Yardım Xiaomi Redmi Note 7 Baseband Hatası

@redminote7, evet fastboot modunda bu hata mesajı var. Terminal modda sıkıntı olmuyor. Yazıyorum ama sonuc değişmiyor. Baseband geri gelmiyor.

Partitionlari sildikten sonra ben soyle yaptim. Note pro 6 nin modem dosyasini
fastboot flash modem NON-HLOS.bin olarak telefona yukledim daha sonra imei writer ile yazdim imeileri ve restarttan sonra QPST ile yedek aldigim QCN dosyasini yukledim. Baseband var ama radio off oluyor surekli. Sim kart takilinca no service hatasi aliyorum.

Ekli dosyalar

• hata3.png
    hata3.png
    33.4 KB · Görüntüleme: 35
  • HATA5.png
    HATA5.png
    14.1 KB · Görüntüleme: 37
@redminote7, Ben orjinal imeileri tamir etmek için yüklüyorum. Yani değişiklik yapmıyorum.

@redminote7, QPST de COM4 SDM660 yazı gelip gitmiyor. Partitionları silincede aynı hata devam ediyor.

@silivriserdar, Bende box olmadığı için farklı bir şekilde yapma şansım yok.

Duydugum kadariyla UMT Dongle QcFire 4.1 versiyonuna note 7 destegi gelmis. Elinize bu telefondan geldi mi hic ?
Destek yazılım yükleme yedek alma anlamında gelmiştir. Ben bakmadım yani paylaştım güncellemesini ama içeriğine çok dikkat etmedim.

Elime geçmedi bu cihazdan geçse de uğraşmam açıkçası, sitede bu Xioami konusunda çok iyi işler yapan arkadaşlar var onlara sorarım. Benim elime pek gelmediği için ben Xioami konusunda çok tecrübeli değilim.

Tecrübeye her zaman saygı duyarım.

@redminote7, şimdi tekrar partionları sıfırladım ve tekrar denedim. Ancak malesef yine Qcn yüklenmiyor.

@redminote7, Çin, Global vs. rom fark etmiyor. Sorun devam ediyor. Baya uğraştım. Hatta telefon komple sustu. Sonra tekrar neyseki eski haline çevirdim.

@trgtsyg1, QCN yukleyebilmeniz icin onerdim zaten. Xiaomi redmi note 7 sdm660 islemcide guvenlik korumasi var. Ne yapsanizda su sartlar altinda maalesef repair olmuyor. Bekleyip gorucez onumuzdeki gunlerde yeni gelismeler olabilir.

Geri
Üst Alt