Yardım Xiaomi Redmi Note 7 Baseband Hatası

trgtsyg1

Üye
Merhaba;

İmei repair yaparken cihazın anaband sürümü bilinmiyor olarak kaldı. Eski haline çevirmek istiyorum. Cihaza tekrar rom attım, fakat sorun çözüme kavuşmadı. Cihazın bootloader kilidi açık durumdadır. Elimde cihaza ait yedeklerden geri döndüm ancak yine sonuç değişmedi. Elimde QCN, ve Modem yedekleri mevcuttur. İşlem için herhnagi box vb. şey mevcut değildir. Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• 123456.jpg
    123456.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 96
  • IMG_20190428_134836.jpg
    IMG_20190428_134836.jpg
    652.2 KB · Görüntüleme: 105
Merhaba;

İmei repair yaparken cihazın anaband sürümü bilinmiyor olarak kaldı. Eski haline çevirmek istiyorum. Cihaza tekrar rom attım, fakat sorun çözüme kavuşmadı. Cihazın bootloader kilidi açık durumdadır. Elimde cihaza ait yedeklerden geri döndüm ancak yine sonuç değişmedi. Elimde QCN, ve Modem yedekleri mevcuttur. İşlem için herhnagi box vb. şey mevcut değildir. Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
EFS yükleyin.

@silivriserdar, evet. Modem, modemst1, modemst2, fsg, fsc yedekleri mevcut. Ayrıca aynı model başka bir cihazdan aldığım full twrp yedeği ve img yedeğide mevcut. Ancak nerede hata yapıyorum. Daha önce defalarca geri döndü. En son bu şekilde kaldı.

@silivriserdar, evet. Modem, modemst1, modemst2, fsg, fsc yedekleri mevcut. Ayrıca aynı model başka bir cihazdan aldığım full twrp yedeği ve img yedeğide mevcut. Ancak nerede hata yapıyorum. Daha önce defalarca geri döndü. En son bu şekilde kaldı.
O yedekleri cihazın unlock ise fastboot ile flash yap.

@silivriserdar, fastboot modunda o dosyalardan sadece modem dosyası flashlanabiliyor. Diğer kalan hiç bir dosya flashlanamiyor. Twrp modunda terminal kısmından hepsi yükleniyor. Ancak yine sonuç değişmiyor.

@silivriserdar, fastboot modunda o dosyalardan sadece modem dosyası flashlanabiliyor. Diğer kalan hiç bir dosya flashlanamiyor. Twrp modunda terminal kısmından hepsi yükleniyor. Ancak yine sonuç değişmiyor.
Modem, modemst 1, modemst 2, fsg ve fsc dosyalarını fastboot ile denediniz mi? Yani yüklemesi lazım.

@silivriserdar, maalesef yüklemiyor.

fastboot flash modem veya mmcblk0p58 modem.img şeklinde yada
fastboot flash modemst1 modemst1.img şeklinde komutları giriyorum. Sanırım yanlış birşey yok.

@silivriserdar, maalesef yüklemiyor.

fastboot flash modem veya mmcblk0p58 modem.img şeklinde yada
fastboot flash modemst1 modemst1.img şeklinde komutları giriyorum. Sanırım yanlış birşey yok.

dd if=/external_sd/fsg of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/external_sd/modemst1 of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/external_sd/modemst2 of=/dev/block/mmcblk0p47
dd if=/external_sd/modem of=/dev/block/mmcblk0p58

bu sekilde kopyalayacaksiniz geri.

fastboot ile yuklemeden kastiniz bu mu ?
fastboot flash fsg fsg
fastboot flash fsc fsc
fastboot flash modem modem vs...
Cihaz unlock ise ;

fastboot flash fsg fsg.img hepsini bu şekilde yazabilirsin.

Bu Partiton toplamları zaten EFS kendisi demektir. EFS = modemst 1 2 fsg fsc

@redminote7, o dediğiniz işlem yanlız fastboot modda olmuyor. Twrp girip terminal modda oluyor. Ancak oda sonucu değiştirmiyor.

Bunlari ancak stock rom dosyalarindan bu dediginiz gibi yazabilir.
Stock Rom içinde bu dosyalar olmaz. Hatta biz UMT Dongle QcFire Tool ile yedek aldığımız da dahi hepsini yedek alır ama yükleme yaparken bu dediğim dosyaları skip eder geçer.

@silivriserdar, Evet cihaz unlock durumdadır. Ancak sadece modem olan dosya yazılıyor. modemst1,modemst2, fsc, fsgyi yazamıyorum.

Ekli dosyalar

• 1556558729661..jpg
    1556558729661..jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 19
Yazmak istediginizde su hatayi alirsiniz 'FAILED (remote: Flashing is not allowed for Controlled Partitions'.

bu sekilde basarili bir sekilde yazabilirsiniz.
dd if=/external_sd/fsg of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/external_sd/modemst1 of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/external_sd/modemst2 of=/dev/block/mmcblk0p47
dd if=/external_sd/modem of=/dev/block/mmcblk0p58

Geri
Üst Alt