Tavsiye Xiaomi Redmi Note 7 IMEI Repair

Arkadaslar QFIL 2.0.1.9 versiyonunun Xiaominin Redmi Note 5/5 Pro, Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 7/7S/7 Pro, Mi 8, Mi 9, Redmi 7, Mi Mix 2/2S/3 versiyonlariyla uyumlu versiyonu. QFIL 2.0.1.9

napıonuz anlamadim ki? arkadaşlar forum sabahtan beri flood alıyor bari siz yapmayın, sorunuz varsa ayrı çözüm varsa ayrı konu açın lütfen.. bu ne biçim konu anket gibi...
Ayri konu acmak flood bence. Konuya ekliycek yararli bir bilginiz yoksa lutfen meskul etmeyin.

Maalesef henuz yok. QCN dosyasini telefonun orjinal degerleriyle yukluyorum ( MEID-Seri no - wifi mac vs. ) yinede NV data is corrupted diye hata veriyor.
EFS den tekrar dönün Bootlaoder açık ise Twrp EFS yedeği yada umt varsa dönün yoksa. Sıfırlama yapın efs düzenleme yapmadan tekrar aynı döngüye girer

Mrb arkadaşlar yeri mi bilmiyorum bu konuya acıp bakmam ile bi arkadaş redmi note 7 proya IMEI Repair yapılır mı diye mesaj attı.
Anladığım kadarıyla olmuyor herhalde yanlışım var ise düzeltin

ikinci hatta repair yapılıyormuş ama nasıl yapılıyor bilgisi olan varmı

Maalesef henuz yok. QCN dosyasini telefonun orjinal degerleriyle yukluyorum ( MEID-Seri no - wifi mac vs. ) yinede NV data is corrupted diye hata veriyor.
Hocam konu ortadan başlamış gibi. O yüzden nasıl bi sorunuz var tam olarak bilmiyorum. Gecenlerde mi 6ya IMEI repair yaparken IMEI atarken wifi ve Bluetooth adresleri yoktu baya bi uğraştım farklı qcn dosyaları ile denedim yapamadım
IMEI silmek için Miflaş ile fastbot rom yükleyince wifi ve Bluetooth adresleri oluştu. Sorununuz aynı ise belki faydası olur

EFS den tekrar dönün Bootlaoder açık ise Twrp EFS yedeği yada umt varsa dönün yoksa. Sıfırlama yapın efs düzenleme yapmadan tekrar aynı döngüye girer

Box yok maalesef elimde manuel yapmaya calisiyorum herseyi. Baska bir telefondan EFS yedegi aldim. Onu yukleyince telefon acilmiyor. Ben orjinal imei yi yuklemeye calisiyorum telefona yine de sonuc basarisiz.

Box yok maalesef elimde manuel yapmaya calisiyorum herseyi. Baska bir telefondan EFS yedegi aldim. Onu yukleyince telefon acilmiyor. Ben orjinal imei yi yuklemeye calisiyorum telefona yine de sonuc basarisiz.
Nasıl Sıfırlama yaptıysanız Twrp terminal ile partisyonları bir kaç defa girerek silin reboot yapın açılacaktır. Fakat Cihaz Düzenleme yapılmadığı sürece bu döngü devam edecektir.

Nasıl Sıfırlama yaptıysanız Twrp terminal ile partisyonları bir kaç defa girerek silin reboot yapın açılacaktır. Fakat Cihaz Düzenleme yapılmadığı sürece bu döngü devam edecektir.
EFS Reset yapiyorum sikinti yok orda cihaz aciliyor da ama imei null ve baseband unknown olarak kaliyor. Redmi note 6 modem dosyasi yukleyince telefona imei Repair oluyor ama bu seferde sebeke gelmiyor.

EFS Reset yapiyorum sikinti yok orda cihaz aciliyor da ama imei null ve baseband unknown olarak kaliyor. Redmi note 6 modem dosyasi yukleyince telefona imei Repair oluyor ama bu seferde sebeke gelmiyor.
O kısmı ne işlem yapılıyor Bilmiyorum :) Fakat Repair dan sonra numaralar duruyor ise sağlam qcn den dönüş daha sonra Writer uygulaması ile içierisndeki numaraları yazınca gelmesi lazım. Ama Bu Redmi note 7 gelmediği için denemedim.

O kısmı ne işlem yapılıyor Bilmiyorum :) Fakat Repair dan sonra numaralar duruyor ise sağlam qcn den dönüş daha sonra Writer uygulaması ile içierisndeki numaraları yazınca gelmesi lazım. Ama Bu Redmi note 7 gelmediği için denemedim.

Redmi note 7 modem dosyalarinin hic biri yazilmaya izin vermiyor. Yazilmaktan kastim QCN yuklenmesi, QCN yuklendigi anda NV data is corrupted. hatasi geliyor.

Geri
Üst Alt