Hata veriyor açmıyor işte :(
Operation : Xiaomi Boot Patch
Checking for existing devices...Not Found
Turn Off phone, hold Vol UP + Vol DOWN and insert USB cable.
Some phones may need Special Boot Cable or TestPoint for EDL mode.
Found Port : Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM18)
Driver Info : Qualcomm Incorporated, qu_usb_serial.sys, 2.1.2.0
Connecting to phone...OK
Waiting for response...OK
Init Handshake Sequence...OK
Hardware ID : E1C00800 [8996] 00000000
OPK_DATA : F7337FE47B192EF4D1BA34CB4E879F0C6B771D06D2DE87BF21F65BA3303834E1
Initializing Protocol...OK
Using Auto Loader Selection [1]
Preparing Loader...Done
Sending Loader [8996_022]...Done
Executing Loader...OK
Auth Enabled Device! You need Mi Auth Account to service!
Requesting UMT Auth Service (FREE)...Failed
Error Log : PD94bWwgdmVyc2lvbj0iMS4wIiBlbmNvZGluZz0iVVRGLTgiID8+CjxkYXRhPgo8bG9nIHZhbHVlPSJTaWduYXR1cmUgVmVyaWZpY2F0aW9uIEZhaWxlZCIvPgo8L2RhdGE+PD94bWwgdmVyc2lvbj0iMS4wIiBlbmNvZGluZz0iVVRGLTgiID8+CjxkYXRhPgo8cmVzcG9uc2UgdmFsdWU9Ik5BSyIgLz4KPC9kYXRhPn==
Reading Auth Blob...OK
Blob : NTI2NTYzNkY2NzZFNjk3QTY1NjQyMDQxNzQ3NDcyNjk2Mjc1NzQ2NTIwNEU3NTZENjI2NTcyMjAzNTM2MjAyODI3NTQ2MTcyNjc2NTc0NEU2MTZENjUyNzI5MjA3NzY5NzQ2ODIwNzY2MTZDNzU2NTIwMjc3MjY1NzEyNzIwNzQ3OTcwNjUyMDY5NzMyMDI3NzMyNz==
Requesting UMT Server for Auth Data...SERVER_UNDER_MAINTENANCE
Storage Initializaton Failed!

Please use correct loader and check USB port / cable.
Operation Finished.
QcFire Ver. 6.0

Qcfire 4.8 yükleyip deneyin. Aldığınız hatada sunucu bakimda olduğu icin auth alamadiginiz yazıyor. Elinizde chimera varsa eng rom atmayı deneyin edl den.

Qcfire 4.8 yükleyip deneyin. Aldığınız hatada sunucu bakimda olduğu icin auth alamadiginiz yazıyor. Elinizde chimera varsa eng rom atmayı deneyin edl den.
Chimera bu akşam almayı düşünüyorum , QC Fire 4.8 indireyim deneyeyim ben beklemede kalın

ustam önce çin romu at mi flash toll dan sonra cihaz açılsın bu dosyayı edl modda chimera dan falaşla ekran siyah kalıyor sıkıntı yok sonra umt de redmi note 7 unlok yap yapacak sonra global rom yükle yanlız android 9 yükle sonra işlemleri yapabilirsin daha dün aynısı benim başımdaydı android 10 da diag açmıyor

Ekli dosyalar

• Unlock Bootloader Note 7.zip
    2.3 MB · Görüntüleme: 19
ustam önce çin romu at mi flash toll dan sonra cihaz açılsın bu dosyayı edl modda chimera dan falaşla ekran siyah kalıyor sıkıntı yok sonra umt de redmi note 7 unlok yap yapacak sonra global rom yükle yanlız android 9 yükle sonra işlemleri yapabilirsin daha dün aynısı benim başımdaydı android 10 da diag açmıyor
Arkadaşa verdim halletti :)

detaylı yazmışsın ben anlamadım affına sığınarak unlock cihaz
sadece twrp yükleyip efs resetmiş yazpıyoruz yoksa magisk kuracakmıyız

detaylı yazmışsın ben anlamadım affına sığınarak unlock cihaz
sadece twrp yükleyip efs resetmiş yazpıyoruz yoksa magisk kuracakmıyız

twrp yükleyin magisk kurun ve efs sıfırlayın ardından açın cihazı diag açıp konudaki gibi yapın

twrp yükleyin magisk kurun ve efs sıfırlayın ardından açın cihazı diag açıp konudaki gibi yapın
daha önce note 8 no 9 pro yaptım bunu ilk defa yapıyorum takıldığım yerde yardımcı olabilirmisiniz elimde umt ve chimera var

daha önce note 8 no 9 pro yaptım bunu ilk defa yapıyorum takıldığım yerde yardımcı olabilirmisiniz elimde umt ve chimera var
Yardımcı oluruz tabi hocam konuyu dikatlice uygulayın efs silerken cıkan hataları umursamayın imei gitmez fakat imei silinmiştir

Ekli dosyalar

• 1600850935803.png
    1600850935803.png
    121.7 KB · Görüntüleme: 29
Adsız.png

Hocam elinize sağlık dediklerini harfiyen yaptım oldu en basit anlaşılır anlatımıda siz yapmışsınız emeğinize sağlık :)

note 7 eng yükleyince mi de kalıyor açmıyor bu sorunu neden yapar daha önce karşılasan ustalar yardımcı olursa sevinirim

Geri
Üst Alt