İstek Xiaomi Redmi Note 8 Board ID Unkown Cihaz

enesbasar1

Üye
Arkadaşlar cihaz dün elime geldi repair için baktım ki board id unknown yazıyor, Wifiside açılmıyordu.
Yaptığım işlemler :
Dft ile repair network yapıp imei düzenleyip enq qcn attım.
İnternette ve supportta bunla ilgili dosya var 1 GB küsür onu indirdim kurdum repair yaptım.
Şebeke antenini çıkarıp taktım.
Repairi UMT den denedim, aynı dosyayı UMT ile tekrar deneyip yaptım.

Çözülen tek şey cihazın wifi butonu aktif hale gelmesi ama wifi sinyalini çok az alması başkada bişey çözülmedi şebeke vermiyor. İndirdiğim dosyada direnç değişmem söyleniyor ama cihaz bana geldiğinde o bölgede işlem yapılmıştı flux izleri vardı bende kontrol etmedim direnç değişmeden bu işlemleri yapabilir miydim? İllaki değiştirmek mi lazım? Teşekürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20211218_134921.jpg
    IMG_20211218_134921.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 574
Arkadaşlar cihaz dün elime geldi repair için baktım ki board id unknown yazıyor, Wifiside açılmıyordu.
Yaptığım işlemler :
Dft ile repair network yapıp imei düzenleyip enq qcn attım.
İnternette ve supportta bunla ilgili dosya var 1 GB küsür onu indirdim kurdum repair yaptım.
Şebeke antenini çıkarıp taktım.
Repairi UMT den denedim, aynı dosyayı UMT ile tekrar deneyip yaptım.

Çözülen tek şey cihazın wifi butonu aktif hale gelmesi ama wifi sinyalini çok az alması başkada bişey çözülmedi şebeke vermiyor. İndirdiğim dosyada direnç değişmem söyleniyor ama cihaz bana geldiğinde o bölgede işlem yapılmıştı flux izleri vardı bende kontrol etmedim direnç değişmeden bu işlemleri yapabilir miydim? İllaki değiştirmek mi lazım? Teşekürler.
ustam direnci değiş yoksa düzelmez daha önce başıma geldi 3 tane yaptım o şekil

Direnç değiştikten sonra normal repairi tekrarlim mi yoksa olduğu gibi kalsın mı. Şuan imei duruyor.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Direnç değiştikten sonra normal repairi tekrarlim mi yoksa olduğu gibi kalsın mı. Şuan imei duruyor.
Yani direnç değiştikten sonra unknown yazıları gidiyor mu yoksa öyle kalıyor mu.

Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Yani direnç değiştikten sonra unknown yazıları gidiyor mu yoksa öyle kalıyor mu.
evet unkown yazaısı gider rakamlar yazar sende eng yükleyip işlem yaprsın

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211219-084032_Gallery.jpg
    Screenshot_20211219-084032_Gallery.jpg
    490 KB · Görüntüleme: 1,089
Son düzenleme:
hocam ben direnci değiştim eng rom yükledim şebeke geldi lakin global yükleyince this MIUI version cant be installed on this device hatası veriyor. Yüklediğim sürüm 12.0.3 global

hocam ben direnci değiştim eng rom yükledim şebeke geldi lakin global yükleyince this MIUI version cant be installed on this device hatası veriyor. Yüklediğim sürüm 12.0.3 global
ustam cihazın bl kilidi kapnmış oabilir bi bak kalı ise tekrar aç yeniden rom yükle

J200h cihazdan gösterilen yerdeki direnci söküp, note 8 de gösterilen yere takarsaniz düzelir yazıyor.

Hocam selamlar. Şu an açılan konuda ki sorun ile yüzyüzeyim. J2 cihazından alınacak direnç kaçlık, bir bilgi göremedim? Yardımcı olabilen var mı?

Hocam selamlar. Şu an açılan konuda ki sorun ile yüzyüzeyim. J2 cihazından alınacak direnç kaçlık, bir bilgi göremedim? Yardımcı olabilen var mı?

Ohm değerini bilmiyorum, service manual den bakılabilir. Uygun olursam yarın bakıp yazayım inşallah. R426 kodlu direnç fotoğraftaki lâkin service manual dosyasında değeri yazmıyor.

Son düzenleme:
100k direnç takılacak eng rom yüklenecek repair yapılacak globale dönülecek bu kadar

100 k eyvallah ustam.........................

100k direnç değişimi sonrasi düzeliyor mu aynısı bugün geçti elime

100k direnç değişimi sonrası hemen düzeldi

aynı cihaz vardı resimdeki direnci taktım cihaz şimdi sustu hiç tepki yok 100k sıfır direnc de taktım aynı tepki yok edl point bile görmüyor

aynı cihaz vardı resimdeki direnci taktım cihaz şimdi sustu hiç tepki yok 100k sıfır direnc de taktım aynı tepki yok edl point bile görmüyor
fazla ısı vermiş ola bilir siniz dikkatli bakın kısa devre falan yokmu direnç olmadanda siyah erkanda açılmaya çalışır resetler

Geri
Üst Alt