Bilgi Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo Ana Konu

arkadaşlar redmi note 8 pro cihazınız brick oldu ise hiç görüntü yok (fastboot ve recoverye girmiyor) sadece titreme hissi oluyor ve şarj ışığı yanıyor ise size yardımcı olabilirim tamamen kendim deneyerek yaptığım ve sıfırdan yazılımı kurarak kendi cihazımı kurtardım dışarıda bu işlem için 200 ile 300 arasında fiyat çekiyorlar bilginize isteyene yardımcı olurum cihazı böyle olanlara saygılar.
dostum benim durum tamda dedigin gibi yardımcı olurmusun?

dostum benim durum tamda dedigin gibi yardımcı olurmusun?
önce cihazı yarım saat şarja tak sonrasında miflash pro yu yönetici olarak aç usb 2.0 olan yere bağla daha sonra görüntü olsun veya olmasın cihazı ses kısma tuşu basılı tutarak bağla program görmez ise bağlantıyı koparmadan power ve ses kısma tuşuna basılı tut program görünce romu göster clean all olan sekmeyi işaretle ve flashla gitsin

arkadaşlar redmi note 8 pro cihazınız brick oldu ise hiç görüntü yok (fastboot ve recoverye girmiyor) sadece titreme hissi oluyor ve şarj ışığı yanıyor ise size yardımcı olabilirim tamamen kendim deneyerek yaptığım ve sıfırdan yazılımı kurarak kendi cihazımı kurtardım dışarıda bu işlem için 200 ile 300 arasında fiyat çekiyorlar bilginize isteyene yardımcı olurum cihazı böyle olanlara saygılar.
telefonum brick oldu fatboot ve recovery geliyor ama kilidi kapalı diye yazılım almıyor bana yardımcı olabilirmisiniz

Gizli İçerik
merhaba gsmturkey üyeleri bu konuda redmi note 8 cihazının mi hesabını geçici olarak nasıl kaldırılır onu anlatacağım bl unlock lock fark etmez işlemden sonra wifi kullanmak sıfırlamak mümkün sorun yok sadece komple yazılım atılmaması ve ya güncelleme yapılmaması lazım
Gizli İçerik
bu işlemi yapmak için elimizde umt dongle olması gerekiyor
yaşana bilecek her hangi bir sorundan ben ve forum sorumlu değildir!
umt dongle qcfire açıyoruz model yerinden modelimizi seçtikden sonra xiaomi special bölümünden disable mi acc seçiyoruz cihazı edl modunda bağlıyoruz işlem tamam
şu anda servisler stabil çalışmadığı için işinize yarar diye paylaşdım!
Безымянный.jpg

Son düzenleme:
Herkese iyi forumlar
Nihayet 3 gündür efs dosyası silinmiş ve bootloader ı kilitli redmi note 8 çin versiyonu cihazın bootloader kilidi kaldırma başvuru işlemini gerçekleştirdik. İşlem sıralaması şu şekilde gerçekleşti;

1.Cihazımızın arka kapağını ve anakart üzerideki kasaya bağlı kapağın vidalarını söküyoruz
2.Cihazımıza testpoint noktalarını cımbız yardımıyla kısa devre edip pc ye usb kablo ile bağlıyoruz. (EDL moda alıyoruz)
3.ENG yazılımını cihaza yüklüyoruz (Ben chimera üzerinden yükleme yaptım)
4.Cihaz açıldığında efs dosyaları da silindiği için diag port ayarlarını gerçekleştirip, sim 2 ye işlem yapıp, şebekesini test ettikten sonra cihazı kapatıyoruz.
5.Cihazımızı tekrar cımbız yardımı ile test point işlemini gerçekleştirip, edl modda çin stok romunu yüklüyoruz (ben chimera ile yükledim)
6.Cihazımız açıldıktan sonra ayarlardan geliştirici seçeneğini aktif edip oem kilidi ve usb hata ayıklama modunu açıp cihazımıza sim 2 ye şebeke ve interneti açık olan sim kartımızı takıyoruz.
7.İşlem için taktığımız hattımıza pc den numara üzerine mi hesabı açıyoruz ve ayarlardan geliştirici ayarlarına girip mi kilit durumuna girip açtığımız hesabı ekliyoruz.
8.Cihazımız kapatıp ses kısma ve on off tuşumuza basılı tutup cihazımız fastboot moda alıp pc ye bağlıyoruz.
9.Mi unlock tool programımızı açıp telefona az önce girdiğimiz mi hesabımız ile giriş yapıp, programın cihazımıza ait adımlarımızı tamamladıktan sonra server ortama 168 saat ( 7 gün ortalama ) işlem süresini verdikten sonra cihazımıza fastboot moddan çıkarıp verilen süremizin tamamlanmasını bekliyoruz.
10.Süre tamamlanıp tekrar mi flash tool a mevcut hesap ile giriş yapıp cihazımız sıfırlanınca boot kilidi açılmış olucak, ve böylelik ile global stok romumuzu mi flash tool dan yükleyip ( flash_all.bat komutunu kullanıyoruz, kesinlikle flash_all_lock.bat komutunu kullanmıyoruz aksi takdirde cihazımızın boot kilidi tekrar aktifleşir.)
11.Hayırlı olsun..
Bu süre zarfında kesinlikle cihazımızda bulunan mi hesabı ile oynama yapmıyoruz, yoksa bootloader kaldırma işlemimiz iptal olabilir,
( Bu arada bu anlattığım işlemler efs dosyaları silinmiş ve bootloader kilitli redmi note 8 çin versiyonuna aittir, global sürümler deki işlemler farklılık gösterebilir )

Saygılar...

Uzaktan yetkili hesapla işlem yapılabilir.Sitenin yukarısındaki iletişim numarasından irtibata geçebilirsiniz.
redmi 8 cihaz twrpliydi yazılım güncellerken kapandı hiçbir moda girmiyor sadece qualcomm 9008 girebiliyorum yardımcı olabilir misiniz?

redmi 8 cihaz twrpliydi yazılım güncellerken kapandı hiçbir moda girmiyor sadece qualcomm 9008 girebiliyorum yardımcı olabilir misiniz?
Yukarda yer alan numaradan iletişime geçerek uzaktan bağlantı yoluyla yaptırabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, note8 board id 3.29 repair işlemi yaptım. Cihaz repair işlemini yedi cihaz açtı şebeke geldi sorun yoktu. Yalnız miui 12 yazılımı attım başarılı bir şekilde bitti ama cihaz açmadı. India da denedim olmadı. Sadece Çin versiyonda cihaz açtı. Ondan sonra hem edl hem de fastboot modunda denedim yine global başarılı olarak bitti ama cihaz açmadı. Çözümünü bilen var mıdır?

aynı konuda muzdaribim repair sonrası tanıdık güncelleme yapıp twrp de takılı kalmasın düsüncesi ile güncellemeyi fastboot dan attıktan sonra cihaz acılmadı fastboot ekranında durmuyor
hynix 3.2.9.0

aynı konuda muzdaribim repair sonrası tanıdık güncelleme yapıp twrp de takılı kalmasın düsüncesi ile güncellemeyi fastboot dan attıktan sonra cihaz acılmadı fastboot ekranında durmuyor
hynix 3.2.9.0
india 11.0.8 yazılım atın ,birinin başına geldi bu yazılımdan sonra düzeldi

bootloader i actım ustam eng de buldum 3x board eng den sonra cihaza yazılımdan sonra cihaz acılmıyor

Onun çözümü donanımsal olarak müdahale etmek lazım. Yazılımsal değil.

eger cihaz edl olarak görüyorsa denemem lazım hocam müsait olunca özelden yazın ilgileniyim

Geri
Üst Alt