Bilgi Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo Ana Konu

eger cihaz edl olarak görüyorsa denemem lazım hocam müsait olunca özelden yazın ilgileniyim

edl olarak görüyor edl den sonra eng den sonra normal olarak yazılımlarda cihazı acmıyor gece 3 yazılım indirdim denemelere devam

özelden ilgilenirim mesaj atarsanız.

Teşekkürler her ihtimale karşı bunu yapıyorum sorun yaşamıyorum emeğine sağlık.

Merhaba Arkadaşlar Redmi Note 8 için box yada dongle olmadan imei repair işlemlerini anlatacağım.Burada önemli birkaç uyarı yapmam gerekir;

1- İmei repair işlemleri yalnızca imei kaydı bozulan cihazlara orijinal imei yükleme amaçlıdır.

2- Yapılan işlemler tamamen yapan kişinin sorumluluğundadır.

NOT: İşlemleri Yapa Bilmeniz İçin Cihazınızın Bootloader Kilidinin Açık Olması Gerekmektedir
Bootloader Kilidinin Nasıl Açıldığı Hakkında Bir Fikriniz Yoksa Tıklayınız

Bootlaoder Kilidiniz Açık İse Bilgisayarınızda Yüklü Olması Gereken Araçlar Var Bu Araçlar Aşağıda Sırası İle Belirtilmiştir İndirip Kurmanız Gerekmektedir.

Minimal ADB And Fastboot
QPST
ADB Android Debug Bridge Driver
Gsm Türkey QCN Editör
QDLoader HS-USB Driver 32/64 Bit Qualcom Hs Usb Android Diag Port Driver
Redmi Note 8 Efs Reset

Yukarıdaki Araçları İndirip Sorunsuz Bir Şekilde Kurdu İseniz
Şimdi İşletim Sisteminize Göre Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakmalısınız
Bunun İçin

Windows 10 İçin Bu Şekilde Windows 7 İçin Bu şekilde
Ön Hazırlığımız Bitti Şimdi İşlemlere Sırası İle Başlayalım

Cihazımızı Kapatalım Ve 5 Saniye Bekliyelim Ardından Ses Kısma Ve Açma(Güç) Tuşuna Ekranımıza Aşağıdaki Fastboot Modu Gelene Kadar Basalım Aşağıdaki Resim İle Karşılaştıysanız Tuşlardan Elinizi Çekiniz
Ekli dosyayı görüntüle 14224
Tebrikler Fastboot Moduna Cihazımızı Başarılı Bir Şekilde Aldık Şimdi Cihazımıza Bu TWRP'yi Kurmamız Lazım Bunun İçin Klasörün İçerisindeki twrp_yukleme_araci_redminote8 Tıklıyoruz.

Ara Yüzdede Belirtildiği Üzere Devam Etmek İçin Herhangi Bir Tuşa Basıyoruz

Ardından Seçeneklerden 2 Ye Tıklıyoruz

Ve Tekrar Devam Etmek İçin Herhangi Bİr Tuşa Basıyoruz

Hatasız Bu İşlemleri Yaptıysanız Karşınıza Aşağıdaki Ekran Belirecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 14225
Burada Yapmanız Gereken İşlemler Basit
Herşeyden Önce Cihazımızın EFS Yedeklerini Alıyoruz.

Bunun İçin Backup Kısmına Tıklayıp Listeden Sadece EFS Ve FSG Tikini İşaretleyip Aşağıdaki Çubuğu Sürüklüyoruz.

Ardından Ana Menüye Geliyoruz Şimdi Cihazımızı Rootlamamız Gerekecek Bunun İçin Ana Menüden

Advanced Seçeneğine Tıklayıp 3. Sıradaki İnstall Root Seçeneğine Tıklıyoruz Ve Aşağıdaki Çubuğu Sürüklüyoruz.

Bittikten Sonra Reboot System Seçeneğine Tıklıyoruz.
Burdan Sonraki İşlemler İçin Cihazımızın Usb Hata Ayıklama Modunun Açık Olması Lazım

Cihazımız Açıldı Şimdi QCN Yedeğimizi Alalım

Usb Hata Ayıklama Modunu Açtıysak Şimdi Kablomuz Aracılığıyla Telefonu Bilgisayarımıza Takalım Ve Daha Önce Yüklediğimiz Minimal Adb And Fastboot Aracını Açalım.

Ekli dosyayı görüntüle 14226
Bu Aracımız Aracılığı İle Qcn Yedeğimizi Almaya Başlıyalım.

Kod Satırına Şu 3 Kodu Yazıp Telefonumuzu Diagnostic Port Moduna Alalım

ilk Kodu ( adb shell ) Yazdığımızda Telefonumuz İzin İstiyecektir Onay Veriniz. İstemez İse Es Geçiniz.

İkinci Kodu ( su ) Yazdığımızda Telefonumuz Busefer Root İzni İsteyecektir İzin Veriniz.

Üçüncü kodu ( setprop sys.usb.config diag,adb )Yazdığımızda İse Diagnostic Port Açılacaktır

Üçüncü Kodu Yazdığımızda Diagnostic Port Açılacak Ve Aygıt Yöneticinizde Bağlantı Noktaları Başlığı Altında Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D Portu Açılacaktır

Diagnostic Port Açıldı İse Daha Önce Bilgisayarımıza Kurduğumuz QPST Aracını Çalıştırıyoruz

Bu Araç Kurulduktan Sonra Masa Üstüne Gelmez Başlat Menüsüne Tıklayıp QPST Yazmanız Yeterli Olacaktır Bulmak İçin
Ekli dosyayı görüntüle 14227
Evet Com Portumuzu Bilgisarımız Doğru Bi Şekilde Gördüyse Yukarıdaki REsimdeki Gibi Görünecektir.

Şayet Bu Sayfa Boş Görünüyorsa
Sağ Altta Add New Port Seçeneğine Tıklayıp
Aygıt Yöneticisinde Port Numaramız Kaç İse Açılan Sayfaya Aşağıdaki Gibi Com Portumuzu Ekleyip Onaylıyalım. Ekli dosyayı görüntüle 14228
Burda Okey Dedikten Sonra Az Önceki Ekranda Com Portunuzun Görünüyor Olması Lazım
Portumuz Göründü İse

Aşağıdaki Resimdeki Gibi 3. Seçenekteki Start Client'e Tıklayıp Software Download'a Tıklayalım

Ekli dosyayı görüntüle 14242

Bu Menüden Backup Kısmına Gelelim
Sağ Da Görüldüğü Üzere 2 Adet Browse Seçeneği Bulunmakta
Biz Burda QCN Yedek Almak İstiyoruz Alttaki Browse Butonuna Tıklamamız lazım

Ekli dosyayı görüntüle 14241
2. Seçenekteki Browse Tıkladıktan Sonra Karşımıza Aşağıdaki Ekran Gelecektir Burdan İşaretlemiş Olduğum Kayıt TürünüAynen Sizde Seçip Bilgisayarızda Herhangi Bir Yeri Gösteriniz Ve Kaydet Diyiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 14233
Şimdi Star Butonuna Basınız Ve Yedekleme İşleminin Bitmesini Bekleyiniz
Ekli dosyayı görüntüle 14234
İşlem Bittiğinde Yukarıdaki Gibi Memory Backup Completed Yazdığından Emin Olunuz.
Qpst Aracını Kapata Bilirsiniz.

Şimdi Yedek Aldığımız Qcn Dosyasını Yukarda İndirilecekler Kısmında Verdiğim Gsm TÜRKEY Qcn Editör İle Editlememiz Lazım.
Bunun İçin Rarlı Dosyayı Açınız Ve İçerisindeki Metin Belgesini Dikkatlice Okuyunuz Qcn Yi Editleyiniz.

Blokları Silip Editlediğimiz Qcn Yi Geri Yükleme Kısmına Geldik Bunun İçin Minimal ADB And Fastboot Aracını Açıp Komut Satırına Şunları Yazıyoruz.

Kod:
adb shell
reboot recovery
Bunu Yazdıktan Sonra Cihazımızın TWRP Modunda Açılması Lazım Açılmaz İse
Telefonunuzu Kapatın 10 Saniye Bekleyin Ses Açma Ve Güç Tuşuna TWRP Açılana Kadar Basınız
Twrp Logosu Geldikten Sonra Tuşları Bırakınız.

TWRP AÇILDIYSA YUKARDA VERMİŞ OLDUĞUM Redmi Note 8 Efs Reset Klasörünü Açınız Ve RESET EFS AUTO.bat ı Çalıştırınız
Cihazınınz Yeniden Başlıyacak Ve Sol Üstte Servis Yok Diyecektir IMEI'illeri Kontrol Ettiğinizde 0 Görünecektir

Minimal ADB And Fastboot Aracını Açıp

Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Kodları Yazarak Tekrar Diagnostic Portumuzu Açalım
Diagnostic Portumuzun Açıldığını Aygıt Yöneticisinden Görelim
Ve
Başlat Menüsüne Tıklayıp QFİL Yazalım Ve Editli Qcn'yi Yükleyeceğimiz Aracımızı Açalım

Ekli dosyayı görüntüle 14235

Yukarıdaki Resimdeki Gibi Qfil Açıldı İse Sağda Bulunan Select Port Butonuna Tıklıyalım

Aşağıdaki Sayfa Gelecektir Ok İle İşaretlenmiş Kısma Tıkladıktan Sonra Diagnostic Port Görünecektir Ok Diyip Bir Sonraki Adıma Geçelim

Ekli dosyayı görüntüle 14237

Aşağıdaki Resimdeki Gibi Tools Kısmından QCN Backup Restore Seçeneğine Tıklayın
Ekli dosyayı görüntüle 14238

Şimdi Editlediğimiz Qcn Yi Aşağıdaki Resimde Ki Gibi Gösterip Restoreye Tıklayıp İşlemin Bitmesini Bekliyoruz Unutmayın Tek Sim Editlenmiş Qcn'yi Gösteriyoruz

1:Enable Multi Sim İşaretli Olacak
2: Browse Tıklayıp Editli Qcnyi Gösteriyoruz
3:Restore Qcn Diyip Bitmesini Bekliyoruz
4:Telefonumuzu Yeniden Başlatıyoruz
Geçmiş Olsun
Ekli dosyayı görüntüle 14240

Herkese merhaba Redmi Note 8 Ginko Mıuı 12.01.0 Global Fastboot Rom' unu paylaşıyorum. Bu romu yükleyebilmeniz için cihazınızın BL kilidi açık olması veya EDL mode üzerinden yükleme yapmanız gerekmektedir.

Golabal Stock Rom

s.a ustalar redmi note 8 ginkgo global yazılım linki atabilirmisiniz yazılımdan sonra twrp rootta sıkıntı yaşamayacağım bir rom olursa .. cihazda bootloader açık fastboot moda giriyor

ustam bu rom yükledikten sonra cihazı TWRP root yapabilirim dimi .?

Selamun Aleyküm.
Redmi note 8 repair işlemi yaptım işlem bitti root kalksın diye herzaman yüklediğim ROMu yükledim hata verdi cihaz açılmadı fastboot mod a girmiyor EDL moddan Chimera ile Rom yükledim durum değişmedi
Yardımcı olabilecek var mı
NOT: BL Açık

Arkadaşlar Merhaba redmi note 8 cihazıma miflash tool ile stock rom yükledim yüklerken clean all anda lock seçmişim yanlışlıkla telefon sadece recovery ve fastboot da açılıyor recovery moda ( this miui version can't be installed on this device) bu hatayı veriyor lütfen yardım edin. nasıl düzelte bilirim

Arkadaşlar Merhaba redmi note 8 cihazıma miflash tool ile stock rom yükledim yüklerken clean all anda lock seçmişim yanlışlıkla telefon sadece recovery ve fastboot da açılıyor recovery moda ( this miui version can't be installed on this device) bu hatayı veriyor lütfen yardım edin. nasıl düzelte bilirim[Gizli içerik]
Ustam cihazınıza EDL moda alıp chimera üzerinden yükleme yapmayı deneyiniz, eğer ki yine aynı kalır ise cihaza çin romu atılıp bootloader kilidi açmak için süre alıp sonrası mi flash tool üzerinden unlock edip tekrar mi flash tool ile fastboot moda alıp, clean all'ı işaretleyip global roma çevirebilirsiniz

GSM Turkey Güvencesi ve Kalitesiyle

Uzaktan bağlantı ile cihazlarınızın yazılımsal sorunları ücretli olarak giderilir.

Whatsapp İrtibat Numaramız:

552 812 07 24
(Sadece Whatsapp üzerinden mesaj yazınız, lütfen hattı aramayınız!)

Telegram Adresimiz:

http://t.me/gsmturkey

Herkese iyi forumlar bende Bi tane redmi note 8 cihaz var imei repair yaptım telefonu yeniden başlatınca imei sıfırlanıyor farklı yazılımlar ve gcnler denedim hala aynı yardımlarınızı bekliyorum şimdi den çok teşekkürler.

Geri
Üst Alt