Bilgi Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo Ana Konu

Redmi Note 8 2.29 İmei Repair

Arkadaşlar Cihazı board idini kontrol etmeden eng rom attım sonra cihazı edl moda alıp chimerada global roma geri çevirdim lakin bu seferde 2.29 için verilen dosyaları atınca cihaz bootlop oluyor sürekli resetleniyor ve arada recovery modunada giriyor tüm dosyaları denedim nette olan lakin cihaz hepsinde çöktü birşeyi eksikmi yapıyrum bilmiyorum yardım edebilecek varmı ?
Ustam cihazınızın board id 2.29 ise elinizde dft pro var ise Qualcomm bölününü seç, 2.29xxx olan dosyayı göstererek Program ve Patch dosyalarını seç sonra Skip security Partion işaretli olan kliği kaldır, cihazı söküp EDL moda al ve flash butonuna bas. Cihaz açılınca kurulumu yap Usb hata ayıklama ve Oem kilidini aç, usb kabloyu takıp 5 dk bekle. diag modu aktif et sonra dft pro üzerinden sim 2 ye imei repair yap, repair network yap işlem bitince cihazı kapat ve EDL moda tekrar alıp cihaza global stock rom yükle. Geçmiş olsun

Dft yok malesef

1111.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben bunu kullandım sıkıntı yoktu

Ekli dosyalar

• Redmi_Note_8_2.29_BOARD_4.5G_ENG_QCN.rar
    102.4 KB · Görüntüleme: 157
Merhabalar, problemimi farklı başlıklar altından takip ediyordum ancak takip açmak benim için zor oluyor en önemlisi başka bu problemle karşılaşanlara referans olması açısından bu konuyu açtım.

Note 8 cihaza önce trwp sonrada trwp üzerinden orange fox yükledim. magisik kurmaya çalıştım. Bir konuda wipe dalvik,cahhe yapıp tekrar yapmam gerektiği yazıyordu bende yaptım. Sonrasında telefonu başlattığımda miui 12 yazan ekranda kalıyor biraz daha beklediğimde dil seçimi ve wifiye bağlanmak için ekran geliyor ileri butonu vs yok.

Akabinde mi flash tool ile fastboot stock rom dosyasını atmaya çalışıyorum flashlıyor ve akabinde reboot yazıyor flash toolda telefon yeniden başlıyor ve yine aynı ekranda kalıyor.

Ardından yine takip ettiğim konuda önerilen üzere trwp üzerinden custom çalıştım öncesinde 4 lü wipe yapmaya çalıştım ama ekteki hatayı verdi. Yinede custom romu kurdum. Hatasız kurdu ama yine aynı açılışta miui ekranında kaldı. 15 dk. bekledim değişen bir şey olmadı. Ne önerirsinz

Ekli dosyalar

• 4941c413-de13-4d71-86e6-1d7b8181b186.jpeg
    4941c413-de13-4d71-86e6-1d7b8181b186.jpeg
    148.7 KB · Görüntüleme: 20
Merhabalar, problemimi farklı başlıklar altından takip ediyordum ancak takip açmak benim için zor oluyor en önemlisi başka bu problemle karşılaşanlara referans olması açısından bu konuyu açtım.

Note 8 cihaza önce trwp sonrada trwp üzerinden orange fox yükledim. magisik kurmaya çalıştım. Bir konuda wipe dalvik,cahhe yapıp tekrar yapmam gerektiği yazıyordu bende yaptım. Sonrasında telefonu başlattığımda miui 12 yazan ekranda kalıyor biraz daha beklediğimde dil seçimi ve wifiye bağlanmak için ekran geliyor ileri butonu vs yok.

Akabinde mi flash tool ile fastboot stock rom dosyasını atmaya çalışıyorum flashlıyor ve akabinde reboot yazıyor flash toolda telefon yeniden başlıyor ve yine aynı ekranda kalıyor.

Ardından yine takip ettiğim konuda önerilen üzere trwp üzerinden custom çalıştım öncesinde 4 lü wipe yapmaya çalıştım ama ekteki hatayı verdi. Yinede custom romu kurdum. Hatasız kurdu ama yine aynı açılışta miui ekranında kaldı. 15 dk. bekledim değişen bir şey olmadı. Ne önerirsinz
eng rom yükle dene bi ustam

Merhaba arkadaşlar note 8 pro cihaza imei işlemi yaptım sim 2 ye lakin şu an cihaz sim kartı sim 2 de görmüyor.İşlemi bir kaç kez baştan yapmama rağmen sonuç aynı.Farklı romlar da denedim ne yaptıysam olmuyor yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar note 8 pro cihaza imei işlemi yaptım sim 2 ye lakin şu an cihaz sim kartı sim 2 de görmüyor.İşlemi bir kaç kez baştan yapmama rağmen sonuç aynı.Farklı romlar da denedim ne yaptıysam olmuyor yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.
Merhaba ustam note 8 pro larda 2 adet farklı sim yuvası kullanan model var iki adet sim tepsisi olan ve tek tepsi olan kontrol ettiniz mi

Hocam Eng sonrası telefonu açınca mavi ekranda kalıyor fastboota alınca da atıyor fastboottan çözümü hakkında bilginiz var mı

Hocam Eng sonrası telefonu açınca mavi ekranda kalıyor fastboota alınca da atıyor fastboottan çözümü hakkında bilginiz var mı
Merhaba mavi ekran derken varsa bir fotoğraf atar mısınız
eğer board id 3.29 ise cihaza global 11.0.11 yazılım atın cihaz açılır

Yarın fotoğraf atayım hocam board numarasını nereden öğrenebilirim ve bl kapalı yazılımı hangi programla atmamı önerirsiniz

Yarın fotoğraf atayım hocam board numarasını nereden öğrenebilirim ve bl kapalı yazılımı hangi programla atmamı önerirsiniz
Ayarlar
Telefon hakkında
Tüm özellikler
Çekirdek sürümüne tıklayın bir kaç sefer
Bir ekran açılacak. 1. Sıradaki software version tıklayın.
Orda en altta yazar board ID
Chimera umt dft gibi toollar yükler

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayarlar
Telefon hakkında
Tüm özellikler
Çekirdek sürümüne tıklayın bir kaç sefer
Bir ekran açılacak. 1. Sıradaki software version tıklayın.
Orda en altta yazar board ID
Chimera umt dft gibi toollar yükler

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Telefon açılmıyor hocam 😄
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Siz direkt global 11.0.11 atın açılır cihaz eğer düşündüğüm hata ise
Tamam hocam atayım

bende redmi note 8 var ama kilit kapalı ama repair oluyor mu

teşşekürler ustam işime yaradı bilgileriniz

Geri
Üst Alt