Bilgi Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo Ana Konu

selam arkadaslar yazımı lutfen iyi okuyalim.
redmi not 8 pro cihaz unlock yapılmış ve netteki tek tikla kurulan twrp kurmak istenmiş ardindan cihazın bi sekilde fastbootu recovery ve yazılımı uçmuş. cihaz sadece redmi yazısı unlock oldugu yer tek geliyor baska hicbir sekilde bisey yapılamıyor. sp flashla yazilim atmak isteyince authourized dosyasi istiyor.elimdeki boxlar umt hydra chimera bunlarla denendi hepside yetkili hesap istiyor baska hangi yol deneyebiliriz
Cihaz unclok ise ve fastboot moda giriyorsa o zaman eng firmware yüklenerek düzeltilebilir.​

nasıl hallettiniz yetkili hesap ile mi

aynı sorunu bende yaşıyorum aynı işlemlerden dolayı hiç bir şekilde açılmıyor şarj ışığı bile yanmıyor siz nasıl bir çözüm buldunuz

Arkadaşlar cihazları brick etmişsiniz. Bir cihaza yazılım atarken önce doğru dosya mı diye kontrol edelim. İkincisi sağlam kablo ile yazılım atalım ve cihaza yazılım atıldığı sırada elimizi kolumuzu vurmayalım sokette en ufak oynama teması keser ve yazılım yarıda kalır. Bu sebepten cihaz çöker. Yanlış twrp mi yüklediniz cihaza. Yapılacak işlemler çok zor değil zaten. Eğer cihaz port veriyorsa QFİL veya UMT ile hayata döndürilebilir.

Arkadaşlar cihazları brick etmişsiniz. Bir cihaza yazılım atarken önce doğru dosya mı diye kontrol edelim. İkincisi sağlam kablo ile yazılım atalım ve cihaza yazılım atıldığı sırada elimizi kolumuzu vurmayalım sokette en ufak oynama teması keser ve yazılım yarıda kalır. Bu sebepten cihaz çöker. Yanlış twrp mi yüklediniz cihaza. Yapılacak işlemler çok zor değil zaten. Eğer cihaz port veriyorsa QFİL veya UMT ile hayata döndürilebilir.
Silinecek partisyonu da göz önünde bulunduralım dikkatli olalım :)

Qfil le nasıl bi işlem yapılabilir bu tür durumlarda

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo cihazına ait MIUI 11 Global Stock Rom paylaşacağım.

Fastboot ve EDL modda yüklenen Global Stock Rom

Fastboot modda yüklemek için cihazınızın bootloader kilidi açık olması lazım.

EDL modda yazılım yüklemek için elinizde ücretli satılan profesyonel araçlar olması lazım.

Burada

TWRP modda yüklenen Global Stock Rom

Burada

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo cihazına ait MIUI 11 EU ROM paylaşacağım.

Bu yazılımı yüklemek için cihazınızın bootloader kilidi açık ve TWRP yüklü olması gerekmektedir.

TWRP modda yüklenen Global Stock Rom

Merhaba arkadaşlar,bu anlatımda imei repair ile birlikte değişen wifi mac adresi ve bluetooth adresinin nasıl düzeltileceğini anlatacağım.

Öncelikle imei repair işlemleri yapmadan önce telefonunuzun orijinal wifi mac ve bluetooth adreslerini kaydedin.Bunu Ayarlar/Telefon Hakkında/Tüm Özellikler/Durum dan öğrenebilirsiniz.

Adresleri görebilmeniz için Wifi ve Bluetooth açık olmalıdır.
Bu adresleri not ettikten sonra Eng qcn dosyasını hex editörle açıp D4DD değerini aratın.4 ayrı yerde çıkması lazım,bu değerlerin hepsini orijinal wifi mac adresinizle değiştirin.

Daha sonra DDD4 değerini aratın bu da bluetooth adresidir ama bunu yazarken tersten yazacağız yani diyelim ki BT adresiniz : 1C 12 C2 23 42 C1 ise hex editöre C1 42 23 C2 12 1C şeklinde tersinden başa doğru yazmanız gerekiyor.

Bu işlemleri yaptıktan sonra önceki anlatımda belirttiğim efs reset ve yeniden qpst ile yeni düzenlemiş olduğunuz qcn dosyasını yüklemeniz gerekiyor.

Böylelikle telefonunuzun orijinal adreslerini yüklemiş oluyorsunuz.

Videolu anlatım

Selamlarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar,bu anlatımda imei repair ile birlikte değişen wifi mac adresi ve bluetooth adresinin nasıl düzeltileceğini anlatacağım.

Öncelikle imei repair işlemleri yapmadan önce telefonunuzun orijinal wifi mac ve bluetooth adreslerini kaydedin.Bunu Ayarlar/Telefon Hakkında/Tüm Özellikler/Durum dan öğrenebilirsiniz.

Adresleri görebilmeniz için Wifi ve Bluetooth açık olmalıdır.
Bu adresleri not ettikten sonra Eng qcn dosyasını hex editörle açıp D4DD değerini aratın.4 ayrı yerde çıkması lazım,bu değerlerin hepsini orijinal wifi mac adresinizle değiştirin.

Daha sonra DDD4 değerini aratın bu da bluetooth adresidir ama bunu yazarken tersten yazacağız yani diyelim ki BT adresiniz : 1C 12 C2 23 42 C1 ise hex editöre C1 42 23 C2 12 1C şeklinde tersinden başa doğru yazmanız gerekiyor.

Bu işlemleri yaptıktan sonra önceki anlatımda belirttiğim efs reset ve yeniden qpst ile yeni düzenlemiş olduğunuz qcn dosyasını yüklemeniz gerekiyor.

Böylelikle telefonunuzun orijinal adreslerini yüklemiş oluyorsunuz.

Videolu anlatım

Selamlarımla​
Teşekkürler paylaşım için. Diğer konu sizin izininiz olmadan izinsiz paylaşıldığı için kaldırıldı. Ve paylaşan üye siteden uzaklaştırıldı. İyi forumlar.​

Teşekkürler paylaşım için. Diğer konu sizin izininiz olmadan izinsiz paylaşıldığı için kaldırıldı. Ve paylaşan üye siteden uzaklaştırıldı. İyi forumlar.
Serdar Bey,öncelikle adaletiniz için teşekkür ederim.Ben o paylaşımı başka bir sitede bizzat kelimesi kelimesine uğraşarak yaptım.Bu sitede de paylaşacaktım ancak burada o tür paylaşımlar vip bölümünde ücretli paylaşıldığı için burada paylaşmadım.Eğer uygun görürseniz burada da paylaşabilirim.Selamlarımla

Serdar Bey,öncelikle adaletiniz için teşekkür ederim.Ben o paylaşımı başka bir sitede bizzat kelimesi kelimesine uğraşarak yaptım.Bu sitede de paylaşacaktım ancak burada o tür paylaşımlar vip bölümünde ücretli paylaşıldığı için burada paylaşmadım.Eğer uygun görürseniz burada da paylaşabilirim.Selamlarımla
Tabiki paylaşım yapabilirsiniz. Burası forum ve paylaşım sitesidir. Biz kurallarına uygun hiç bir paylaşıma karşı değiliz. Ama sizde biliyorsunuz ki bu işlerden para kazanıp evine ekmek götüren esnaflarımız var.

Onlara duyduğumuz saygıdan dolayı tüm herşeyi açıktan paylaşım yapmıyoruz. Site olarak böyle bir sorumluluğumuz var.

Ama paylaşım sitesi olduğumuz içinde üyelerimizin paylaştığı konulara da birşey demiyoruz. Müdahale etmiyoruz. Çünkü Üyelerimizin böyle bir zorunluluğu yok. İyi forumlar.​

merhaba ben de ciahazımda aynı sorunu yaşıyom cihazım redmi note 8 Zenex e nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim

adres gizlenmiş mail olarak atabilir misiniz

Geri
Üst Alt