Bilgi Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo Ana Konu

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo cihazına nasıl TWRP yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım.

Bu işlemi yapabilmek için cihazınızın unlock olması lazım.

Gizli İçerik
Cihazın USB hata ayıklama ve oem kilidini açın. Sağlam bir usb kablo ile PC'YE bağlayın.

Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodu girin.

Kod:
adb reboot bootloader

Cihazın ekranında fastboot yazması lazım. Eğer yazmıyorsa o zaman cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

TWRP File

Ardından CMD ekranına aşağıdaki kodları girin. Yazıları dikkatlice okuyun ve işlem yapın.

Kod:
fastboot flash recovery twrp.img

fastboot reboot
yazın ENTER basmadan cihazın ses açma tuşuna basılı tutun ve ENTER tuşuna basın.

Cihaz TWRP ekranında açılacaktır. Cihaza PC üzerinden Magisk Zip dosyasını atın. Ve install kısmından yükleyin.

Ardından Reboot-system deyi ve cihaz açılsın.

Cihaz açıldığı zaman Wi-Fi bağlayın ve Magisk Manager içine girin.

NOT = CİHAZ TWRP MODA ATARSA TWRP İÇİNDEN FORMAT ATINIZ. VE KESİNLİKLE MAGİSK MANAGER GÜNCELLEME YAPMAYIN.

Root hazır. Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleme:
Tecrübesi Olmayan Veya Uğraşmak İstemeyenler Kullanabilirler

1-) İşlemlere başlamadan önce bootloader unlock olması gerekmektedir
2-) Ses kısma + Güç tuşuna basarak telefonunuz fastboot moda alın
3-) USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
4-) TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın twrp-yukleme dosyasını çalıştırın
5-) Verilen talimatları gerçekleştirin işlem otomatik olarak gerçekleşecektir
6-) Twrp açılınca install kısmından Magisk Zip dosyasını yükleyip reboot diyin
7-) Cihaz açılınca magisk'e girip güncelleme yapın

indir.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese merhabalar
dün itibariyle Redmi Note 8 Ginko cihazının Bootloader kilidini açtım twrp flashladım EFS ve QCN yedeğini aldım Partisyonları sildim reboot dedim ve cihaz nakavt tepki yok PC ye takınca QLoader olarak gözüküyor aygıt yöneticisinden
MiFlash ile fastboot romunu atmaya çalıştım Expect hatası veriyor Chimera da zaten cihaza destek gelmemiş hala birkaç kişiye sordum Yetkili hesap gerekiyormuş
anlattıklarımın hemen hemen tamamı alt tarafta fotoğraflarla desteklenmiştir bir çözüm sunabilecek olan varsa veya bu cihazı bu gün uzaktan halledebilecek olan babayiğitler varsa görelim :) müşteri cihazı olduğu için süre kısıtlı arkayı hiç açmadım testpoint yapsam flashlanabilir mi ?
Ek 1
sildiğim partisyonlar bunlar
çöktüü.PNG

Ek2 flashlarken aldığım hata
çöktü 2.PNG

Ek3 Aygıy yöneticisinden görünüm
çöktü3.PNG

Herkese şimdiden teşekkürler

Sanırım yanlış partition silmekten kaynaklı bir hata. EDL modda umt ile deneyebilirsiniz. Umt kredi isteyebilir. 10 kredi 15usd

Sanırım yanlış partition silmekten kaynaklı bir hata. EDL modda umt ile deneyebilirsiniz. Umt kredi isteyebilir. 10 kredi 15usd
hocam UMT yok Iğdır gibi bir yerde Xiaomi ile uğraşan kişi sayısı 5 parmağı geçmez hazırlıksız yakalandım başka tavsiyeniz varmı ?

Herkese merhabalar
dün itibariyle Redmi Note 8 Ginko cihazının Bootloader kilidini açtım twrp flashladım EFS ve QCN yedeğini aldım Partisyonları sildim reboot dedim ve cihaz nakavt tepki yok PC ye takınca QLoader olarak gözüküyor aygıt yöneticisinden
MiFlash ile fastboot romunu atmaya çalıştım Expect hatası veriyor Chimera da zaten cihaza destek gelmemiş hala birkaç kişiye sordum Yetkili hesap gerekiyormuş
anlattıklarımın hemen hemen tamamı alt tarafta fotoğraflarla desteklenmiştir bir çözüm sunabilecek olan varsa veya bu cihazı bu gün uzaktan halledebilecek olan babayiğitler varsa görelim :) müşteri cihazı olduğu için süre kısıtlı arkayı hiç açmadım testpoint yapsam flashlanabilir mi ?
Ek 1
sildiğim partisyonlar bunlar
Ekli dosyayı görüntüle 8047
Ek2 flashlarken aldığım hata
Ekli dosyayı görüntüle 8048
Ek3 Aygıy yöneticisinden görünüm
Ekli dosyayı görüntüle 8049
Herkese şimdiden teşekkürler
Cihaz unlock ise fastboot moda felan giriyor mu?​

cihaz unlock bu arada

çözüm b,len yokmu :(

çözüm b,len yokmu :(
Aynı cihazdan umt ile yedek alıp buna atılabilir. Aklıma başka birşey gelmiyor.
Yada cihaz dediğiniz gibi unlock iste Fastboot dan boot recovery yazmayı dene

malesef tepk yok sadece pc de ekteki resimde olduğu şekilde gözüküyor
Yazılım yüklemek için araç bile yok bu cihaz için. Edl modda yazılım yüklense açılır ama ne ile yükleme yapacaksınız. Yetkili mi hesabı ister. Yetkili mi hesapları da hepsi kapatıldı.​

Yazılım yüklemek için araç bile yok bu cihaz için. Edl modda yazılım yüklense açılır ama ne ile yükleme yapacaksınız. Yetkili mi hesabı ister. Yetkili mi hesapları da hepsi kapatıldı.
Kolu uzun birisine yolladım cihazı bakalım :)

Merhaba GsmTurkey üyeleri bu konuda Xiaomi Redmi Note 8 Ginkgo Stock QCN doyasını paylaşacağım

Gizli İçerik
.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynı sorunu bende yaşıyorum aynı işlemlerden dolayı hiç bir şekilde açılmıyor şarj ışığı bile yanmıyor siz nasıl bir çözüm buldunuz

aynı sorunu bende yaşıyorum aynı işlemlerden dolayı hiç bir şekilde açılmıyor şarj ışığı bile yanmıyor siz nasıl bir çözüm buldunuz
Zenex e yolladım yetkili hesapla çözdü işi :)

özelden iletişim bilgilerini attım

Özelden atamadım cihazı hayata döndüren arkadaşın linki

Merhaba Gsm Turkey Üyeleri Sizlere Xiaomi Redmi Note 8 (Ginkgo) Cihazına Ait Rootlu Yazılımı Paylaşacağım;
Twrp Üzerinden Root Yapınca Sürekli Twrp'de Açılıyorsa Bu Yazılımı Kullanabilirsiniz

• Yazılımı İndirin Sd Kart Veya Cihaz Hafızasına Atın
  • Twrp İnstall Kısmından Yazılımı Seçin
  • Yazılım Yüklenmesi Tamamlanınca Telefonu Yeniden Başlatın
  • Telefon Açılınca Magisk Manager Apk Kurun
  • Wifi'a Bağlayıp Güncelleme Yapın
  • NOT: Magisk Menager Apk'ya Girince Magisk Ek Kurulumdan Bahsederse Kesinlikle Evet Demeyin
-Yazılım Linki-
Gizli İçerik
indir.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-12-23-35-26-639_com.topjohnwu.magisk.png
    Screenshot_2019-10-12-23-35-26-639_com.topjohnwu.magisk.png
    173.7 KB · Görüntüleme: 273
  • Screenshot_2019-10-12-23-35-41-485_com.topjohnwu.magisk.png
    Screenshot_2019-10-12-23-35-41-485_com.topjohnwu.magisk.png
    121.8 KB · Görüntüleme: 265
Son düzenleme:
selam arkadaslar yazımı lutfen iyi okuyalim.
redmi not 8 pro cihaz unlock yapılmış ve netteki tek tikla kurulan twrp kurmak istenmiş ardindan cihazın bi sekilde fastbootu recovery ve yazılımı uçmuş. cihaz sadece redmi yazısı unlock oldugu yer tek geliyor baska hicbir sekilde bisey yapılamıyor. sp flashla yazilim atmak isteyince authourized dosyasi istiyor.elimdeki boxlar umt hydra chimera bunlarla denendi hepside yetkili hesap istiyor baska hangi yol deneyebiliriz

Geri
Üst Alt