Yardım Xiaomi Redmi Note 9 MIUI Ekranı Gelince Recovery Moda Atıyor

bufutrr

Üye
Selamın Aleyküm. Kısaca bu cihazla ilgili maceramı anlatayım. Elimde bulunan Redmi Note 9 Cihaza MauiMeta ile Repair işlemi yaptım. Ardından XiaomiMiFlash ile Global rom atarken clean all seçeneğini seçmeyi unuttum ve Bootloader kapandı. Telefon programda erase boot uyarısı verdi ve daha sonra bir daha açamadım. Sonra Flash tool programı ile yazılım denedim Verified boot uyarısı aldım. Connect Assistant ile denedim cmd'den recovery yazılımı doğrulamadı hatası aldım. Gibi gibi böyle her türlü internette bulduğum yolu yordamı denedim. En son sp flash tool ile yeniden eng romu cihaza yükledim. Cihaz eng romda kaldı. BL kapalı olduğu için global roma dönüş yapamıyorum. Flash Tool ile mümkün olduğu söyleniyor ama bir türlü şu verified boot enable hatasını geçemiyorum. Onu da araştırdım. Bu hatayı es geçecek bir takım yöntemler vardı onlarıda denedim. Yok yok cihazı global roma geçiremiyorum. En Sonda bu videoda bulunan yöntemi denedim. Sp flash tool ile ''boot verified enable'' hatası vermeden başarılı şekilde cihaza yazılımı yükledi. Ancak konu başlığında belirttiğim durum meydana geldi. MIUİ ekranı geliyor 4-5 saniye sonra cihaz kendini resetleyip recovery modda açılıyor. Herhangi bir box tool aracın var mı diye soracak olursanız yalnızca Z3X boxa sahibim. Cep telefonu sektöründen 4-5 yıldır uzaktım. Yeniden başladım. O zamanlar Xiaominin bu tarz olayları yoktu. Anlayacağınız acemiyim.Bu konuda sizlerin bilgisine ve yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

hocam muhtemelen flash tool ile işlem yaptığınız için plaka uçtu nv hatasından dolayı recovery ye düşüyor cihaz maui meta ile 2. sime onarım deneyin büyük ihtimal açılır, açılmazsa dft pro ile kolayca çözülür yakınlarınızdaki meslektaşlara sorun elbet elinde olan vardır :)

Yanıtın için teşekkürler. İşlemi deniyorum hemen

hocam muhtemelen flash tool ile işlem yaptığınız için plaka uçtu nv hatasından dolayı recovery ye düşüyor cihaz maui meta ile 2. sime onarım deneyin büyük ihtimal açılır, açılmazsa dft pro ile kolayca çözülür yakınlarınızdaki meslektaşlara sorun elbet elinde olan vardır :)
2. sime onarım yaptım ancak problem hala devam ediyor.Dükkanım bir kasaba içerisinde bulunuyor. Kasabanın tek telefoncusuyum o yüzden civarımda başka meslektaşım yok. Cihaz elimde patlamasın mecburi şehir merkezine gideceğim artık.

2. sime onarım yaptım ancak problem hala devam ediyor.Dükkanım bir kasaba içerisinde bulunuyor. Kasabanın tek telefoncusuyum o yüzden civarımda başka meslektaşım yok. Cihaz elimde patlamasın mecburi şehir merkezine gideceğim artık.

Hocam cihazı tekrar eng roma alabilirseniz fastboot üzerinden mi flash tool la sorunsuz global rom yüklersiniz bl kapalı açık fark etmez

Hocam cihazı tekrar eng roma alabilirseniz fastboot üzerinden mi flash tool la sorunsuz global rom yüklersiniz bl kapalı açık fark etmez
Cihazı şehir merkezinde bir meslektaşıma teslim ettim Ustam o ilgileniyor artık. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yinede

dft pro dan wipe nvram yapın rekoveri den çıkacaktır

bak hacım bütün telefonlar riskli risk alacan en fazla ne olacakkı mtk cihaz hiç bir seyde olmaz hangi programın var bilmiyorum kimse annesinin karnında ögrenmiyor bozacan yapacan nasıl yaptıgınıda not et bir yere tekrar aynı arıza gelirse rahatlıkla yapa bilesin hayırlı işler sadece tavsiye

Geri
Üst Alt