Çözüldü Xiaomi Test Point Olmadan EDL Mode Giriş

Subzorro

Rom Yükleyici
Genel Moderator
OlJhMf.jpg

Gerekli Araçlar
Minimal Adb Fastboot tool
QDLoader Drivers
İşlemleri yapabilmeniz için cihazınızın bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir.
Cihazınızın ses kısma tuşu+power tuşuna basılıyken usb kabloyu takın Fastboot moda girin.
Qdloader sürücülerinden windowsunua uygun versiyonu kurun.

Komutlar:
Gizli İçerik
(Bu komutla cihazın fastboot göründüğünü kontrol edin)
fastboot devices
EDL moda geçiş komutu.
fastboot oem edl
Tebrikler artık EDL moddasınız 9008 portunuz hazır.​

Ekli dosyalar

• minimal_adb_fastboot_v1.4.3_setup.zip
    1,003.6 KB · Görüntüleme: 697
  • QDLoader HS-USB Driver_32bit_Setup.zip
    6 MB · Görüntüleme: 945
  • QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup.zip
    11 MB · Görüntüleme: 1,101
Son düzenleme:
hocam yalnız bennim redmi 8A model telefonum yaptığım küçük bir yanlış gözden kaçırma durumu yüzünden brick/bootloader Dead Phone durumunda ve EDL Noktalarından bilgisayara bağlayabiliyorum fakat bilinmeyen usb aygıtı diye hata veriyor ve bunun için kaç gere sürücü güncellemesi yaptım sildim ve tekrar yükledim qualcomm usb_drive winusb nvidia driver ne varsa hepsini güncelledim yükledim xiaomi flash tool ve flashtool v2 nin önerdiği tüm sürücülerde buna dahil ama yinede nafile :( yeni rom flashlamak istiyorum ama usb aygıtı tanımıyor diye hata halıyorum ve buda xiaomi flash tool'un cihazı tanımamasına neden oluyor diye sanıyorum ama napıcam bilmiyorum? Sizce bu tip bir durumda napılabilir?

hocam yalnız bennim redmi 8A model telefonum yaptığım küçük bir yanlış gözden kaçırma durumu yüzünden brick/bootloader Dead Phone durumunda ve EDL Noktalarından bilgisayara bağlayabiliyorum fakat bilinmeyen usb aygıtı diye hata veriyor ve bunun için kaç gere sürücü güncellemesi yaptım sildim ve tekrar yükledim qualcomm usb_drive winusb nvidia driver ne varsa hepsini güncelledim yükledim xiaomi flash tool ve flashtool v2 nin önerdiği tüm sürücülerde buna dahil ama yinede nafile :( yeni rom flashlamak istiyorum ama usb aygıtı tanımıyor diye hata halıyorum ve buda xiaomi flash tool'un cihazı tanımamasına neden oluyor diye sanıyorum ama napıcam bilmiyorum? Sizce bu tip bir durumda napılabilir?

Box ile denemek lazım birde UFI yada UMT ile.

Soket te, kablo da yada port girişinde sorun olabilir. Farklı pc de farklı kablo ile deneyin

Xiami cihazlarda kapak sökülmeden edl mod ve imei rapir mümkün müdür

peki bl kitli olanlar içinde olanı var onu biliyormusunuz ??

emt tool kredisiz fastboot to edl yaparak alıyor

Bl leri açık olanları diyorsan evet oluyor diğer turlu kredili sistem ile yapılıyor diye biliyorum
Bootloader açık ise kod ile alırsınız. Minimal açıp cihazı fastboot moda alın. fastboot oem edl

Bootloader kilidi kapalı ise xat tool 1 kredi ile fastboot moddan edl moda alıyor. Ama eski xiaomi cihazlarını almıyor. Örnek mi a3 denedim almadı. Xiaomi Redmi Note 6 Pro Tulip denedim almadı. Yetkili ile denedik gene almadı.

Tüm videolar: https://www.youtube.com/playlist?list=PLy3DUl4-MY1OvomBk9s5_XrY09eDLkdi1

Geri
Üst Alt