Xiaomi USB Bağlanma Sorununa Kesin Çözüm

• Konbuyu başlatan erko123
  • Başlangıç tarihi
E

erko123

Arkadaşlar sitede ki bütün konuları gezdim olmadı 10 saat oldu araştırdım en sonunda doğru dosyayı buldum.

1. Öncelikle telefonun ''Geliştirici Seçeneklerini'' aktif etmeniz lazım.

android-gelistirici_secenekleri.jpg

Android Geliştirici Seçenekleri menüsünü aktifleştirmek için Ayarlar>Cihaz Hakkında yolunu izlemeli ve çıkan ekranda "Yapım Numarası(Build Number)" seçeneğini bulmalısınız. Yapım Numarasına üst üste 5 kere bastığınızda ise "Sizde artık bir geliştiricisiniz!" mesajıyla karşılaşıyor ve gizlenmiş Geliştirici Seçeneklerini aktif hale getirmiş oluyorsunuz.

2. Geliştirici seçeneklerini aktif ettikten sonra USB hata ayıklama modu görünür hale getirmiş iseniz artık tek yapmanız gereken onu etkinleştirmek.
105uwcy.png
3. Telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz.

bilgisayarı-telefona-bağlama-sorunu.jpg

4. Aygıt Yöneticisini Açın.
445.PNG

Sol Köşede ki başlat menüsüne ''Çalıştır'' yazın
tıklayın ve

''devmgmt.msc'' kodunu yazın tamama basın.

5. Aygıt Yöneticisinde gizli aygıtları gösterine basın.

23232.PNG
Üst barda bulunan Görünüm sekmesine basın ve ''Gizli aygıtları göster'' seçeneğine basın.

6. Telefonu bilgisayara usb kablosuyla bağladığınızı umarak ve usb hata ayıklama, dosya(mtp) aktarmayı açtığınızı umuyorum.
222323323.PNG

Ve ''MTP'' Görükecektir eğer burada yok ise Diğer Aygıtlar bölümünden bilinmeyen aygıt olarak karşınıza çıkar burada yapmanız gereken aygıtı silmek ve telefonu bilgisayara geri bağlamak. Ünlemli MTP gelecektir. Eğer oradada yok ise Android Phone bölümünde olabilir zaten usb çıkarıp taktığınızda neyin girdiğini çıktığını göreceksiniz. Yapmanız gereken telefon Taşınabilir Aygıt bölümüne gelene kadar aygıt silmek.

7. MTP Güncelleyin ekte yolladığım dosyaları kullanarak manüel bir şekilde ve tamamdır. windows 10 ve windows 8 sürücü imzası istiyor Spoilerde onun nasıl yapılacağını attım.
SÜRÜCÜ İMZASI ZORLAMASI DEVRE DIŞI BIRAKMAK

Evet arkadaşlar MTP Sürücüyü güncelleştire basın ve oradan sürücü yazılımı için bilgisayaramı tara bölümüne tıklayın verdiğim driver dosyalarını maüstüne atın ve buradan gözat seçeneğine tıklayıp Driver dosyalarını seçin eğer olmaz ise üstte verdiğim youtube linki sürücü imzası devre dışı bırakmak içindir unutmayın bunu yaptıktan sonra Sürücünüz başarıyla güncellenmiştir.
23233232.PNG

KANITLAR

32323223.PNG
2321321.PNG
21221212.PNG

İNDİR
İNDİR 2
İNDİR 3

Ekli dosyalar

• 32323223.PNG
    32323223.PNG
    34.6 KB · Görüntüleme: 238
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu yöntemi denemedim ama mtp sorunumu bilgisayardaki eski yedegimi geri yükleyerek çözdüm

Bende önceki windows'ta vardı bu hata.Birden fazla telefon sürücüsü kurunca oluyor.Formatladım şuanda yok kendi tanıyor.

Samsung'ta da aynı şekilde çözülüyor tabi sürücü .inf farklı.

Geri
Üst Alt