Yardım Xioami Mİ 9T NV Data is Corrupted Hatası

swordpen

Üye
Değerli forum üyeleri. Mi 9T cihazıma İmei repair yapmaya çalışıyordum.
İşlemlerin son safhasında, qnc dosyasını telefona restore ettikten sonra telefon twrp de takılı kaldı.
Sonra bu durumdan kurtulmak için fastboot modunda en son romu yükledim.
Ama bu sefer de telefon açılırken normal recovery modda takılı kaldı.
recovery modda kırmızı harflerler ' NV data is corrupted ' yazıyor alt tarafta.
Bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mıdır? Telefon brick mi oldu?

Telefonu bu durumdan ücreti karşılığında uzaktan erişimle kurtarabilecek arkadaşlar varsa benimle iletişime geçebilir.

Kullanabileceğim sağlam imei var elimde. Beni biri yönlendirse de kendim halletsem kargolamadan. Ücretini vererek tabi.

Nv data hatasindan kurtulmak icin modemst1-2 fsg bloklarini silin kodla acilir ama sebeke gelmez

Siz imei icin oncelikle twrp kurup twrp den bloklari silip qcn yazmadiniz mi cihaza ?
Evet. düzenlediğim qnc dosyasını restore eder etmez bu sorun çıktı. umt veya uat ile düzelebilecek bir durumdayım sanırım. Cevaplarınız için teşekkürler.

Evet. düzenlediğim qnc dosyasını restore eder etmez bu sorun çıktı. umt veya uat ile düzelebilecek bir durumdayım sanırım. Cevaplarınız için teşekkürler.
Tamam simdi bastan sunu yapin fastboot a al twrp yi yukle twrp den blokları sil yeniden basslat telefon acilacak

Ben yaparım ama repair için twrp root şart yükle bans ulaş yaparım

Ben yaparım ama repair için twrp root şart yükle bans ulaş yaparım
twrp yukledim. root ettim. file manager kısmından modemst1 -2 fsg dosyalarını bulup sildim. 10.3.9 global rom yukledım. sonuç yine aynı. elimde orjinal qnc dosyası var. ne yapmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim.

xxxxxxxxail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
nvdata problemini hallettim ama haliyle imeler gitti. gözükmüyor. Kendi orjinal imeleri getirmenin bir yolu var mıdır? dualimeiwriter ile olmadı. qualcomm smartphone imei writer ile de olmadı.

Son düzenleme:
Sorunu nasıl çözdünüz açıklayabilirmisiniz

Sorunu nasıl çözdünüz açıklayabilirmisiniz

Önce muinin sitesinden orjinal rom'u indirdim. ( versiyon 10.3.9 global ) Bu versiyonun fastboot moduyla yükledim. Tabi aynı hatayı veriyor.

Sonra tekrar fastboot moda girip, TWRP-3.3.1-0607-REDMI_K20-By.TRabZonLu ==> bu klasörle twrp yükledim.

Bu twrp çalıştı. twrp'den root u çalıştırdım. ( Belki bu gerekli değildi )
Sonra cihaz twrpde iken bilgisayardan adb-fastbool tool ile komut satırını açtım.

Partion silme işlemini işte buradan yaptım. twrp deki terminalden değil yani.

silme kodları : mi9Tiçin aşağıdakiler.

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

Bunların herbirinin üçer defa yazıp enterladım. garanti olsun diye. :)

Sonra twrp'den reboot sistem dedim. Tel açıldı. Bu kadar.

Teşekkürler lazım olur not ettim. K.gelsin

twrp yukledim. root ettim. file manager kısmından modemst1 -2 fsg dosyalarını bulup sildim. 10.3.9 global rom yukledım. sonuç yine aynı. elimde orjinal qnc dosyası var. ne yapmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim.

xxxxxxxxail.com
Irtibat bilgisi paylaşmak yasaktir. Tekrarı olmasın lütfen

Efs yedegi almadiysan zor

efs almamıştım. xqnc yedeği almıştım oynama yapmadan önce. onu restore edince yine olmuyor. Bir yerde bir arkadaş rf filtresi açık olmalı restore ederken demiş. Onu da yaptım ama olmadı yine. Ama bulacam az kaldı :) Bu arada teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğin için.

efs almamıştım. xqnc yedeği almıştım oynama yapmadan önce. onu restore edince yine olmuyor. Bir yerde bir arkadaş rf filtresi açık olmalı restore ederken demiş. Onu da yaptım ama olmadı yine. Ama bulacam az kaldı :) Bu arada teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğin için.
geri yükleyeceğin imeiler kapalıysa uğraşma boşuna siteden al yetkili hesap yaptır.

Geri
Üst Alt