Çözüldü Xioami Mi Play Hard Brick

• Konbuyu başlatan tarik2634
  • Başlangıç tarihi
T

tarik2634

Arkadaşlar root sonrası cihaz hard brick oldu

Bildiğiniz gibi cihaz mtk işlemcili usb bağlayınca mtk olarak görüyor ve beyaz ışık yanıp sönüyor.

Driver konusunda sıkıntı yok cihazı görüyor.

SP Flash Tool ile yazılım atmaya çalışıyorum ancak BROM ERROR : STATUS_BROM_CMD_STARTCMD_FAIL ... hatası veriyor yardımınızı bekliyorum

EDİT= ÇÖZÜLDÜ

Burada

Moderatör tarafında düzenlendi:
hata mesajı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    100.1 KB · Görüntüleme: 38
Driver değişimi oluyor mu cihaza rom yüklerken. MTK'lar genelde önce önce bir driver verir sonra başka bir driver verip yazılım yüklemesi başlatır.
Doğru yazılımı yüklediğine emin ol. Sürüm düşürme sakın çünkü xiaomilerde artık bildiğin gibi arb koruması var. Brick olur. Eğer yüklenmemekte ısrar ederse Cihazı tam kapalı olduğundan emin ol. Farklı modlarda kalabiliyor meta . Tuş kombinasyonları ile reset attırıp tam kapalı hale getir.

Driver değişimi oluyor mu cihaza rom yüklerken. MTK'lar genelde önce önce bir driver verir sonra başka bir driver verip yazılım yüklemesi başlatır.

Doğru yazılımı yüklediğine emin ol. Sürüm düşürme sakın çünkü xiaomilerde artık bildiğin gibi arb koruması var. Brick olur. Eğer yüklenmemekte ısrar ederse Cihazı tam kapalı olduğundan emin ol. Farklı modlarda kalabiliyor meta . Tuş kombinasyonları ile reset attırıp tam kapalı hale getir.
global kendi yazılımı hocam içinde olan sürüm zatan daha önce bu orjinal sürümü ile formatladım.ne yaptıysam açılmadı mi hesabı ile açılabilir ama 1 telefon için mi hesabı almak istemiyorum. mtk işlemci başka yazılımlar ile kurtarılamaz mı ? bilgisayar telefonu görüyor problem yok

ayrıca cihaz zaten hard brick hiçbir tepki yok

ayrıca cihaz zaten hard brick hiçbir tepki yok
daha önce bootloader kilidini açtıysan yazılım yemesi lazım. Bazı cihazlarda güvenli önyükleme dosyası kullanılması gerekiyor. Daha önce xiaomi mtk ile uğraşmadığım şuan bişey diyemiyorum. Ama istersen MiFlashPro v3.3.518.58 aracıyla da deneme yapabilirsin.

daha önce bootloader kilidini açtıysan yazılım yemesi lazım. Bazı cihazlarda güvenli önyükleme dosyası kullanılması gerekiyor. Daha önce xiaomi mtk ile uğraşmadığım şuan bişey diyemiyorum. Ama istersen MiFlashPro v3.3.518.58 aracıyla da deneme yapabilirsin.
Konu çözüldü öncelikle elimde açılmayan başka telefonlarda vardı.hepsini yetkili hesap satın alıp tüm hard brick cihazları açtım. Görüntüler paylaşacağım forum adminleri çözüldü olarak işaretlerse sevinirim. Ayrıca bilmeniz gerekli Sp Flash Tool hiçbir şekilde Xioami cihazlara yetkili hesap olmadan yazılım izni vermiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-26-01-13-24-036_com.whatsapp.png
    Screenshot_2019-08-26-01-13-24-036_com.whatsapp.png
    198.7 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_2019-08-26-01-13-36-908_com.whatsapp.png
    Screenshot_2019-08-26-01-13-36-908_com.whatsapp.png
    239.5 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG-20190825-WA0005.jpg
    IMG-20190825-WA0005.jpg
    60.2 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG-20190825-WA0006.jpg
    IMG-20190825-WA0006.jpg
    73.2 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG-20190826-WA0000.jpg
    IMG-20190826-WA0000.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 72
Konu çözüldü öncelikle elimde açılmayan başka telefonlarda vardı.hepsini yetkili hesap satın alıp tüm hard brick cihazları açtım. Görüntüler paylaşacağım forum adminleri çözüldü olarak işaretlerse sevinirim. Ayrıca bilmeniz gerekli Sp Flash Tool hiçbir şekilde Xioami cihazlara yetkili hesap olmadan yazılım izni vermiyor
İlk sayfaya ekliyorum.​

Hocam hesabi nereden aldiniz?

:D benimde ihtiyacim vardi da telefon evde edl modunda bekliyor ariyordum bende.
Google ye yaz çıkar kardeşim. Yalnız almadan önce müşteri hizmetiyle konuştum 1 cihaz 6 ay dedi ama ben 5 tane xioami mtk açtım. Marka modelleri gösterebilirim. Demekki müşteri hizmetide anlamıyor bu işten ?. Oraya verdiğim parayı müşteriden çıkardım. Şimdi 6 ay ne yaparsam kar olacak

Google ye yaz çıkar kardeşim. Yalnız almadan önce müşteri hizmetiyle konuştum 1 cihaz 6 ay dedi ama ben 5 tane xioami mtk açtım. Marka modelleri gösterebilirim. Demekki müşteri hizmetide anlamıyor bu işten . Oraya verdiğim parayı müşteriden çıkardım. Şimdi 6 ay ne yaparsam kar olacak
mail atma imkaniniz var mi hocam?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yanlış anlamadıysam 6 ay tüm cihazlar dahil yetkili hesap? Gayet mantıklı bir alışverişe benziyor. Bizde alalım fiyat ve iletişim veremez misiniz?

Geri
Üst Alt