Bilgi Yeni Yasa ve Klon IMEI Hakkında

• Konbuyu başlatan krkt88
  • Başlangıç tarihi
K

krkt88

Bilen arkadaşlarda olabilir bundan sonra imei repairli telefonlardan uzak durun.Klon telefonlar 4 ay içerisinde kapatılacak.Yani elinizde patlayacak.Daha önce klon imei li telefonlar 250 tl ye sisteme entegre edilecek.
Konu ile alakalı ek aşağıda.

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1562602192283.jpg
    FB_IMG_1562602192283.jpg
    38.7 KB · Görüntüleme: 115
onlar zaten tespit edilip otomatik kapaniyordu belli bir süre sonra. lakin tüm klonlu telefonlar kapanırsa sıkıntı.
operatörlerin imei telefon eşleştirme yapması gibi bir olasılık varsa mümkün.

onlar zaten tespit edilip otomatik kapaniyordu belli bir süre sonra. lakin tüm klonlu telefonlar kapanırsa sıkıntı.
operatörlerin imei telefon eşleştirme yapması gibi bir olasılık varsa mümkün.
Zaten sistemde farklı görünüyor telefon modeli ile imei no su.Btk için çok kolay

Olay şöyle zaten klon olan cihaz kullanılmaz. Ama bundan sonra 250 TL verirsen kullanırsın diyor devlet.

Yani IMEI repair yapılmış cihaz ile alakası yok. Bundan sonra cihazın klon olduysa gidip devlete 250 TL verirsin açarlar.​

bencede imei kopyalanmis orjinal telefonlardan bahsediyor olabilir. son zamanlarda gelmeye basladi baya

Olay şöyle zaten klon olan cihaz kullanılmaz. Ama bundan sonra 250 TL verirsen kullanırsın diyor devlet.

Yani IMEI repair yapılmış cihaz ile alakası yok. Bundan sonra cihazın klon olduysa gidip devlete 250 TL verirsin açarlar.
Üzgünüm ama öyle değil.Bakın yazının başında yurtdışından farklı yolla getirilmiş telefon deniyor yani bu telefon kaçak yolla gelmiş yada yolcu beraberinde yani pasaporta kayıtlı yada imei repairli.Böyle bir kanunda ve yazıda pasaport kayıtlılara özel durum olmayacağına göre bu durum imei repairliler için geçerli.
İkinci husus bundan sonra klonlu cihazların iletişime tamamen kapatılacağı.Mağdur olan yasal kullanıcıya bunu yapamayacaklarına göre bu durumda imei repairliler için geçerli.

Maalesef kanun çok açık.Keşke dediğiniz gibi olsa

IMEI numarası hangi telefona ait se Operatörler o telefon nu görüyor yani kayıt lı telefon nun IMEI nasıl tespit edebilirlerki

IMEI numarası hangi telefona ait se Operatörler o telefon nu görüyor yani kayıt lı telefon nun IMEI nasıl tespit edebilirlerki
İmei repairli telefonu btk dan sorgulat.Kullanılan telefonun modeli görünür farklı imeininde ait olduğu telefon modeli görünür.Yani özetle btk herşeyi görüyor çok basit bu iş onlar için

sadece imei olarak düşünme telefon modelleri zaten görünüyor.Aynı pasaporta iki farklı telefon imei si işletenler aynı model olmayınca işletemiyorlar sistem kabul etmez

İmei repairli telefonu btk dan sorgulat.Kullanılan telefonun modeli görünür farklı imeininde ait olduğu telefon modeli görünür.Yani özetle btk herşeyi görüyor çok basit bu iş onlar için

sadece imei olarak düşünme telefon modelleri zaten görünüyor.Aynı pasaporta iki farklı telefon imei si işletenler aynı model olmayınca işletemiyorlar sistem kabul etmez
Telefon nun orijinal IMEI zeten kullanılmıyor değişen IMEI görüyor operatörler de ama telefonun marka modelini ayrıca görebiliyor larsa o ayrı

Üzgünüm ama öyle değil.Bakın yazının başında yurtdışından farklı yolla getirilmiş telefon deniyor yani bu telefon kaçak yolla gelmiş yada yolcu beraberinde yani pasaporta kayıtlı yada imei repairli.Böyle bir kanunda ve yazıda pasaport kayıtlılara özel durum olmayacağına göre bu durum imei repairliler için geçerli.
İkinci husus bundan sonra klonlu cihazların iletişime tamamen kapatılacağı.Mağdur olan yasal kullanıcıya bunu yapamayacaklarına göre bu durumda imei repairliler için geçerli.

Maalesef kanun çok açık.Keşke dediğiniz gibi olsa
Bunu en güzel önümüzdeki günlerde uygulama başlayınca öğreniriz. Çünkü bir çok soru işareti var.

Mesela ben klon olmuş cihazımı açtırmak istiyorum. Bu 250 TL ücreti ödeyince cihazım nasıl açılacak. Yani tek hat üzerine mi? Veya sadece kişi adına mı?

Artı açtırmak için ne gibi şartları olacak? Hadi açtırdım ben cihazımı 1 sene sonra gene klon oldu. Genemi 250 TL verip açtıracağım?

Yani bir çok soru işareti var.​

Bunu en güzel önümüzdeki günlerde uygulama başlayınca öğreniriz. Çünkü bir çok soru işareti var.

Mesela ben klon olmuş cihazımı açtırmak istiyorum. Bu 250 TL ücreti ödeyince cihazım nasıl açılacak. Yani tek hat üzerine mi? Veya sadece kişi adına mı?

Artı açtırmak için ne gibi şartları olacak? Hadi açtırdım ben cihazımı 1 sene sonra gene klon oldu. Genemi 250 TL verip açtıracağım?

Yani bir çok soru işareti var.
Hangi imei ise o imei üzerine kayıt olacak.O imei ne adına kayıtlıysa.Tekrar klon olursa açılmayacak yazıyor zaten.Bence soru işareti yok ama yine de zaman gösterecek tabii
Aslında kanun çok açık.Keşke dediğiniz gibi olsa can sıkıcı bir durum ama bunun yolu da bulunur

Bilen arkadaşlarda olabilir bundan sonra imei repairli telefonlardan uzak durun.Klon telefonlar 4 ay içerisinde kapatılacak.Yani elinizde patlayacak.Daha önce klon imei li telefonlar 250 tl ye sisteme entegre edilecek.
Konu ile alakalı ek aşağıda.
ustam allahın izniyle çözüm bulunur

kimisi diyordu ki android 8 imei repaire çözüm bulanamaz ama allhın izniyle onun çözümünü sitemiz buldu

Arkadaşlar aşağıdaki madde de herşey açık.Soru işareti dahi kalmadı.Aksini düşünen varsa fikrini yazsın.Cidden benimde canım sıkıldı :(

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1562674197567.jpg
    FB_IMG_1562674197567.jpg
    29.5 KB · Görüntüleme: 50
Arkadaşlar aşağıdaki madde de herşey açık.Soru işareti dahi kalmadı.Aksini düşünen varsa fikrini yazsın.Cidden benimde canım sıkıldı :(
Birşey dikkatimi çekti yasanın bu maddesinde kurumun MCKS de kayıtlı olmak şartıyla ibaresinde kayıtlı telefonlarda yapılan imei repair için deniyor galiba.Buradan ne sonuç çıkar

Olay ne tam olarak çözebilen oldu mu?

Geri
Üst Alt