Yardım Yurt Dışından Gelen Telefon Kayıt Süresi

• Konbuyu başlatan cptnmhmt
  • Başlangıç tarihi
C

cptnmhmt

Cihazın yurda girişinden itibaren Türkiye'de kalındığı ve Türk sim kartı kullanıldığı takdirde 120 gün geri saymaya başlıyor.

Peki bu 120 gün içinde telefonu 1-2 gün yabancı bir sim kart ile kullansak süre sıfırlanır mı, geri sayım durur mu? veya 120 gün dolmadan yurt dışına çıksak bir kaç ay sonra geri gelsek süre sıfırlanır mı yoksa cihazın ilk giriş yaptığı günden itibaren süre işlemeye devam mı eder?

Cihazın yurda girişinden itibaren Türkiye'de kalındığı ve Türk sim kartı kullanıldığı takdirde 120 gün geri saymaya başlıyor.

Peki bu 120 gün içinde telefonu 1-2 gün yabancı bir sim kart ile kullansak süre sıfırlanır mı, geri sayım durur mu? veya 120 gün dolmadan yurt dışına çıksak bir kaç ay sonra geri gelsek süre sıfırlanır mı yoksa cihazın ilk giriş yaptığı günden itibaren süre işlemeye devam mı eder?
Bu sorularınızın hepsinin cevabı BTK sitesinde yazıyor. Ama ben bildiğim kadarını yazayım.

Siz sim kart taktığınız an şebeke almaya başladığı an sayım başlıyor.

yurtdışı telefonum çift hatlıydı. 1. hatta tam 8 ay kullandım
şimdi kapandı 2. hatta aldım. O da bi 4 ay gitse 12 ay kullanmış olucam
ama dediğiniz gibi hat takıldı anda sayım başlar

IMEI basina 120 gun, cift hatli bir telefonu maksimum 240 gun kullanabilmeniz lazim. Nasil oldu tek hatta 8 ay ?

Bir de, imei kayıt tan dolayı kapanan telefonlar bir daha hic açılmayacak mı? yoksa getiren kişi 120 günü geçince bir daha kayıt yaptıramayacak ve telefon kapanacak, ama takvim yili degistiginde tekrar yeni bir 120 gunluk kullanim periyodu basliyor mu?

Bir soru daha, klonlamış telefonlar kullanıma kapatılacak deniyor. Imei numarasını kullanmadığımız kayıtlı bir cihazınki ile repair ettiğimiz yeni telefonlar da kapanabilir mi?

Bir soru daha, klonlamış telefonlar kullanıma kapatılacak deniyor. Imei numarasını kullanmadığımız kayıtlı bir cihazınki ile repair ettiğimiz yeni telefonlar da kapanabilir mi?
Onunla ilgili Bi SOrun Olacağını Sanmıyorum Sadece Ücret Verip Kaydetmek İsteersenzz Kaydedersiniz İsteezseniz IMEI Repair İşlemi Yaparsnız

Geri
Üst Alt