Çözüldü Z3X Box Samsung Galaxy A10 SM-A105F IMEI Repair ve Patch Certificate Aceminin Başarı Raporu

sroilee6

Üye
İyi günler herkese, bu konuyu açmamın sebebi aslında hem bir başarı raporu paylaşmak hem de bu süreci anlatmak. 0 Bilgi ile aldığım Z3X programı ile kendi çapımda son yaptığım işlemde yaşadığım tecrübeleri aktaracağım. Burada yaptığım hatalar belki bazı arkadaşlara da tecrübe olur.

Elime bir adet Samsung SM-A105F geldi. Arkadaşın android sürümü 10.0 Uİ versiyonu 2 idi (Uİ versiyonu bir şeyi etkiliyormu bilmiyorum)
Yazılım kodu diyorum ben buna : A105FDDU3BTCA idi
Kendisini malum arkadaş olan Z3X e bağladım sonrasında repair işlemi gerçekleştirdim. Başarılı da oldu hatta o an arama yaptım aramada gerçekleşti çok heyecanlandım ama sonra bir hayal kırıklığı WİFİ araması yapmış. :( Sonrasında patch işlemi yapmaya çalıştım bir kaç araştırmam üzerine modem downgrade işlemi yapmam gerektiğine karar kıldım. Youtube'de izlediğim bir videodaki modem dosyasını denedim Halatech denen bir program ile gerçekleştiriliyordu. Fakat başarılı bir işlem olmadı.Sonra yaptığım bir kaç araştırmada Combination dosyalarındaki modem dosyalarının işe yaradığını duydum.Başladım hepsini tek tek denemeye fakat combinationdan modem dosyasını alamıyordum. Önce Z3X den modem dosyasını atmaya çalıştım PDA kısmından seçtim ve sadece modem dosyasında tik bıraktım fakat ne göreyim PİT dosyası istiyor. Bende csc den denedim oldu da fakat içimdeki ses diyorki bence olmuyor bir yandan da başarı elde edemiyorum tabi. Sonra aklım winrar ile içinden çıkarmak geldi dosyayı aldım içinden Halatech den atıcam tabi zekiyim ya ama dosyayı görmüyor Halatech yok illa tar dosyası istiyor. Sonra kısa bir araştırma ile 7Zip programını keşfettim ve bütün combination dosylarındaki modem dosylarını Tar a çevirdim ve tek tek denedim. Tabiki bir süre sonra modem dosyası bozuldu yeniden yazılım atmam gerekti ve işlemler başarısız oldu. Ama bu süreç bana 7Zip adlı programdan tar yapabilmeyi ve Halatech programını kullanmayı öğretti. Bu ara atlamışım bu işlemler için Telefonunuzun rootlanmış olması gerekliyor. Ben EFTSU root kullandım orada anlatımı detaylı bir şekilde bulunmakta onlada konuyu çok bulandırmayayım. Sonrasında aklıma bir fikir geldi acaba ben bu arkadaşa içinde U3 geçen bir android 9 sürümü bulabilirmiyim demeye başladım Sonrasında A105FPUU3ASL3_A105FSER3ASL3_SER_9.0+Downgrade+Q10+U3 adlı dosyayı google de aratırsanız sizde indire bilirsiniz.(Pek link vermek istemiyorum yasak mı değil mi bilmiyorum)Bu dosyayı indirerek telefonumu android 9.0 sürümüne düşürdüm ve sonrasında sonuç başarı.

Bu işlere yeni başlayan bir acemi olarak en önemli olan şeyin yılmamak ve pes etmemek olduğunu benim gibi acemi arkadaşlara söyleye bilirim. Şurada yazdığım işlemler tam 30 Saatime mal oldu, hafta sonu kısıtlamalarda olan 2 günlük süremi tamamen bu işlemleri araştırmak için geçirdim ve bunun yanında bir sürü de tecrübe edindim. Forumun gelişmemde katkısı çok büyük acemi arkadaşlara sadece kendi konularını değil başka insanların da problemlerine yer yer bakarak çözüm araştırmalarını öneririm veya nasıl çözülmüş baksınlar çünkü bir insanın karşılaştığı problem büyük ihtimalle sizin de ileride karşılaşacağınız bir problem olabilir. Forumda yer alan bütün ustalara biz acemiler adına da teşekkür etmek istiyorum.

Yazınız ilham verici, ancak bir cihazla 30 saat uğraşıp sonuca ulaşmak şahsi bir başarıdır. Bizim gibi bu işi profesyonel olarak yapan ustalar için vakit nakit demektir :) Hedef her zaman en kısa sürede en çok cihazı yetiştirmek oluyor bizler için maalesef. Forumumuzda bu tip cihazlar için repair log ları ve daha da fazlası tüm üyelere açık şekilde paylaşılıyor. Sadece çok önemli dosyalar, bu işten ekmek yiyen insanlara haksızlık olmasın diye VIP üyeler ile paylaşılıyor. Mesele sadece araştırmak ve cihazları tanımakta. Cihaza yaptığınız yazılımsal müdahalelerin ne olduğunu tam idrak etmek gerekiyor ki, olası bir problemde geri dönüşü nasıl olur onu hesaplayabilesiniz. Azminiz ve iyi dilekleriniz için biz teşekkür ederiz

Geri
Üst Alt