Çözüldü ZTE Nubia RedMagic 8 Pro NX729J IMEI Repair

pincirs

Üye
NOT: Öncelikle ülkemizde mobil iletişim cihazlarının imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Cihazınızın bozulan ya da NULL olarak gözüken imei numaralarını bu yöntemle onarabilirsiniz.

- Telefonu kapalı konuma getirin, ses kısma tuşuna basılı tutarak kabloyu takın ya da cihazı açın

- Fastboot ekranı gelecektir. Bootloader Kilidini Açın.

fastboot flashing unlock

- bootloader kilidi açıldıktan sonra cihazı kurun, geliştirici modu aktif edin

- Numara Çeviriciye *#7678# yazarak diag modu aktif edin, Driver tanımayacaktır, klasördeki driveri yükleyin,

- Driveri bu linkten İNDİRİN

- Driver klasöründeki CT_Z5_U_SER_A.inf dosyasının üzerine sağ tıklayın-Yükle ye tıklayın ya da aygıt yöneticisinden yol gösterin.

- Aygıt yöneticisinde 2 adet tanınmamış driverden sadece bir tanesi yüklenecektir. Bu bizim diag portumuzdur, bizim için yeterlidir.

- QPST açın, QCN yedeğini çekin, her ihtimale karşı XQCN yedeği de çekin.

- Xiaomi QCN tool ile QCN dosyasını editleyin, her iki IMEI yi de editleyin.

- Cihazı kapatın, Ses kısma tuşuna basarak açın, gelen menüden ses tuşlarıyla EDL modunu seçin

- DFT PRO dan Qualcom sekmesinin altındaki Service EDL Bölümüne girin

- Advanced Partition Manager i seçin ve START butonuna tıklayın, Gelen ekrandan önce aşağıdaki bölümlerin yedeklerini alın, sonra bölümleri silin.

modemst1
modemst2
fsg
fsc

- Cihaz açılınca Numara Çeviriciye *#7678# yazarak diag modu aktif edin

- QPST ile editlediğiniz QCN yi cihaza restore edin. Bitince yeniden başlatın. Şebekeniz gelecektir.

- Cihaz açılırken bootloader uyarısı vermemesi için aşağıdaki kod ile bootloader kilidini kapatabilirsiniz.

- fastboot flashing lock

Tamamı ile A'dan Z'ye kendi anlatımımdır, hiçbir web sitesinde ya da paralı platformda bununla ilgili açılmış başka bir konu yoktur. Bugüne kadar sömürdüğüm GSMTURKEY web sitesi ailesine bir katkım olması dileğimle...

Merhaba üstadım, öncelikle emeklerinize sağlık. Anlattığınız şekilde işlem yaparsak telefon sıfırlanır mı? Yani telefonda mevcut olan resimler belgeler videolar rehber vsvs silinir mi xiaomi de olduğu gibi?

NOT: Öncelikle ülkemizde mobil iletişim cihazlarının imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Cihazınızın bozulan ya da NULL olarak gözüken imei numaralarını bu yöntemle onarabilirsiniz.

- Telefonu kapalı konuma getirin, ses kısma tuşuna basılı tutarak kabloyu takın ya da cihazı açın

- Fastboot ekranı gelecektir. Bootloader Kilidini Açın.

fastboot flashing unlock

- bootloader kilidi açıldıktan sonra cihazı kurun, geliştirici modu aktif edin

- Numara Çeviriciye *#7678# yazarak diag modu aktif edin, Driver tanımayacaktır, klasördeki driveri yükleyin,

- Driveri bu linkten İNDİRİN

- Driver klasöründeki CT_Z5_U_SER_A.inf dosyasının üzerine sağ tıklayın-Yükle ye tıklayın ya da aygıt yöneticisinden yol gösterin.

- Aygıt yöneticisinde 2 adet tanınmamış driverden sadece bir tanesi yüklenecektir. Bu bizim diag portumuzdur, bizim için yeterlidir.

- QPST açın, QCN yedeğini çekin, her ihtimale karşı XQCN yedeği de çekin.

- Xiaomi QCN tool ile QCN dosyasını editleyin, her iki IMEI yi de editleyin.

- Cihazı kapatın, Ses kısma tuşuna basarak açın, gelen menüden ses tuşlarıyla EDL modunu seçin

- DFT PRO dan Qualcom sekmesinin altındaki Service EDL Bölümüne girin

- Advanced Partition Manager i seçin ve START butonuna tıklayın, Gelen ekrandan önce aşağıdaki bölümlerin yedeklerini alın, sonra bölümleri silin.

modemst1
modemst2
fsg
fsc

- Cihaz açılınca Numara Çeviriciye *#7678# yazarak diag modu aktif edin

- QPST ile editlediğiniz QCN yi cihaza restore edin. Bitince yeniden başlatın. Şebekeniz gelecektir.

- Cihaz açılırken bootloader uyarısı vermemesi için aşağıdaki kod ile bootloader kilidini kapatabilirsiniz.

- fastboot flashing lock

Tamamı ile A'dan Z'ye kendi anlatımımdır, hiçbir web sitesinde ya da paralı platformda bununla ilgili açılmış başka bir konu yoktur. Bugüne kadar sömürdüğüm GSMTURKEY web sitesi ailesine bir katkım olması dileğimle...
Merhaba hocam bu cihazı aldım kullanıyorum. Xda forumda bazıları bootloader kilidini açınca parmak izinin felan çalışmadığını söylüyor geriye kilitledikleri halde bir malumatınız var mı bu konuda ?

Bu yöntem ile Parmak izi sorunu oluşabilir.​

Buradaki yöntemle ben kesinlikle yapamadım arkadaşlar bilginiz olsun . Ücretli yardım istemedikçe de kimsenin pek yorumlara cevap veresi olmuyor .Bootloader kilidini açıp Chimera ile efs dosyasını yedekleyip silip sonrasında qpst ile gcn çekip düzenleyip geriye restore yapın ve bl kilidini kapatın geriye . Bl kilidi açarken cihazda parmak izi verisi girili olmasın yoksa parmak iziyle ilgili sorun yaşarsınız.

Buradaki yöntemle ben kesinlikle yapamadım arkadaşlar bilginiz olsun . Ücretli yardım istemedikçe de kimsenin pek yorumlara cevap veresi olmuyor .Bootloader kilidini açıp Chimera ile efs dosyasını yedekleyip silip sonrasında qpst ile gcn çekip düzenleyip geriye restore yapın ve bl kilidini kapatın geriye . Bl kilidi açarken cihazda parmak izi verisi girili olmasın yoksa parmak iziyle ilgili sorun yaşarsınız.

Bu nokta mühim, başka cihazlarda da aynı şekilde parmak izi datası olan cihazların kilit açılınca sensör devre dışı kalabiliyor. Mi Note 10 lite tucana modeli için ben de öyle yapmıştım ve sensör sorunu çıkmamıştı. Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler.

Öncelikle yapamadıysanız bu sizin becerinizle alakalı bir durum. İkinci olarak "efs dosyasını yedekleyip silip sonrasında qpst ile gcn çekip düzenleyip" diye bir ifade kullanmışsınız. EFS sildikten sonra nasıl QNC çekip editliyorsunuz halâ anlamış değilim.

Öncelikle yapamadıysanız bu sizin becerinizle alakalı bir durum. İkinci olarak "efs dosyasını yedekleyip silip sonrasında qpst ile gcn çekip düzenleyip" diye bir ifade kullanmışsınız. EFS sildikten sonra nasıl QNC çekip editliyorsunuz halâ anlamış değilim.
İşlemi yazarken sıra hatası yapmış olabilirim . Sadece derdimi anlattım yukarıdaki şekilde yapılmadı dft görmüyor cihazı Chimera görüyor. Efs yedeğini alan birisi için benim hatalı yazimin bir sorunu olmuyor . Parmak izi durumundan bahsedilmemesinden hiç bahsetmiyorum. Yapamama durumu yoktur beceriyse yaptığımı belirttim zaten yukarıda . Yaptırmak isteyen olursa da ücretsiz olarak yardımcı olurum .

qcn editleme tool yardımıyla bunun için googlede şöylebir arama yapabilirsiniz ! :) örnek

Yada Direk ben sizin için upload edem onu kullanabilirsiniz!

Geri
Üst Alt