TWRP + ROOT ZTE Nubia Z17 Lite (NX591J) Brick Sorunu

• Konbuyu başlatan Cide77
  • Başlangıç tarihi
C

Cide77

Merhaba ,
Zte uretimi,Nubia Z17 lite (nx591j) brick oldu.
Telefona Adb portundan baglanamiyorum.
Qfil portu acik ve baglaniyorum,
Mi flash tool ile ve Nubia recovery tool ile baglaniyorum,ancak firmware flash yapamiyorum.
Bazi box larda cihazin destegini gordum,bu konuda bana yardimci olabilecek varmi,telefonu gondermek veya uzak masaustu yapabiliriz, IMG_20181130_003141~2.jpg

Merhaba ,
Zte uretimi,Nubia Z17 lite (nx591j) brick oldu.
Telefona Adb portundan baglanamiyorum.
Qfil portu acik ve baglaniyorum,
Mi flash tool ile ve Nubia recovery tool ile baglaniyorum,ancak firmware flash yapamiyorum.
Bazi box larda cihazin destegini gordum,bu konuda bana yardimci olabilecek varmi,telefonu gondermek veya uzak masaustu yapabiliriz,Ekli dosyayı görüntüle 1880
Merhaba öncelikle Hoşgeldiniz.

Cihaz Nasıl bu hale geldi?

Cihazın işlemcisi nedir ve aygıt yöneticisinde cihazınızı PC'ye bağlayınca nasıl gözüküyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cihazin islemcisi,snapdragon 653 msm 8976.
Yaklasik 1 ay once firmware update yaptim,1.05 olan yazilimi 1.10 a cikardim
2 hafta sonra donma basladi,1 gun once otg soketle usb den tekrar firmware yukledim (ayni 1.10),aksam sarja biraktim sabah bu haldeydi.

2 hafta sonra donma basladi,1 gun once otg soketle usb den tekrar firmware yukledim (ayni 1.10),aksam sarja biraktim sabah bu haldeydi.
Cihazın Qfil ile yüklenen yazılımını bulmak lazım. Cihazı pc'ye takınca aygıt yöneticisinde nasıl gözüküyor.

15463685229515435579028339340453.jpg

Qpst configrator sahara protokolunu dowload yapmaya calisiyor,ancak takili kaliyor,
Elimde qcn ve xqcn backuplar var,ancak dowload bitmediginden,yukleyemiyorum.

IMG_20190101_221523.jpgIMG_20190101_221544.jpgIMG_20190101_221554.jpgIMG_20190101_221616.jpg

Benim anlayamadigim,
Ureticinin kendi brick olan cihazlar icin yapilmis yazilimi var,
Nubia emergency tool v.1.1.6
Yazilimin icinde telefonun unbrick dosyasida var,ancak hata veriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 1898Ekli dosyayı görüntüle 1899Ekli dosyayı görüntüle 1900Ekli dosyayı görüntüle 1901

Benim anlayamadigim,
Ureticinin kendi brick olan cihazlar icin yapilmis yazilimi var,
Nubia emergency tool v.1.1.6
Yazilimin icinde telefonun unbrick dosyasida var,ancak hata veriyor.
Hata verme sebeplerini araştırmak lazım. Öncelikle cihazınızın şarjı full olsun. Sonra driver sorunu olup olmadığına bakın. Ve programın PC ile uyumluluğu da önemlidir.

Nubia Emergency tool ile daha once baglanip aldigim backup,twrp ve hi suite ile aldigim backuplarda var ancak ise yaramiyor.

Nubia Emergency tool ile daha once baglanip aldigim backup,twrp ve hi suite ile aldigim backuplarda var ancak ise yaramiyor.
Anladım ama bu Qualcom cihazlarda genelde edl moda alıp öyle yedek almak lazım. Oda 9008 hani sizin şu an ki cihazın durumdayken profesyonel araçlar ile yedek almak. Bizim elimizde profesyonel araçlar olduğu için biz genelde edl moda alıp öyle yazılımı çekeriz.

Elinizde twrp yedeği varsa cihaza twrp yüklemesi yapabilirsiniz. Ama twrp yüklü olması lazım.

Twrp cihazda yukluydu,
Ancak recovery modda artik gelmiyor,

Demek istediginiz,bilgisayara twrp uygulamasi yukleyip bununla backup yapabilmek mi,
Twrp nin boylebir uygulamasinimi arastirayim.

Twrp cihazda yukluydu,
Ancak recovery modda artik gelmiyor,

Demek istediginiz,bilgisayara twrp uygulamasi yukleyip bununla backup yapabilmek mi,
Twrp nin boylebir uygulamasinimi arastirayim.
Pc için öyle bir uygulama olduğunu hiç duymadım.
Elinizde bu cihazın qcn yedeği var ise buradaki arkadaşımız ile de paylaşabilirmisiniz. @akhan42

konuyu tekrar hortlatıcam romdan sonra telefon kapandı sanrım brick oldu hiçbir şekilde PC görmüor ve tepki vermiyor sadece biraz bekleidkten sonra 3 sanie şarja takınca yanım sönme var yardım ederseniz sevinirim

konuyu tekrar hortlatıcam romdan sonra telefon kapandı sanrım brick oldu hiçbir şekilde PC görmüor ve tepki vermiyor sadece biraz bekleidkten sonra 3 sanie şarja takınca yanım sönme var yardım ederseniz sevinirim

Nubia emergency tool v.1.1. baglanmayi denedinmi, bende ise yaramadi ama sende işe yarayabilir.

Geri
Üst Alt