Alcatel 1T 10 8082 MT8321 Rom İsteği

Janis106

Üye
Herkese selamlar ,
Öncelikler belirtmem gerekirse bu konularda çok yeniyim..

Turkcell’den almış olduğum Alcatel 1T 10 modelinde sürekli googleplay durduruldu hatası alıyordum.

Ayrıca da kısıtlamalar vardı. Bende sp Flash Tool ile yeni rom yüklemek istedim.

Fakat internette bulduğum 1T 10 modeline ait rom yüklemeye çalıştığımda hata alıyorum.

Sanırım işlemciler farklı.Çünkü benim tablet mt8321 işlemcili. Kurmaya çalıştığım rom ise mt6580 desteği veriyor.

Ardından yaptığım araştırmalarda Alcatel A3 modelinin rom’u 1T 10 ile uyumlu olduğu öğrendim. Bu rom’u denediğimde kurulum gerçekleşiyor .

Fakat ilginç olan bu rom’da MT6580 kullanıyor. Tablet açılıyor , fakat kesinlikle wifi / bluetooth kullanılamıyor.

Devre dışı. Sorun sizce nedir ? Uygunsuz işlemcimi ? Yoksa eksik yaptığım bir şeyler mi var ? Tablet şuan çalışır durumda.

Alcatel 1t10 tablet modeli için uygun rom önerebilecek olan var mı ? Yada nasıl bir yol izlemeliyim ? Lütfen yardım edin , çocuk başımı yiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese selamlar ,
Öncelikler belirtmem gerekirse bu konularda çok yeniyim. Turkcell’den almış olduğum Alcatel 1T 10 modelinde sürekli googleplay durduruldu hatası alıyordum. Ayrıca da kısıtlamalar vardı. Bende spflushtool ile yeni rom yüklemek istedim. Fakat internette bulduğum 1t10 modeline ait rom yüklemeye çalıştığımda hata alıyorum. Sanırım işlemciler farklı.Çünkü benim tablet mt8321 işlemcili. Kurmaya çalıştığım rom ise mt6580 desteği veriyor. Ardından yaptığım araştırmalarda Alcatel A3 modelinin rom’u 1T10 ile uyumlu olduğu öğrendim. Bu rom’u denediğimde kurulum gerçekleşiyor . Fakat ilginç olan bu rom’da mt6580 kullanıyor. Tablet açılıyor , fakat kesinlikle wifi / bluetooth kullanılamıyor. Devre dışı. Sorun sizce nedir ? Uygunsuz işlemcimi ? Yoksa eksik yaptığım bir şeyler mi var ? Tablet şuan çalışır durumda. Alcatel 1t10 tablet modeli için uygun rom önerebilecek olan var mı ? Yada nasıl bir yol izlemeliyim ? Lütfen yardım edin , çocuk başımı yiyor

Wifi ve Bluetooth mac adresleri silindiği için öyle olmuştur cihaza uygun yazılımı atarsanız çözülür, yazılım yoksa firmaya mail atıp isteyebilirsiniz

Wifi ve Bluetooth mac adresleri silindiği için öyle olmuştur cihaza uygun yazılımı atarsanız çözülür, yazılım yoksa firmaya mail atıp isteyebilirsiniz
İki gündür arıyorum ama bulamıyorum malesef. Firma’ya mail atsam yazılım paylaşır mı beimle ?

İki gündür arıyorum ama bulamıyorum malesef. Firma’ya mail atsam yazılım paylaşır mı beimle ?

Bazı firmalar paylaşıyor
Durumu açıklayın ya yazılımı paylaşırlar ya da servise göndermenizi isterler

Yazılımı vermeseler sağlam bir cihazdan yazılımı çekmek gerekecek

Alcatel’e yazdım. Bana “mobil upgrade tool” yükleyin dediler. Ama op program “Read Terminal Information Fail” hatası veriyor.
Bu tablete sahip olan birisi bana orjinal yüklü olan yazılımı atabilir mi lütfen? En azından eski düzen kullanmaya devam edebilirim.

aynı sorun bende de var
tam model bu
WhatsApp Image 2020-03-23 at 11.33.27.jpeg

aynısı evet. lanet olası tablet elimizde patladı :):)

Herkese selamlar ,
Öncelikler belirtmem gerekirse bu konularda çok yeniyim. Turkcell’den almış olduğum Alcatel 1T 10 modelinde sürekli googleplay durduruldu hatası alıyordum. Ayrıca da kısıtlamalar vardı. Bende spflushtool ile yeni rom yüklemek istedim. Fakat internette bulduğum 1t10 modeline ait rom yüklemeye çalıştığımda hata alıyorum. Sanırım işlemciler farklı.Çünkü benim tablet mt8321 işlemcili. Kurmaya çalıştığım rom ise mt6580 desteği veriyor. Ardından yaptığım araştırmalarda Alcatel A3 modelinin rom’u 1T10 ile uyumlu olduğu öğrendim. Bu rom’u denediğimde kurulum gerçekleşiyor . Fakat ilginç olan bu rom’da mt6580 kullanıyor. Tablet açılıyor , fakat kesinlikle wifi / bluetooth kullanılamıyor. Devre dışı. Sorun sizce nedir ? Uygunsuz işlemcimi ? Yoksa eksik yaptığım bir şeyler mi var ? Tablet şuan çalışır durumda. Alcatel 1t10 tablet modeli için uygun rom önerebilecek olan var mı ? Yada nasıl bir yol izlemeliyim ? Lütfen yardım edin , çocuk başımı yiyor
Bunu deneyin.

DOWNLOAD

Bunu deneyin.

Onu denedim daha önce ama eski modele ait firmware. Bende ki 1t10 mt8321 kullanıyor , eski modeller mt6580. Saçma sapan bir tablet , sanırım elde ki kalan malzemelerden tablet toplamışlar. Ne adı be belli , ne modeli. O nedenle elimizde patladı. Tabak niyetine kullanırız artık.

Onu denedim daha önce ama eski modele ait firmware. Bende ki 1t10 mt8321 kullanıyor , eski modeller mt6580. Saçma sapan bir tablet , sanırım elde ki kalan malzemelerden tablet toplamışlar. Ne adı be belli , ne modeli. O nedenle elimizde patladı. Tabak niyetine kullanırız artık.
Aynısından bulsak veya gelirse yazılımı çekeriz paylaşırız.​

Bu arada Alcatel Mobil Upgrade Tool’un verdiği “Read Terminal Information Failed” hatasının çözümü nedir bilen var mı acaba ?

arkadaşlar selamlar elimde bu cihazdan 2 tane var birinde sizinde başınıza gelen rom yükleme olayını gerçekleştirdim uyumlu rom olmadığı için haliyle tablet gitti şimdi diğerinden stock rom yedeği alıp sistemi çöken tabletime nasıl yükleyebilirim? konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz bu sayede diğer arkadaşlarında sorununu gidermiş oluruz

arkadaşlar selamlar elimde bu cihazdan 2 tane var birinde sizinde başınıza gelen rom yükleme olayını gerçekleştirdim uyumlu rom olmadığı için haliyle tablet gitti şimdi diğerinden stock rom yedeği alıp sistemi çöken tabletime nasıl yükleyebilirim? konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz bu sayede diğer arkadaşlarında sorununu gidermiş oluruz
Ana sayfadaki numaraya mesaj atın. Cihazın yazılımını çekelim.

Malesef yok. Aylardır offical rom bulamadım. İnternette onlarca rom var ama hepsi ya custom rom (stabil çalışmıyor) yada uyumsuz.

kullandığınız romlardan birinin linkini atar mısın tableti açıp iade edeceğim. kolay gelsin

Herkese Merhaba , son 1 aydır bende bu tablete ait yazılım aramaktayım. Fakat anladığım üzere bulması zor bir yazılım. Ancak birinin yazılımı çekmesi yada bu işi profesyonel olarak yapanların yardımı lazım. Yanlış anlaşılma olmasın ama bana uygun (orjinal stock rom) yazılım verene bende bir miktar para vermeye razıyım. Anladığım kadarıyla burada bu işi profesyonel yapanlar var. O nedenle böyle bir teklif yapıyorum.

Herkese Merhaba , son 1 aydır bende bu tablete ait yazılım aramaktayım. Fakat anladığım üzere bulması zor bir yazılım. Ancak birinin yazılımı çekmesi yada bu işi profesyonel olarak yapanların yardımı lazım. Yanlış anlaşılma olmasın ama bana uygun (orjinal stock rom) yazılım verene bende bir miktar para vermeye razıyım. Anladığım kadarıyla burada bu işi profesyonel yapanlar var. O nedenle böyle bir teklif yapıyorum.

Kişisel iletişim adresi vermek forumumuzda yasaktır.Bilmediğinizi varsayıyorum bu seferlik işlem yapmadım.

Geri
Üst Alt