Root Alcatel Pixi OneTouch 10" / TCL 8079 8GB Kapasite Sorunu-Root İşlemi

CryPress

Üye
Selam.

Bu cihazın disk alanı 8GB. Boş kalan alan ise sadece 800megabayt kadar. Böyle olunca da çalıştırılan birkaç uygulamanın önbellek kullanımından dolayı kısa sürede boş disk alanı 20-30megabayt civarına düşüyor. Her seferinde önbellek temizleyip, bazı dosyaları SD karta kopyaladıktan sonra silerek yer açıyorum.

Bu cihaza root işlemi yapmak istedim. Kingroot kullandım. Hem uygulamasından hem de pc üzerinden 1-2 önceki eski sürümü ve güncel sürüm ile denedim, başarısız oldu.

Yetersiz disk sorununu çözmek için cihazla gelen gereksiz-eski uygulamaları silmek ve Link2SD uygulaması ile yüklü olan diğer uygulamaları SD karta taşımak istiyorum. Root işlemini nasıl ve hangi program ile yapabilirim?
2022-06-09 19-28-28_1654792471384.JPG 2022-06-09 19-29-28.JPG 2022-06-09 19-29-47.JPG 2022-06-09 19-31-07.JPG

Selam.

Bu cihazın disk alanı 8GB. Boş kalan alan ise sadece 800megabayt kadar. Böyle olunca da çalıştırılan birkaç uygulamanın önbellek kullanımından dolayı kısa sürede boş disk alanı 20-30megabayt civarına düşüyor. Her seferinde önbellek temizleyip, bazı dosyaları SD karta kopyaladıktan sonra silerek yer açıyorum.

Bu cihaza root işlemi yapmak istedim. Kingroot kullandım. Hem uygulamasından hem de pc üzerinden 1-2 önceki eski sürümü ve güncel sürüm ile denedim, başarısız oldu.

Yetersiz disk sorununu çözmek için cihazla gelen gereksiz-eski uygulamaları silmek ve Link2SD uygulaması ile yüklü olan diğer uygulamaları SD karta taşımak istiyorum. Root işlemini nasıl ve hangi program ile yapabilirim?
Ekli dosyayı görüntüle 18013 Ekli dosyayı görüntüle 18014 Ekli dosyayı görüntüle 18015 Ekli dosyayı görüntüle 18016
Merhaba hocam, bu modele root işlemi için xda ' ya bakmanız gerebilir.

Merhaba hocam, bu modele root işlemi için xda ' ya bakmanız gerebilir.

Teşekkür. Orada gezindim biraz. Şunu da buldum ama denediğimde olmamıştı. Bu programın orijinali hangisi acaba, nereden indirebilirim?

Bu soruyu yabancı biri sormuş: " any root method for alcatel pixi 3 10 (10"inch tablet model 8079 android 5.0.1)"
Aynı model.

Cevap şu: "You can try using this to root your device. Kingroot"
kingroot net adresi ise çalışmıyor.

Geri
Üst Alt