Aqurais X5 Plus IMEI Geçersiz Sorunu

leonidasss

Üye
Arkadaşlar bu cihaza müşteri kendisi yazılım atmaya çalışırken cihazın baseband kısmına hasar vermiş. Cihazın baseband, yapım numarası ve imeiler uçmuş durumda. Cihaz hiçbir şekilde ne recovery nede fastboot moda girmiyor. Cihaza farklı bir şekilde nasıl müdahale edebilirim.

İşletim SistemiAndroid 6.0.1 (Marshmallow), 7.1.1 (Nougat) sürümüne yükseltilebilir.
Yonga Seti (Chipset)Qualcomm MSM8976 Snapdragon 652
İşlemci Octa-core (4x1.8 GHz Cortex-A72 & 4x1.4 GHz Cortex-A53)
GPU (Ekran Kartı)Adreno 510

Yardımcı olabilecek arkadaşlar için cihazın işlemci özelliklerini paylaşıyorum. Hocam müşteriye çökme riskini ver. Daha sonra cihazı qualcomm moda alıp yazılım tekrar atmayı dene. Ya da elinde sigmakey varsa tekrar orijinal IMEI yazmayı dene.

Çökme riski bilgisi verildi. Uygun yazılım iniyor şuanda. İşlemden sonra sonuç paylaşırım.

Muhtemelen yazılım atılınca düzelir. Qualcom moda sokulup QFill ile yazılım yüklemesi yapılabilinir.

Qfil yazılımını bulamadım. Fastboot yazılımı mevcut bende ama cihaz fastboot moda girememekte. Qfil yazılımı şart oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Qfil yazılımını bulamadım. Fastboot yazılımı mevcut bende ama cihaz fastboot moda girememekte. Qfil yazılımı şart oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Fastboot yazılımını Qfil yazılımı yapanlar var. Barış belki yapabilir grupta bir soralım.

Hocam cihazın geliştirici seçeneklerini aktif edip şu komutu uyguladınız mı?
Kod:
adb reboot bootloader

Geri
Üst Alt