Casper VIA S10 V2 Tablete ROOT Atılmıyor

İyi forumlar,
Yaklaşık 4 gündür root atmaya çalışıyorum fakat tablet bootloader ve fastboot moduna girmiyor. Forumlarda ki tüm konuları okudum. Tablete uygun TWRP yok. Benim aklıma bir fikir geldi paylaşmak isterim lütfen işe yarayıp yaramayacağını yazarsanız sevinirim.
Cihaz: Casper Via S10 V2
Android Sürümü: 7
Denemek istediğim: Magisk ile stock rom dosyasındaki boot.img dosyasını yamalamak ve yamaladığım dosyayı stok romdaki boot dosyasıyla değiştirip tablete o dosyayı basıp format atmak. Format attığımda sorun olur mu veya format sonrası cihaz rootlu olur mu?

Dosya
Deneyin. Umarım işinize yarar.

@ozlzngn Yardımcı olabilir misiniz? Bugün halledersem güzel olacak.

Son düzenleme:
1.PNG

1-Linkte verilen arşiv dosyasını C:/ ' ye çıkarın.
2-Sp Flash Tool aracını çalıştırın.
3-Scatter-Loading file bölümünde Choose butonuna tıklayıp MT8127_Android_scatter.txt dosyasını seçin.
4-Download Only olmasına dikkat ederek Download butonuna tıklayın ve tableti kapalı bir şekilde sağlam bir usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
Başarılı bir şekilde tamamlandığında Download Ok ibaresi belirecektir. Tabletinizi çıkarıp açın. Arşivde verilen magisk uygulamasını Tablete yükleyin.

Umarım olur.

Ekli dosyayı görüntüle 18960

1-Linkte verilen arşiv dosyasını C:/ ' ye çıkarın.
2-Sp Flash Tool aracını çalıştırın.
3-Scatter-Loading file bölümünde Choose butonuna tıklayıp MT8127_Android_scatter.txt dosyasını seçin.
4-Download Only olmasına dikkat ederek Download butonuna tıklayın ve tableti kapalı bir şekilde sağlam bir usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
Başarılı bir şekilde tamamlandığında Download Ok ibaresi belirecektir. Tabletinizi çıkarıp açın. Arşivde verilen magisk uygulamasını Tablete yükleyin.

Umarım olur.
@ozlzngn hocam burada ne yapmam lazım format all ı seçip yapayım mı?
Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Birde benim magisk ile oluşturduğum boot.img dosyasıyla sizinkinin boyutu aynı değil sorun teşkil eder mi?

Verdiğim dosyadaki boot dosyasını sizde bulunan yazılım içerisindeki ile değiştirip format all download yapın.

Teamviewer verin yardımcı olmaya çalışayım

Çözüm:

1.Cihazın yazılımını indirin. (V1-V2 versiyon farkına dikkat edin)
2.Tableti kapatın. Flash Tool ile görseldeki gibi format ayarlarını yaptıktan sonra Start butonuna basıp cihazı usb ye bağlayın. Format işlemi tamamlanınca usb den çıkarın.
2.PNG

3-Download sekmesine gelip yazılımdaki scatter dosyasını seçin. Download Only seçeneğinin altındaki tümünü seç anlamına gelen kutucuktaki tiki kaldırıp yalnızca BOOTIMG kutucuğunu işaretleyin ve en sağdaki bölüme tıklayıp magiskboot dosyasını seçin. (Dosya ve Flash tool: Link) Download butonuna tıklayıp usb ye bağlayın. Download ok olduğunda çıkarıp scatter dosyasını tekrar seçin fakat bu kez tüm tikler doluyken yalnızca BOOTIMG tikini kaldırın ve download butonunu seçip yüklemeyi başlatın. Flash bittiğinde çıkarıp kurun. Magisk apk yüklediğinizde tablet rootlanmış olacaktır.
3.png

Geri
Üst Alt