Yardım Elephone U MT6763 IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan Eylber
  • Başlangıç tarihi
E

Eylber

Arkadaşlar arkadaşıma çindenden çok beğenip aldırdığım Mtk 6763 işlemcili Elephone"U" telefonuma okadar arastirmama ve uğrasmama ragmen imei atamadım ilk 4 ay doldu ikici simkarta taktım ondada 2 ay gecti ve sade 2 ayim kaldi telefonum kapanacak ben hala caresini bulamadım ve şöyle birsey var bu Elephone firmasinda ne root yapmaya ne imei degisimine ne telefonun icinden modem dosyasini almaya izin vermiyor nasil bir önlem almislarsa telefona mudahale ettirmiyor yime çinden gelen ayni islemcili baska bir telefona cok basit bir kod ile imei bolümü geliyor imei degistiriyorken iki dakikada Elephone U buna aslanizin vermiyor belkide yardim edecek bir arkadasimiz çıkar diye yazmak istedim şimdiden teşekkürler.

Ülkemizde mobil cihazların imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Ama imei repair işlemi yapılır.

Arkadaşlar arkadaşıma çindenden çok beğenip aldırdığım Mtk 6763 işlemcili Elephone"U" telefonuma okadar arastirmama ve uğrasmama ragmen imei atamadım ilk 4 ay doldu ikici simkarta taktım ondada 2 ay gecti ve sade 2 ayim kaldi telefonum kapanacak ben hala caresini bulamadım ve şöyle birsey var bu Elephone firmasinda ne root yapmaya ne imei degisimine ne telefonun icinden modem dosyasini almaya izin vermiyor nasil bir önlem almislarsa telefona mudahale ettirmiyor yime çinden gelen ayni islemcili baska bir telefona cok basit bir kod ile imei bolümü geliyor imei degistiriyorken iki dakikada Elephone U buna aslanizin vermiyor belkide yardim edecek bir arkadasimiz çıkar diye yazmak istedim şimdiden teşekkürler.
Stock boot.img dosyasını Magisk ile patchleyerek root atıp modem dosyalarını çekebilirsiniz. Eğer ücretsiz araçlar başarısız kaldıysa profesyonel araçlarla denemek gerekir. Bu araçlar telefon tamiri yapan yerlerde mevcuttur.

Yok hocam denedim olmadı,makul bir ücret vermeye raziyimda bir kac yere götürdüm yapamadilar daha profesyonel yer bakmak lazim bilen varsa söylermi acaba istanbul z.burnunda ikame ediyorum

Merhaba öncelikle Hoşgeldiniz.

Cihazın tam modeli nedir?

Cihazın hali hazırda yazılımı mevcut mu?

Cihazın ayarlar bölümünden cihaz ile ilgili yazılım ve model bilgilerini bizimle paylaşırsanız yardımcı olalım.

Hocam cihazım "Elephone U" mtk 6763 işlemcisi var Android 7.1.1 var başa ne gerekli bilmiyorum .

Bootloader kilidim açık hocam onu yapabildim daha önce.
Cihazın ayarlarından resim atarmısın.

Cihazın yazılımını çekip root edip IMEI repair işlemi yapabiliriz. SP Flash Tool ile de yazılımı çekebiliriz.

Aşağıdaki kodu cihaz açıkken CMD ekranında girermisiniz. Sonra dosya konumuna bakın cihazın içinden çekmesi lazım.

adb pull /system/etc/mddb/

Merhaba sayın moderatörüm elimde Ulefone X var daha önce Maui meta ile imei değiştirmeyi başardığım halde şu an yapamıyorum.Vaktiniz varsa yardımcı olurmusunuz?Teamwiever dan falan.

Merhaba sayın moderatörüm elimde Ulefone X var daha önce Maui meta ile imei değiştirmeyi başardığım halde şu an yapamıyorum.Vaktiniz varsa yardımcı olurmusunuz?Teamwiever dan falan.
Ülkemizde mobil cihazların imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Bozulan veya null olan imei tamiri yasaldır.

Geri
Üst Alt