Yardım HTC Desire 830 Rom Yükleme Sorunu

• Konbuyu başlatan Eren500
  • Başlangıç tarihi
E

Eren500

Önceden kendi recovery'si varken Stock Rom yüklemiştim, ardından telefonu baya kurcaladım, Unlock yaptım, S-ON durumuna getirdim, recovery'i TWRP ile değiştirkten sonra tekrardan eski Stock Romu kurmak istiyorum ama hata alıyorum. Neden acaba?

Aldığım bilgiler bunlar ;
2f8ca443-cfc9-4573-a505-7dd46bb4a930.jpg6cf7b9c6-bc80-47fb-9fce-4248ac89e645.jpg

Hata ise bu ;

2da7b929-39f3-402f-a872-1a12d0f2d57a.jpg

Merhaba takıntılı birisi olduğum için telefonu (HTC DESİRE 830) rootladım ve yanlışlıkla içindeki htc sense programını sildim telefon ekran menüsü açılmıyor. Telefona tekrar orjinal rom yüklemek istiyorum. 1. Sorunum verdiğiniz linkten romu indirdim fakat sd karta atarken öğe kopyalanamadı dedi. Uzantısını değiştirdim öyle kopyalandı ve tekrar orda zip yaptım. Yüklemek için ses kısma ve güç tuşuna basıyorum ama rom yüklemesi hata veriyor(failed: -2, 10: fail to flash via dowloadzip). Locked oldugu için olabilir yazmışlar. Unclok yapmak için siteye girdigimde benim telefon markam yok bende htc desire yi sectim. ama ses kısma ve güç tuşuna bastıgımda benim ekranımda fastboot gibi bi seçenekte çıkmıyor. Sadece system info - show barcode - reboot to bootloader falan filan. unlock mu neyse onuda yapamıyorum. Kafayı bozucam rom dosyasımı bozuk acaba ondan mı hata veriyor. yoksa unlock yapamadıgım için mi hata veriyor. Unlock yapmam şartsa nasıl yapıcam fastboot secenegi bende cıkmıyor. Lütfen acil yardım edin ya

Üstteki bilgiyi eksik yazmışm silemedim alttakini oku :D

Birde üsteki yazıları okudum ay rezil oldum :D o ekran zaten fastboot ekranı demişssiniz yinede denedim olmadı unlock s- on duruo onuda of yapamadım :(

Merhaba takıntılı birisi olduğum için telefonu (HTC DESİRE 830) rootladım ve yanlışlıkla içindeki htc sense programını sildim telefon ekran menüsü açılmıyor. Telefona tekrar orjinal rom yüklemek istiyorum. 1. Sorunum verdiğiniz linkten romu indirdim fakat sd karta atarken öğe kopyalanamadı dedi. Uzantısını değiştirdim öyle kopyalandı ve tekrar orda zip yaptım. Yüklemek için ses kısma ve güç tuşuna basıyorum ama rom yüklemesi hata veriyor(failed: -2, 10: fail to flash via dowloadzip). Locked oldugu için olabilir yazmışlar. Unclok yapmak için siteye girdigimde benim telefon markam yok bende htc desire yi sectim. ama ses kısma ve güç tuşuna bastıgımda benim ekranımda fastboot gibi bi seçenekte çıkmıyor. Sadece system info - show barcode - reboot to bootloader falan filan. unlock mu neyse onuda yapamıyorum. Kafayı bozucam rom dosyasımı bozuk acaba ondan mı hata veriyor. yoksa unlock yapamadıgım için mi hata veriyor. Unlock yapmam şartsa nasıl yapıcam fastboot secenegi bende cıkmıyor. Lütfen acil yardım edin ya
Üstteki bilgiyi eksik yazmışm silemedim alttakini oku :D
Birde üsteki yazıları okudum ay rezil oldum :D o ekran zaten fastboot ekranı demişssiniz yinede denedim olmadı unlock s- on duruo onuda of yapamadım :(
Cihazınızı ses kısma ve power ile açın. Çıkan yazıları konuya atın bakalım. Cihazınıza uygun yazılımı link olarak atalım yükleme yapın.

Merhaba, çabalarını takdir ettim. Şimdi olayı biraz daha geniş açıdan bakmak için birkaç noktayı aydınlatalım.
Öncelikle telefona doğru romu yüklediğinden emin olabilmemiz için telefonun ses kısma ve açma kapama tuşuna basılı tutunuz ve karşınıza gelen ekranın bize fotoğrafını atınız.

Kurtarabilirmiyiz arkadaşlar yaşayacak mı? telefonum :( Doğru söyleyin :D
Burada bulunan yazılımı indirin. Sağlam bir hafıza kartına yazılımı komple atın.

Hafıza kartının içinde yazılımın üzerine gelin Yeniden alandır deyin.

Adını 2PVDIMG yapın ve cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın.

Sonra onay isteyecek yazılımı yüklemek için power tuşu ile onay verin.

Eğer yazılım yüklenmez ise bu cihazlar hafıza kartı artırmaktadır o yüzden mutlaka 1 kaç tane değişik hafıza kartı ile işlemi yapın.

Sen bir harikasın :) oldu :) ama ben bu kadar uğraşmayı hakettim düzen takıntım var fazlalık herşeyi silesim geliyor ama buna yapmıcam artık :) sizide yordum. Çok teşekkür ederim. <3 Son bir sorum olacak bataryası hemen bitiyor. Günde iki üç kez hatta bazen dört kez şarj ediyorum yeni batarya aldım internetten :) onu takıcam satan kişi bana bitir telefon kapalı iken 10 saat şarj et dedi. sizide bu konuda tavsiye veya öneriniz var mı? Kız başıma nelerle uğraşıyorum zengin olunca yapmıcam böyle şeyler :D

Sen bir harikasın :) oldu :) ama ben bu kadar uğraşmayı hakettim düzen takıntım var fazlalık herşeyi silesim geliyor ama buna yapmıcam artık :) sizide yordum. Çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Bizim işimiz bu, olduğuna çok sevindim. Size tavsiyem ;

1. Önce sitemizi takip etmeye devam etmeniz.
2. Doğrudur bataryayı full bitirip full şarj yapın ve bunu 3 veya 4 kez tekrar edin. Hatta bu olayı böyle yapmaya devam ederseniz batarya ömrü daha uzun olur.

Geri
Üst Alt