Yardım Huawei P20 Lite Sıfırlanmıyor

ynsplt54

Üye
telefonun oem değiştirdim önceki hali )c719) idi japonca programlar var diye ben (c432) yaptım her şey güzelce oldu telefon oem değişti güncellemede alıyor ama telefon sfırlanmıyor sfır kurulum yapamıyorum reset atıyorum ama ingilizce olarak başlıyor o ilk kurulumu yapamıyorum ustalar yardımcı olur musunuz..

not: oem twrp ile değiştirildi.

1.PNG 2.PNG Screenshot_20200528-181643.jpg
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Screenshot_20200528-181712.jpg

Daha önce bir çok defa bölge değişikliği yaptım ama böyle bir sorunla karşılaşmadım cihazınız tek hatlimi çift hatlimi birde telefon hakkindaya girip imei numaranızı göstermeyecek şekilde resim atabilirmisiniz

cihaz tek hatmı çift hatmı tam olarak bilmiyorum ama ben tek hat için oem yükledim birde yukarda verdiğim resimlerde cihaz ane-lx2j olarak görünüyor orası değişmedi bu kodla girdiğimiz yerden çektim resimde

Ekli dosyalar

• 3.PNG
    3.PNG
    410.8 KB · Görüntüleme: 19
Cihazda herhangi bir sorun gözükmüyor derleme numarası model olması gerektiği gibi normal sadece İngilizce

evet herşey normal ama ben format attıktan sonra telefona yine bu şekilde açılıyor sıfır kurulum yapamıyorum direk ingilizce şekilde açılıyor

değiştire bilirim sorun o değil telefon da ilk kurulum yok siz dede böylemi oluyor bu işlemi yaptığınızda telefonu ilk aldığımızda açtığımızda ki gibi kurulum olmuyor direk ana ekranda açılıyor telefon format attıktan sonra cihaz benim değil müşteriye bu şekilde veremem format atarsa kurulumsuz başlayacak telefon

Yok sıfırdan kurulum yapması lazım daha önce çok yaptım bölge kodu değişikliği hiç denk gelmedim
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Elinizde hcu varmı

Son düzenleme:
bölge değişti ise direkt o bölgeye ait stock rom atın hocam.(huawei cihazlar hakkında pek bilgim yok)

Mesela galeriye bir resim attığınızda cihazı fabrika ayarlarına sifirladiginizda resim siliniyor mu bölge kodu değiştirdikten sonra bootlader kilidi açıkken SD kart dload yöntemiyle yükleme yapıyorum siz oem dosyasını flasladiktan sonra cihaz otomatik olarak kendini recovery moda almış ve yüklemeyi yapmış

Mesela galeriye bir resim attığınızda cihazı fabrika ayarlarına sifirladiginizda resim siliniyor mu bölge kodu değiştirdikten sonra bootlader kilidi açıkken SD kart dload yöntemiyle yükleme yapıyorum siz oem dosyasını flasladiktan sonra cihaz otomatik olarak kendini recovery moda almış ve yüklemeyi yapmış

recovery modda yüklemesi daha sağlıklı değilmi kendi buluyor ülkeyi kodıu felan bilemedim

Normalde eom info dosyasını flasladiktan sonra öle oluyor cihaz erecovery modda alıyor kendisini yazılımı indirmezse SD kart dload yöntemiyle stock rom yüklüyoruz ama ben hcu ile bölge degistiyorum cihaz sifirlanip açılıyor model ane-lx1 derleme numarası bozuluyor sonra cihaza bootlader kilidi açık bir şekilde uygun yazılımı kuruyorum sıfırdan sorunsuz bir şekilde açılıyor sorun bundandır demiyorum ama olabilirde

4.PNG

resimde işaretlediğim yer hiç değişmiyor bu sebepten olabilir mi acaba cihaz ane-lx1 görünüyor ayarlarda ama burada cihaz hala ane-lx2j bunu mu düzeltmem lazım acaba ve nasıl yaparım biliyormusun acaba sigma da da bölge değiştirme var ama yaparken hata veriyor çözemedim yanlışmı yapıyorum bilemedim

Onu bilmiyorum model derleme numarası ve fastbootttan attığınız resme baktım country bölge eu hepsi normal gözüküyor sigmadan anlamıyorum hcu olsaydı yardım edebilirdim oradan tekrar bölge değiştirme işlemi yapardık ve uygun yazılımı dload yöntemiyle yuklerdiniz her zaman yaptığım gibi belki duzelirdi sigmadan resim atabilirmisiniz bölge değiştirme ile ilgili olan kısmı

buradan deniyorum olumlu bitiriyor format atıyor ama yine direk ana ekranda başlıyor cihaz anlamadım ne den olmuyor ya

Ekli dosyalar

• 5.PNG
    5.PNG
    41.2 KB · Görüntüleme: 13
Ane-l21 çift hatlı cihazlar icindir tek hatlı cihazlarda model kısmına Ane-l01 Yazılır şu an yüklü olan surumunuz tek hatlı cihazlar için 8.0.0.151(c432)

Ane-l21 çift hatlı cihazlar icindir tek hatlı cihazlarda model kısmına Ane-l01 Yazılır şu an yüklü olan surumunuz tek hatlı cihazlar için 8.0.0.151(c432)

o resimleri attığımda tek hatlı oem kurmuştum şimdi ise çift hatlı oem kurdum o yüzden l21 yaptım şuan cihazda ane lx1 8 0 0 126 c432 sürüm yüklü

Anladım çift hat için olan oemdede sorun devam ediyorsa ya cihazi tekrar orijinal bölge koduna cevirecekseniz eski haline yada c432 yerine başka bir bölge kodu denieceksiniz ane-lx2 c636 yine aynı sorun devam edecek mi otomatik döndürme çalışıyor degilmi huaweilerde bölge kodu değişikliğinde bazen sensörler devre dısi kalabiliyor @silivriserdar veya @Nbrios ustamız görürlerse yardımcı olacaktır

Geri
Üst Alt