Yardım Huawei P20 Lite Sürekli Restart Yaptığı İçin Recovery Mode'a Girememe Sorunu

• Konbuyu başlatan Gurkan
  • Başlangıç tarihi
G

Gurkan

Merhabalar,
Cihazım Huawei P20 Lite. Telefonu normal kullanırken birden dondu ne güç tuşu ne de dokunmatik çalışmayınca ben de güç tuşuna basılı tutarak telefonu yeniden başlatmayı denedim. Yeniden başlatırken normalde açılış ekranı bir süre yanıp sonra sönmesi gerekirken sürekli ekranda kalıyor. Cihazın recovery moduna giriş yapıp fabrika ayarlarına döndürmeyi denedim ancak telefon kapanmıyor. Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutmayı deneyerek kapatmayı denedim ancak telefon yeniden başlatıyor kendini. Şarjının bitmesini bekleyip ses açma ve güç tuşuna basılı tutmayı öyle denemek istedim ancak şarja takınca telefon otomatik olarak açılıyor ve yine aynı döngüye girmiş oluyoruz. Sizlerden ricam, factory reset menüsüne bu koşullarda nasıl girerim. Firmware yüklemeden daha zahmetsiz çözüm yolu var mıdır?
Usb ile bilgisayarıma bağladığımda fastboot&recovery menüsüne girebiliyorum ve hisuite'i indirerek kurtarmayı denedim ancak cihaz desteklenmiyor. Fastboot menüsüne girmemi belirtmiş olayım belki çözüm yolu bulmada daha iyi ifade etmiş olurum sorunu.

Durduk yere böyle bir hata almış olmanız genellikle donanımsal arızalara işarettir.
Huawei lerde bootloop a düşer çoğu cihaz donanım arızası olduğu zaman.
Sorunun tam tespiti yapılmadan önce yazılım atmanızı önermiyorum.
Yine de yazılım atmayı düşünüyorsanız, cihazınıza board yazılım yüklemesi yapılıp derleme düzeltilir, ardından cihazınızın ülke ve vendor kodlarına göre cihaz bilgileri düzenlenip stock roma dönülür.
Elinizde profesyonel ve ücretli toollar olmadan yapamazsınız bu saydıklarımı.
Huaweiler Samsung gibi veya Xiaomi gibi yazılım at geç mantığı ile çalışmıyor maalesef böyle durumlarda.
İşini bilen profesyonel bir teknik servise verin bence çok geç olmadan.

Geri
Üst Alt