Yardım Huawei P40 lite Downgrade sonrası USB/OTG Tanımıyor Güncelleme Gelmiyor

tuzeimum

Üye
Google servislerin tam olarak kullanmak için 10...136 sürüme başarılı bir şekilde geçiş yaptım.
(1.hisuite ile 10...399
2. dload ile 10....364
3. hisuite proxy ile 10.0. 1.136 c432e1r2p1)
xda da badmania nickli biri bu şekilde geçiş yapılacağını ve google servislerini kurduktan sonra OTA (operatör) yöntemi ile güncelleme geleceğini yazmış. Buna güvenip 10...136 ya aldım ama bana güncelleme gelmiyor. Bir çok kişi de bu şekilde yükseltmeyi yapmış. birine 10 saat sonra güncelleme görünmüş.
10...136 sürüme ilk geçtiğimde, turk Telekom kendi dandik uygulamalarınıkurmak için bir güncelleme yaptırıyor. 10.1.0.5 (CT) olarak görünüyor ama sürüm aynı yani 10...136 . Bu ne oluyor hiç anlamadım. belki de bu güncellemeyi yaptığım için sürüm yükseltme güncellemesi gelmiyor?

ayrıca recover Mode ile açıp WiFi güncellemesi denedim olmadı.

Sorunum fast charging/usb/OTG bağlantılarını kullanamıyorum. güncelleme gelse sorun çözülecek ama gelmiyor. Huawei micro sd yerime saçma sapan nanosd kullanıyormuş ki ne yazık ki o kartlardan bende yok, kaldı ki bu telefon dual sim yani nano sd kullanabiliyor muyum bilmiyorum.

Google servislerini saldım sadece telefonu pcye bağlayabileceğim bir sürüme yükseltmek istiyorum.
bunun için bana ne önerirsiniz? usb kabloya 10k bağlayarak usb 1.0 protokolünde pcye bağlayabilirmişim.
1. bunu yaparak hisuite proxy ile sürüm yükseltmesi yapabilir miyim? yoksa bu, sadece frp yapmak için mi kullanılıyor?
2. telefonun kendi hafızasına dload dosyasını indirip, rardan çıkarsam, kendi hafızasından dload yapmak mümkün mü?)(*##*#2846579#*#* menüsünden)
3. adb tools kullanarak sürü yükseltebilir miyim?

telefonu ses kısma tuşuyla fast mode/recover mode a aldım, ne hisuite görüyor ne de cmd'den adb devices ta görünüyor.

Yazılım ile alakası olmaz.
peki neden kaynaklı olabilir. evde sd kart okuyucu buldum sd mmc usb 2 okuyucu. ECS SD-MMC-RS-MMC Memory Card Reader

bununla sd kartları OTG dönüştürücüsüyle okuyabiliyorum. ancak çok yavaş, rarları açması çok uzun sürüyor muhtemelen, yarım saatir "verifying update %0"

bu arada çözüm elindeki tüm usb kartları OTG dönüştürüsüyle deneyip dosyaları görüntüleyebildiğiniz usb ye dload dosyalarını atın ve sd kartla güncelleme yapın.
tabi bunu yapınca Google servisleri de gidecek.
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

sandisk cruzer blade (kırmızı siyah) flash disk galiba işe yarıyormuş. Onu da ek olarak yazayım, ben denemedim.

Geri
Üst Alt