Yardım Huawei P9 Lite 2017 Sistem Güncellemesi Sorunu

tasq

Üye
Huawei p9 Lite 2017 telefonuma sistem güncellemesi geldi. Güncellerken sistem çöktü. recovery moddanda kurtulamıyor. reboot yapmıyor. yazılım atmanın bi yolu yokmudur?
videosunuda çektim.

Huawei p9 Lite 2017 telefonuma sistem güncellemesi geldi. Güncellerken sistem çöktü. recovery moddanda kurtulamıyor. reboot yapmıyor. yazılım atmanın bi yolu yokmudur?
videosunuda çektim.
Öncelikle Bilgisayarınıza Minimal adb indirip kurun. Cihazı ses kısma ve usb kablosunu bağlayın fastboot ekranında açın ve adb komut satırına dönün.

1.fastboot oem get-product-model Model numarasını öğrenelim PRA-LX1 olarak biliyorum ama farklı bir model ihtimaline karşın bunu yapın.
2.fastboot getvar vendorcountry Buradan vereceği dağıtım ve bölge bilgisini alalım daha sonra yazılım bakalım cihazınıza

1. dediğiniz gibi PRA-LX1
2. vondercountry: channel/tr
çıkan sonuçlar bunlar.

1. dediğiniz gibi PRA-LX1
2. vondercountry: channel/tr
çıkan sonuçlar bunlar.
Burada ki dosyayı indirin zipten çıkarın dload klasörünü olduğu gibi ve Sdcard ta atın cihazı kapatın ses + - ve power tuşuna basılı tutun. Huawei yazısını görünce elinizi çekin yazılım yükleme ekranını göreceksiniz. Yükleme sırasında yükleme yapmaz ise hata alırsanız Farklı bir Countery deneyeceğim 2017 öncesi TR C121 idi şimdi C464 olması lazım yada C432. Firmware

dediklerinizi birebir uyguladım. Software install failed hatası veriyor ne yazıkki.
Burada ki dosyayı indirin zipten çıkarın dload klasörünü olduğu gibi ve Sdcard ta atın cihazı kapatın ses + - ve power tuşuna basılı tutun. Huawei yazısını görünce elinizi çekin yazılım yükleme ekranını göreceksiniz. Yükleme sırasında yükleme yapmaz ise hata alırsanız Farklı bir Countery deneyeceğim 2017 öncesi TR C121 idi şimdi C464 olması lazım yada C432. Firmware

dediklerinizi birebir uyguladım. Software install failed hatası veriyor ne yazıkki.

Huawei cihazları SD kart ayırmaktadır. Başka bir SD kart ile deneme yapın.

32gb sandisk hafıza kartıyla exfat ve fat32 ile ayrı ayrı denedim. Firmware zip'in içersindeki dosyaları direk attarak denedim olmadı, update klasörü açıp içersine atarak tekrar denedim yine Software install failed hatası verdi.
16gb verbatim hafıza kartıyla denedim yine başarısız oldum.

32gb sandisk hafıza kartıyla exfat ve fat32 ile ayrı ayrı denedim. Firmware zip'in içersindeki dosyaları direk attarak denedim olmadı, update klasörü açıp içersine atarak tekrar denedim yine Software install failed hatası verdi.
16gb verbatim hafıza kartıyla denedim yine başarısız oldum.
Hocam o zaman bu cihaz aşağı sürüme düşmüyor.

Huaweiler de görüntüden başka bişe yok. Aynı tofaşlara benziyo ne kadar makyajlasanda tofaş işte :)

dostum teamwiever kur bilgisayarına ID şifre yaz bir bakayım ben

araştırmalarım devam ediyor. dload klasörüne attığım upload.apk dosyası sayesinde yükleme başlıyor. %5 de hata vermeye başladı. en azından hafıza kartını gördüğünü anladım. şuan anladığım kadarıyla doğru firmware değil. hata bu yüzden. paylaşmak istedim. benim için çözüm arayan arkadaşlar varsa bilginiz olsun.

araştırmalarım devam ediyor. dload klasörüne attığım upload.apk dosyası sayesinde yükleme başlıyor. %5 de hata vermeye başladı. en azından hafıza kartını gördüğünü anladım. şuan anladığım kadarıyla doğru firmware değil. hata bu yüzden. paylaşmak istedim. benim için çözüm arayan arkadaşlar varsa bilginiz olsun.
Doğru yazılımı bulmak için öncelikle bölge kodu lazım.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

CMD ekranına aşağıdaki kodları girin ve çıkan yazıları konuya yazın.

fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry

Doğru yazılımı bulmak için öncelikle bölge kodu lazım.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

CMD ekranına aşağıdaki kodları girin ve çıkan yazıları konuya yazın.

fastboot oem get-product-model

fastboot getvar vendorcountry
a.jpg

Geri
Üst Alt