MTP Driver Sorunu

tanerrx

Üye
Herkese selam öncelikle,

Daha önce bilgisayar da sorun yoktu hangi programı yada driver kurduk dan sonra oluştu bilmiyorum lakin, hangi cihazı bağlar ise aygıt yöneticisin de sürekli MTP driver güncellemek zorun da kalıyorum. Bir çok yazılım ve programlar kurulduğu için format atmak istemiyorum ancak sistem oturdu yerine yazsam yeridir. Forum da araştırdığıma göre bazıları Chimeria sonrası bazıları MTK tool sonrası vs vs yazılmış ama kesin net bir çözüm bulamadım ben. Bu konu da kesin format harici kesin bir çözümü var mı? Zira bazen Z3X cihazı okuyamıyor ve ADB driver güncellememi, HUB kullanmamı bunlar da olmaz ise cihazı sıfırlamayı deneyin uyarısı veriyor ki, bunu cihaza yeni yazılım attık dan sonra da oluyor. Uzun uğraşlar sonrası ancak işlem yapabiliyorum ve yazılım güvenlik güncellemeleri eski yeni cihazlar da değil. Bunlar da bile hata veriyor. Belki bu sorun başka bir şey den kaynaklanıyor olabilir lakin, neden ise yada bana göre öyle geliyor bu MTP driver sonrası olmaya başladı.

Teşekkürler şimdiden.

kessin sonuç chimeradan chimeraya gir mtk driver kaldır düzelir netten mediatek auto driver kur sonra

chimeraya gir tüm driverları kaldır aygıt yönetisinden gizli aygıtları göster diyip mtp aygıtları sil makinaya reset at...
sonra sana lazım olan adb driver ları kur..

sorun çözüldümü usta

Şimdilik çözüldü gibi gözüyor lakin, bunu zamanla cihazları bağladıkça anlarım ancak.

chimeraya gir tüm driverları kaldır aygıt yönetisinden gizli aygıtları göster diyip mtp aygıtları sil makinaya reset at...
sonra sana lazım olan adb driver ları kur..

Bakalım cihazlar geldikçe artık driver kurup konuya geri dönüş yaparım :)

Maalesef sorun devam etmektedir, galiba tek çare format atıp, chimeria driver kurmamak :D

kendi win 10 kurulu pc mde denedim chimeraya kaldırmadan ayaralardan driverları komple kaldır yap o şekilde.. dene denetim masasından sadece uygulamayı kaldırıyor driverlar duruyor

Denedim ustam teşekkür ederim, ama nafile galiba belki sorun başka bir şey den kaynaklı.

Geri
Üst Alt