Çözüldü Panasonic KX TU150 IMEI Repair

ysfzyemr

Süper Kullanıcı
Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar, sizlere Panasonic KX TU150) modelinde IMEI Repair işlemini göstereceğim. Ben bu işlemi Tr Tools Pro ile yaptım. Bu araç ücretli olup genelde cep telefonu tamiri yapan yerlerde mevcuttur.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

photo_2022-07-19_10-58-17.jpg

REPAIR LOG
Kod:
Kullanıcı bilgileri doğrulanıyor. Başarılı
Program versiyonu :  1.0.4.3
İşlem adı :  Feature Cihaz Araçları (Mtk Imei Onarma)
İşlem yapılan model adı :  Mtk Feature Phone
Modem portu bağlanıyor. Başarılı
Modem protokolünde bağlanıyor. Başarılı
İlk imei onarılıyor. Başarılı
İkinci imei onarılıyor. Başarılı
İşlem durumu :  Başarılı
İşlem zamanı :  11 .s
İşlem numarası :  1253050

Merhaba arkadaşlar, sizlere Panasonic KX TU150) modelinde IMEI Repair işlemini göstereceğim. Ben bu işlemi Tr Tools Pro ile yaptım. Bu araç ücretli olup genelde cep telefonu tamiri yapan yerlerde mevcuttur.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 18246

REPAIR LOG
Kod:
Kullanıcı bilgileri doğrulanıyor. Başarılı
Program versiyonu :  1.0.4.3
İşlem adı :  Feature Cihaz Araçları (Mtk Imei Onarma)
İşlem yapılan model adı :  Mtk Feature Phone
Modem portu bağlanıyor. Başarılı
Modem protokolünde bağlanıyor. Başarılı
İlk imei onarılıyor. Başarılı
İkinci imei onarılıyor. Başarılı
İşlem durumu :  Başarılı
İşlem zamanı :  11 .s
İşlem numarası :  1253050
merhaba eksik bilgi var hocam hangi bölümden yaptın tr tools böyle bir seçim yok mtk bölümünden yaptıysan kapalı açık eksik olmuş

merhaba eksik bilgi var hocam hangi bölümden yaptın tr tools böyle bir seçim yok mtk bölümünden yaptıysan kapalı açık eksik olmuş
Merhaba aşağıdaki basamakları uygulayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
1-Tool Box sekmesini seçin.
2-Feature Phone Toolkit (Just Mtk).
3-Repair kutularını doldurun.
4- Start Process butonuna basın.
5- Cihazı kapalı vaziyette iken usb kabloyu takın otomatik port algılayıp işlemi tamamlayacaktır.
6-Kapalı vaziyette hata verir ise cihaz açık iken usb kabloyu takın ve Port List te port vermiş ise Start Process butonuna tıklayın işlem bitiminde cihazı yeniden başlatın.

malesef ustam bu işlemler yapıldı ama olumlu sonuç yok belki senin işlem olmuş olabilir ama ben daha başka yöntemle yaptım com port mtk tool göstererek işlemi yaptım linki verdim sıkıntı yaşayan arkadaşlar için basit ve sıkıntısız işlem cihaz açık usb takın programı açın com secin bukadar.https://disk.yandex.com.tr/d/pu-QtXzUyMqgTg

Ekli dosyalar

• sshot-3.png
    sshot-3.png
    780.3 KB · Görüntüleme: 61
  • TrTools-2022-08-06-11-10-52.png
    TrTools-2022-08-06-11-10-52.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 65
malesef ustam bu işlemler yapıldı ama olumlu sonuç yok belki senin işlem olmuş olabilir ama ben daha başka yöntemle yaptım com port mtk tool göstererek işlemi yaptım linki verdim sıkıntı yaşayan arkadaşlar için basit ve sıkıntısız işlem cihaz açık usb takın programı açın com secin bukadar.https://disk.yandex.com.tr/d/pu-QtXzUyMqgTg
Hata aldığınız zaman öncekile driver kurun. Ardından Trtools Pro tekrar kurun. Ardından PC yeniden başlatın. Tekrar deneyin. Büyük ihtimalle yapacaktır.​

ilginiz için teşekürler sorun giderildi sıkıntı yaşayan arkasaşlar benim verdiğim yöntemle anında işlem iyi formlar

Geri
Üst Alt