Yardım Samsung Galaxy A12 SM-A125F U2 IMEI Repair SONRASI6 NULL Sorunu

dr65dr

Üye
Ustalarım kolay gelsin a125f u2 cihazım var. Cihaza bütün u2 yazılımlarını deneyip DFT PRO'dan, TR TOOLS'dan root yapıyorum chimera üzerinden işlem yapıyorum patch yapıyorum. Ancak arama geldikten sonra şebeke işareti yuvarlağa dönüyor. Cihazı yeniden başlatınca da null oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.

Ustalarım kolay gelsin a125f u2 cihazım var. Cihaza bütün u2 yazılımlarını deneyip DFT PRO'dan, TR TOOLS'dan root yapıyorum chimera üzerinden işlem yapıyorum patch yapıyorum. Ancak arama geldikten sonra şebeke işareti yuvarlağa dönüyor. Cihazı yeniden başlatınca da null oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.
elinde z3x varsa onla yap
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

chimerayla yaparken chimera otomatik backup alıyor önce onu yükle baseband geri gelsin sonra z3x le patch yap

Ustam aynı sorun orda da devam ediyor. Şimdi denedim. Şebeke geliyor, arama geliyor kapattıktan sonra yuvarlağa dönüyor şebeke ve null oluyor.

cihazın orijinal serilerini yazın rootsuz yazılım atın deneyin şebeke var ise patchdemi sorun donanımsal mı emin olun

Ustam aynı sorun orda da devam ediyor. Şimdi denedim. Şebeke geliyor, arama geliyor kapattıktan sonra yuvarlağa dönüyor şebeke ve null oluyor.
bu kötü haber o zaman beklemekten başka çare yok sanırım a12 ve a32 lerin bazılarında bu sorun var aynı sorunla bende bir aydır uğraşıyorum tek bir tane a32 te karşılaştım, internetde araştırınca gördüm bir çok insanın başına gelmiş şimdilik tek çare chimeranın aldığı backupu restore edip orjinal yazılım at en azından eski haline dönsün

Mesaj Otomatik Birleştirildi:

chimerayla yaparken chimera otomatik backup alıyor önce onu yükle baseband geri gelsin sonra z3x le patch yap
tamamda baseband giden cihazlarda geri yüklemeyi nasıl yapacaklar :) yani modem görmeyince geri yükleme yapamazsın

Z3x le olacak iş değil öncelşkle Şu işlem ile baseband geri getirmek gerekiyor!

tamamda baseband giden cihazlarda geri yüklemeyi nasıl yapacaklar :) yani modem görmeyince geri yükleme yapamazsın

Z3x le olacak iş değil öncelşkle Şu işlem ile baseband geri getirmek gerekiyor!
chimera repair yaparken otamatik yedek alıyo o yedeği geri yükleyip z3x la işlemei tekrarlamak ta mümkün ben sorun yaşadığım a32 yi öyle hall ettim

işlem öncesi peki cihazın CSC(ülke) Kodunu DBT(germany) olarak değiştirdinizmi ??

test pointle nasıl yüklüyoruz ki mtk port gordugunde sadece sclatter dosyası atılmaz mı
testpoint ile yazılım atmayacaksınız ücretli tooller yardımızya csc chance yapacaksınız! ardından odin ile verdiğim yazılımı flashlayacaksınız !

testpoint ile yazılım atmayacaksınız ücretli tooller yardımızya csc chance yapacaksınız! ardından odin ile verdiğim yazılımı flashlayacaksınız !
tamam reis giriyorum chimera üzerinden csc change yapıyorum ama çıkmıyor dbt almanya ama 10 15 tane çıkıyor seçenek dbt dediğin yok başkasını atayım mı

testpoint ile CSC yi DBT olarak değiştirin Download Galaxy A12 SM-A125F (DBT) A125FXXU2BVB4 in Samfw - Samsung firmware download yazılımı flashlayın tekrar deneyin
burda link vermişim ama sanırım gözden kaçırdınız

Geri
Üst Alt