Samsung Galaxy A3 2015 SM-A300FU 2G Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan turgaysipar27
  • Başlangıç tarihi
T

turgaysipar27

Merhabalar kendi cihazım a300fu. İngilteren geldi 6 ay kullandım sonra kapandı. bende cert yüklemeyi denedim ilkinde olmadı tabi diğer certler kapatlmış. Ozaman3g 4 g çekiyordu kapanmadan önce. Neyse cert yazdırmayı denerken ben telefone qcn eft falan da attım belki şebeke vermiyordu diye hatam bu evet. Neyse sağlam cert buldum attım şimdi imei çalısıyor ama telefon sadece 2g de çekiyor ve çok geç geliyor 2g şebekesi bile.sanırım ben modem yada eft qcn dosyalarını bozdum daha önce ben bu sorunu nasıl gideririm rom mu yüklemeliyim modem dosyası mı qcn mi eft mi yapabilecekler bana ulaşırsa sevinirim parasını veririm çok yardıma ihtiyacım var üni öğrencisiyim telsiz kaldım

not : başka bir modem dosyası denedim 6.0 simdi hiç şebeke vermiyor sanırım modem dosyası ile alakalı

Merhabalar kendi cihazım a300fu. İngilteren geldi 6 ay kullandım sonra kapandı. bende cert yüklemeyi denedim ilkinde olmadı tabi diğer certler kapatlmış. Ozaman3g 4 g çekiyordu kapanmadan önce. Neyse cert yazdırmayı denerken ben telefone qcn eft falan da attım belki şebeke vermiyordu diye hatam bu evet. Neyse sağlam cert buldum attım şimdi imei çalısıyor ama telefon sadece 2g de çekiyor ve çok geç geliyor 2g şebekesi bile.sanırım ben modem yada eft qcn dosyalarını bozdum daha önce ben bu sorunu nasıl gideririm rom mu yüklemeliyim modem dosyası mı qcn mi eft mi yapabilecekler bana ulaşırsa sevinirim parasını veririm çok yardıma ihtiyacım var üni öğrencisiyim telsiz kaldım
Şuan üzerinde bulunan yazılım bilgilerini çekip atarmısınız.
Yada direkt recovery ekran görüntüsünü atın

hocam buyrun 6 dan attım şebeke yok sabah 2g vardı a300fu için bir modem indirdim rasgele 2g gitti modem dosyasından kaynaklı sanırım 4.4 attım şebeke 2g çekiyordu basaka modem yükledim 2g şimdi hiç yok ime cert sağlam açık sanırım modem kaynaklı sizce hangi rom hangi model bunu açar

Aynı üzerindeki yazılımın modemini yükleyin. Yazılımı komple indirmeniz gerekecek
BURADA

@jumyaz hocam ben bunu direk odinden attığımda telefon samsung yazıısında kalıyor. geri eski 6.0 size attığım romu yüklüyorum samsungda kalmadan açılıyor. bu attığınız yazılımmı odinden mi yazdırayım z3boxdan mı birde rootlayayaım mı gerek var mı sizin attığınız link samsungda bırakıyor çünkü ne yapmam lazım

birde birşey fark ettim bu sabahki size 2g de çekiyor dediğim 6 romunu dışarı çıktım dışarıda 3g 4g geliyor ama bir geliyor bir servis yok diyor sonra tekrar geliyor sonra yine servis yokdiyor 4.5g nin full çektiği merkez alan yani sorun sizce modem dosyasında mı ? daha önce ben cert atarken efs qcn pit modem dosyalarını rasgele denemiştim onlarda bozmuş olaiblirmim şebeki onları bu yükleyeceğim ronlar düzeltir mi çünkü şebeke 10 saniye 3g ise sonra komple gidip gidip geliyor

@adnanmirsad56 hocam zaten üzerindeki yazılım şuan attığınız link ben bunu indirdim fakat şebeke 3g 4g ye geçiyor 20 saniye 3 g çekiyor 1 dakika geri şebeke kopuyor sürekli aynı şeyi tekrarlayıp duruyor ? evde daha önce 4.5 çekerken şimdi 3g de bile kopuyor açık alanda yaptım yine aynı şey anlık şebeke kopması yaşıyorum sürekli. eskiden cert atarken rastgele qcn efs modem pit dosyası atmıstım acaba onlardan olabilir mi rom yükleyince bu ayarları sıfırlamıyor mu ? eğer bundan kaynaklıysa nasıl düzelir

@adnanmirsad56 hocam zaten üzerindeki yazılım şuan attığınız link ben bunu indirdim fakat şebeke 3g 4g ye geçiyor 20 saniye 3 g çekiyor 1 dakika geri şebeke kopuyor sürekli aynı şeyi tekrarlayıp duruyor ? evde daha önce 4.5 çekerken şimdi 3g de bile kopuyor açık alanda yaptım yine aynı şey anlık şebeke kopması yaşıyorum sürekli. eskiden cert atarken rastgele qcn efs modem pit dosyası atmıstım acaba onlardan olabilir mi rom yükleyince bu ayarları sıfırlamıyor mu ? eğer bundan kaynaklıysa nasıl düzelir
Cert yazdıktan sonra yazılım yükleyince şebekeye ayarlarını bozmaz. attığınız modem dosyalarından kaynaklı bozulduğunu düşünüyorum. Yazılımı komple yükleyip sıfırlayın cihazı. öyle deneyin.

@adnanmirsad56 hocam zaten cert denemesi yaparken bu yeni yüklediğim sağlam certten önce modem efs qcn ve pit dosyaları yüklemiştim cihazın şebekesini bozan bunlardan biri ben bunu eski haline nasıl getiririm yeni yüklediğim ronlar bunları sıfırlar mı ? telefonun ana yazılımı ingiltere 5.0 yazılımıydı nereden nasıl bulabilirim

sorunun modem ile alakalı olmadığı denendi tespit edildi 20 ye yakın rom attım içinde modem dosyaları vardı orjinal ingiltere yazılmı dahi yüklendi ingiliz hattı dahi takıldı 2g den başka şebeke vermiyor.daha önce cert denerken z3box dan konudan tam anlamadığım için rasgele qcn yazdırdım sec yazdırdım efs yazdırdım sorun bunlardan kaynaklı qcn efs ve sec dosyası nasıl düzeltilir tamir edilir @adnanmirsad56 @jumyaz @braveturks

sorunun modem ile alakalı olmadığı denendi tespit edildi 20 ye yakın rom attım içinde modem dosyaları vardı orjinal ingiltere yazılmı dahi yüklendi ingiliz hattı dahi takıldı 2g den başka şebeke vermiyor.daha önce cert denerken z3box dan konudan tam anlamadığım için rasgele qcn yazdırdım sec yazdırdım efs yazdırdım sorun bunlardan kaynaklı qcn efs ve sec dosyası nasıl düzeltilir tamir edilir @adnanmirsad56 @jumyaz @braveturks
Cihaz ile baya uğraşmaşsınız. Bu cihaza z3x ile imei repair işlemi olmuyor. Siz c***k z3x ile mi bu işlemleri yaptınız?

Ayrıca cihazın seri numarasını konuya atarsanız hangi ülke cihazı olduğunu anlarız.

Cihaza QCN ve Cert yüklemesi yapıldığı için bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sağlam cihazdan aynı model qcn be cert denemek lazım.

Geri
Üst Alt