Çözüldü Samsung Galaxy A50 SM-A505F/FN Ana Konu

Gerçekten Bu denilenleri yapıpta Başarıya Ulaşan Varmı Net şekilde Evet Ben Haletim Sorunsuz Cihazda Şebeke Var Ve sıkıntı yok diyecek??Yoksa İşini Bitiren Teşekürsüz Forumu Terkmi Ediyor Bu Nasıl Yardımlaşma Çözemedim Gitti
evet ben hallettim admin irtibatlarsa yardımcı olmaya çalışırım genede buraya yazayım işlemleri
konudaki yazilimi indirip ilk yazilimi atiyoruz ardindan twrp yukluyup install kismindan otg ile magisk kuruyoruz sonra wipe den factory data reset atiyoruz sonra gene otg ile instal kısmından custom rom kuruyoruz sonrasinda reboot diyip sistemin acilmasinin bekliyoruz sistem acildiktan sonra kurulumu yapip oem ve usb hata ayiklama aciyoruz (oem gozukmesse wifiye baglanin 5dk falan bekleyin gozukur) sonra eftsu sitesinden A505FDDS5BTF1 olan root dosyasini indirip eftsu flash programiyla download modda atiyoruz atarken ses acma tusuna basili tutuyoruz ve recovery menuye girince factory reset atip reboot yapiyoruz ve sistemin acilmasini bekliyoruz sistem acildiktan sonra tekrar kurulum yapip eftsu manager programini kuruyoruz telefona (ister apk ister google play dan) sonrasinda ise usb hata ayiklamayi acip eftsu flasher programindan adb reboot recovery diyoruz cihazi yeniden baslaticak yeniden basladiktan sonra root aktif olucak ve artık chimera ile repair yapip patch atabiliriz cihazı yapalı 6 saat oldu işlemi yaparken dahi reset atmadı hala bi sıkıntı yok

evet ben hallettim admin irtibatlarsa yardımcı olmaya çalışırım genede buraya yazayım işlemleri
konudaki yazilimi indirip ilk yazilimi atiyoruz ardindan twrp yukluyup install kismindan otg ile magisk kuruyoruz sonra wipe den factory data reset atiyoruz sonra gene otg ile instal kısmından custom rom kuruyoruz sonrasinda reboot diyip sistemin acilmasinin bekliyoruz sistem acildiktan sonra kurulumu yapip oem ve usb hata ayiklama aciyoruz (oem gozukmesse wifiye baglanin 5dk falan bekleyin gozukur) sonra eftsu sitesinden A505FDDS5BTF1 olan root dosyasini indirip eftsu flash programiyla download modda atiyoruz atarken ses acma tusuna basili tutuyoruz ve recovery menuye girince factory reset atip reboot yapiyoruz ve sistemin acilmasini bekliyoruz sistem acildiktan sonra tekrar kurulum yapip eftsu manager programini kuruyoruz telefona (ister apk ister google play dan) sonrasinda ise usb hata ayiklamayi acip eftsu flasher programindan adb reboot recovery diyoruz cihazi yeniden baslaticak yeniden basladiktan sonra root aktif olucak ve artık chimera ile repair yapip patch atabiliriz cihazı yapalı 6 saat oldu işlemi yaparken dahi reset atmadı hala bi sıkıntı yok
Teşekürler.Bilgilendirdiğiniz için..Bir sorum Var linktekilerini sorunsuz indirdim çok yavaş olan internet bağlantımla 6 gb yakın bişi,ama ilk stock romu odinle yükleyemedim gitti..

Teşekürler.Bilgilendirdiğiniz için..Bir sorum Var linktekilerini sorunsuz indirdim çok yavaş olan internet bağlantımla 6 gb yakın bişi,ama ilk stock romu odinle yükleyemedim gitti..
valla dosya büyük diye belki hata veriyor dosyayı kabul etmiyor odin ben z3x le yükledim ondan dolayı bi sıkıntı olmadı

Dosya Boyutuyla alakası Yok BL Bölümünü Bile kabul etmiyor md5 error Binary is İnvalid yazıyor
bilmiyorum dostum bende z3x de var odin deki bu hatayı bazı yazılımlarda alıyorum z3x le yüklüyorum bi problem olmuyor z3x varsa elinizde onunla yükleyebilirsiniz

Telefonu verdim Yarın Düşer Birtane Tekrar deneyeceğim,çok telefoncu gezdirdiği için bendede olmaz diye kafamı yormadım,Burdada net bişi yoktu ama sizde sorun çıkmamışsa bizdede çıkmayacağına inanıyorum

Telefonu verdim Yarın Düşer Birtane Tekrar deneyeceğim,çok telefoncu gezdirdiği için bendede olmaz diye kafamı yormadım,Burdada net bişi yoktu ama sizde sorun çıkmamışsa bizdede çıkmayacağına inanıyorum
dediğim gibi hiçbir sorun yok şu anlık beklemedeyim arkadaşlar 1-2 saat sonra reset atmaya başlıyor falan yazmışta gsm turkeye de yazdım whatsapp dan bu şekil yaptım diye onlarada söyledim test edin sorun çıkmazsa sizdede konuyu düzenleyin diye onlarda bi test etsinde hayırlısı bakalım bekleyip görecez.

[QUOTE = "omer2580, gönderi: 212261, üye: 59215"]
bu yazılımı yükleyin sorun çözülecektir A505FDDU5BTF1
[/QUOTE]
bu yazılımı yükleyip tr tools ilede rootladıktan sonra Sertifika yamala işlemi gerçekleşmiş oluyor, deneme sürecindeyiz, cihaz kendini yeniden başlatmaz ise bu Metod A505F U5 LERde devamlı kullanılabilir...

[QUOTE = "omer2580, gönderi: 212261, üye: 59215"]
[/QUOTE] cihaz şimdiden kendi 10 dan fazla yeniden başlatmaya başladı

[QUOTE = "Kerem47, gönderi: 213294, üye: 3586"]
Samsung Galaxy A50 SM-A505F U5 IMEI Repair & Patch - Yeniden Başlatma Sorunu - Kalıcı Root - NG Çözümü

Herkese merhaba bu konuda Samsung Galaxy A50 SM-A505F & FN U5 modelinin sorunsuz IMEI Repair yöntemini anlatacağım

Verdiğim linkten dosyası indirin işlemleri sırası ile yapın

[Gizli İçerik]

1. - STEP-1 (Stock ROM) - Klasöründeki Stock Rom'u kurun cihazı açın

2. - STEP-2 (TWRP) - Klasöründeki TWRP'yi kurun TWRP'yi açın

3. - STEP-3 (Custom ROM) - Klasöründeki CustomRom dosyasını OTG Aracılıgı ile install kısmından kurun

4. - STEP-4 (ROOT) - Klasöründeki Magisk.zip dosyasını OTG Aracılıgı ile install kısmından kurun

5. - STEP-6 (FIX) - Klasöründeki FIX.tar dosyasını Odin aracı ile Download modda yükleyin cihazı açın

6. Magisk apk kurun ve minimal adb'ye adb reboot recovery yazın cihaz açıdığında root aktif olacaktır

7. Chimera Tool ile IMEI Repair ve Patch işlemini yapın

8. - STEP-2 (TWRP) - Klasöründeki TWRP'yi kurun TWRP'yi açın

9. - STEP-4 (ROOT) - Klasöründeki Magisk.zip dosyasını OTG Aracılıgı ile install kısmından kurun

10. - STEP-6 (FIX) - Klasöründeki FIX.tar dosyasını Odin aracı ile Download modda yükleyin cihazı açın
İndirilen dosya içerisindeki STEP -5de twrp hangi kısımda kullanmalıyız !!!!
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

[QUOTE = "diji67, gönderi: 213945, üye: 10239"]
Yeni gelene (29 ekim) chimera güncellemesini yapmışmıydınız
[/QUOTE]
bu durum için takipdeyiz
[/QUOTE]
dostum bi önceki sayfada işlemi tamamıyla nasıl yaptığımı yazdım dediğim gibi bazı kısımları atladım sadece yeterince açıklayıcı olmaya çalıştım orayı okuyun anlamadığınız yer buradan belirtin geri dönüş sağlarım

Normal stock rom atıp..repair ve patch yaptim..1 2 saat arayla restart devam ediyor.
Chimera ekibi farkli yazilim..deneyin diyor..
Sonrasinda tekrar repair ve patch yapip deneyin yazdilar..

Normal stock rom atıp..repair ve patch yaptim..1 2 saat arayla restart devam ediyor.
Chimera ekibi farkli yazilim..deneyin diyor..
Sonrasinda tekrar repair ve patch yapip deneyin yazdilar..
stock rom attıktan sonra twrp yi kurun sonra otg aracılığı ile magisk kurup wipe den factory data reset at ardından konudaki dosyanın içindeki custom romu otg aracılığı ile at reboot system yapıp sistemin açılmasını bekle sistem açıldıktan sonra oem i aç oem açtıktan sonra download moda al eftsu sitesinden bu root dosyasını indirin ve eftsu flasher ile atın A505FDDS5BTF1 attıktan sonra ses açma tuşuna basılı tut recovery atsın ardından factory data reset at ve reboot system yap sistem açıldıktan sonra eftsu manager apk olarka kur ve usb hata ayıklamayı aç eftsu flasher den adb reboot recovery tıkla cihaz yeniden başlıyacak ve root aktif olucak sonra chimera ile repair yap reset falan atmıyor bidaha

hocam kaç saat beklediniz
stock rom attıktan sonra twrp yi kurun sonra otg aracılığı ile magisk kurup wipe den factory data reset at ardından konudaki dosyanın içindeki custom romu otg aracılığı ile at reboot system yapıp sistemin açılmasını bekle sistem açıldıktan sonra oem i aç oem açtıktan sonra download moda al eftsu sitesinden bu root dosyasını indirin ve eftsu flasher ile atın A505FDDS5BTF1 attıktan sonra ses açma tuşuna basılı tut recovery atsın ardından factory data reset at ve reboot system yap sistem açıldıktan sonra eftsu manager apk olarka kur ve usb hata ayıklamayı aç eftsu flasher den adb reboot recovery tıkla cihaz yeniden başlıyacak ve root aktif olucak sonra chimera ile repair yap reset falan atmıyor bidaha
hocam kaç saat beklediniz kesin reset atmıyor değil mi

Ustam karıştı galiba..twrp ile magisk kurup..üstüne custom rom kurup....custom romu tekrar eft su ile rootmu yapıcaz...benmi yanlış anladım..yoksa..

deneyeceğim cihaz gelsin teşekkürler
Ustam karıştı galiba..twrp ile magisk kurup..üstüne custom rom kurup....custom romu tekrar eft su ile rootmu yapıcaz...benmi yanlış anladım..yoksa..
aynen öyle magiski kurudktan sonra factory data reset atıp custom rom kurup eftsu ile rootla banada mantıksız geldi sallama yaptım işlemi ama sıkıntı çıkmadı o yüzden bu şekil nasıl yaptıysam öyle yazdım
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

ustam simkart taktin mi ?
taktım şebeke var status ok

Geri
Üst Alt