Yardım Samsung Galaxy A7 2017 SM-A720F IMEI Kaybı

• Konbuyu başlatan HavarYu
  • Başlangıç tarihi
H

HavarYu

Merhaba arkadaşlar a7 2017 SM-A720F cihazım var,

Pazartesi günü ekrandaki uygulamaların üzerinde gezen mavi kutucuk (erişebilirlik özelliği sanırım) belirdi bende fabrika ayarlarında dönmek istedim ama frp lock uyarısıyla karşılaştım ve 1 gün boyunca telefon ile uğraştım geceye doğru youtube da bulduğum bir videodaki işlemleri yaptım VİDEO Önce combination kurdum ardından video ekindeki firmware yi kurdum fakat ekteki firmware telefonu duos(çift sim) yaptı çift sim olmasına rağmen imei sorunum yoktu fakat görüntülü görüşme özelliğimi kapattığı ve hoşuma gitmeyen bir kaç sorundan dolayı bir önceki kullandığım Romu twrp ile flashladım.

Telefonu açtığımda şoka uğradım mobil şebeke yoktu google kurulumunu geçtikten sonra x#06# ile imei ye bakayım dedim sn numarası vardı ama imei yoktu. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır ?

Cihazınız yurt içi cihaz mı?

Şu an sizin yapabileceğiniz birşey kalmamış gibi gözüküyor. Telefoncuya verip orginal imei geri getirme işlemi yapılması lazım.

Verdim telefonu 2 gündür telefoncuda ama ondan da ses gelmiyor box bağlamış ama sonuç alamamış. Alternatif arıyorum.

Alternatif şu,
Bilmediğin işlemleri yaparak garantili cihazını garanti dışı bıraktın. (TWRP ile custom rom kurma)Ayrıca bu cihaz imei düzeltme işlemine kapalı. Çeşitli box ve profesyonel yazılımlar ile deneme yanılma ile sonuç almaya kaldı iş.

@braveturks yaptığım şeyler bilmediğim işlemler değil telefon soft break durumdaydı geri getirmeye çalıştım sonucu bu oldu. Bakalım telefoncu arkadaş ne diyecek.

Sıkıntılı işlem. Daha da kötü olabilir, en güzeli Samsung yetkili servisinden ücretli şekilde yaptırmak.

Telefoncu arkadaşıma verdim ve halletti şükür şuan sıkıntısız kullanıyorum.

Telefoncu arkadaşıma verdim ve halletti şükür şuan sıkıntısız kullanıyorum.
@HavarYu kardeş bende de aynı sorun var, telefoncuya sorar mısın ne kadara ve nasıl halletmiş? Ben servise yolladım 1050 liraya anakart değişecek dediler o parayı vermem o cihaza. Nasıl yapıldığını paylaşırsan sevinirim.

@HavarYu kardeş bende de aynı sorun var, telefoncuya sorar mısın ne kadara ve nasıl halletmiş? Ben servise yolladım 1050 liraya anakart değişecek dediler o parayı vermem o cihaza. Nasıl yapıldığını paylaşırsan sevinirim.

Rus Server den dosya çektiğini biliyorum sadece ne dosyasıdır bilmiyorum ama benden birşey istemedi ücret ama ben dost diye yine bi 50 kağıt verdim. İstanbuldaysan arkadaşa yönlendirebilirim seni. Değilsen iletişime geçer telefonu kargolarsın telefoncuya. Sana Kalmış..

s.a kolay gelsin a720f geldi telefonun sn numarası gözükmüyor u8 dir

Geri
Üst Alt