Custom Rom Samsung Galaxy A8 2018 SM-A530F Custom ROM Patch Certificate İlişkisi

y.alper

Üye
Elimde a8 2018 (a530f) cihazım var. Cihazımın yazılım bilgileri ekteki gibidir. Cihazda imei var. Yakın zamanda patch işlemi yapıldı. Root kalıcı kaldı. Ben cihaza custom rom yüklemek istiyorum ancak bu işlemleri yaparken nasıl hareket etmeliyim? Yada her halükarda patch düşer mi? Patch yapan arkadaş bana formatlama işlemini orjinal recovery ekranında wipe data ile yapmamı söyledi. Ancak custom rom işleminde net bir yanıt veremedi.
Bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• received_156464779199000.jpeg
    received_156464779199000.jpeg
    20 KB · Görüntüleme: 46
2018 den sonraki guncellemede custom patch olmuyır bildiğim kadarıyla

Elimde a8 2018 (a530f) cihazım var. Cihazımın yazılım bilgileri ekteki gibidir. Cihazda imei var. Yakın zamanda patch işlemi yapıldı. Root kalıcı kaldı. Ben cihaza custom rom yüklemek istiyorum ancak bu işlemleri yaparken nasıl hareket etmeliyim? Yada her halükarda patch düşer mi? Patch yapan arkadaş bana formatlama işlemini orjinal recovery ekranında wipe data ile yapmamı söyledi. Ancak custom rom işleminde net bir yanıt veremedi.
Bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?
Şimdiden teşekkürler.
yüklediğiniz rom samsung olarak gözükür ise yanı samsung os olursa patch olur ama tek android tabanlı rom kursanız olmaya bilir

Herhalde yanlış anlaşıldım. Şuan cihazım aktif. Normal samsung firmware ile kullanıyorum. Cihaza twrp kurup, bununla da custom rom kurmayı düşünüyorum. Twrp den yapacağım wipe ve rom kurulumları patch işlemini götürürmü?

Herhalde yanlış anlaşıldım. Şuan cihazım aktif. Normal samsung firmware ile kullanıyorum. Cihaza twrp kurup, bununla da custom rom kurmayı düşünüyorum. Twrp den yapacağım wipe ve rom kurulumları patch işlemini götürürmü?

Götürür ayrıyeten Custom Rom üzerinde Patch cert işlemi yapılamaz.Orjinal Fabrika romu yüklenip tekrar patch cert işlemi yapılması gerekir.

Son düzenleme:
Şimdi oldu. Paşa paşa orjinalinde kullanacaz. Çok teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt