Yardım Samsung Galaxy J7 2016 J710F-U5 Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan greenhead34
  • Başlangıç tarihi
G

greenhead34

Arkadaşlar merhaba j710f/ds bir cihazım var cihazın imeisi hiçbir şekilde gözükmüyor *#0011# yapınca service modda boş bir sayfa çıkıyor başka birşey yok.
*#06# yapınca sadece SN çıkıyor imei oradada yazmıyor.Z3x ile modem hatası veriyor modem dosyası flashlasadamda düzelmedi.
Binary Rom kuruyorum sadece AP bilgisi yazıyor diğer bilgiler bilinmiyor olarak gözüküyor.
Sorun nedir yardımcı olurmusunuz donanımsal bir parça mı hasar görmüştür yada yüklemem gereken başka birşey mi var?
2 tane teknik servise götürdüm çözemedim dedi :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rapir işlemi mümkünse öyle dene ayarlarda gözükmüyormu imei bilgisi

Rapir işlemi mümkünse öyle dene ayarlarda gözükmüyormu imei bilgisi
yok hiçbir yerde gözükmüyor repair deniyorum modem hatası veriyor.
yani z3x den read phone info yaptığım zaman da göstermiyor bilgilerini modem hatası veriyor.Modem dosyası yüklüyorum ama işe yaramıyor.

yok hiçbir yerde gözükmüyor repair deniyorum modem hatası veriyor.
yani z3x den read phone info yaptığım zaman da göstermiyor bilgilerini modem hatası veriyor.Modem dosyası yüklüyorum ama işe yaramıyor.
Cihazı daha önce oynamış lar galiba eksik dosyalar var gibi gözüküyor burdaki ustalar yardımcı olur mutlaka

Iyi akşamlar arkadaşlar bende 2018 s8 var yurtdışından geldi ama ben buna imeil artıramıyorum u5 sürüm olduğundan dolayı bana yardımcı olurmusunz bunu nasıl yapmalıyım

cihaza z3x box'un hangi sürümü ile repair işlemi yapmayı denedin

cihaza z3x box'un hangi sürümü ile repair işlemi yapmayı denedin
Z3x box 29.5 ile denedim. Phone info yaptığımda modem hatası verip bağlanmıyor.
ADB ile olan bağlantıları kuruyor ama modem ile olan bağlantıları yapmıyor.

değerli dostum anladığım kadarı z3x lisansız versiyon ile repair işlemi yapmaya çalışmıssın
z3x lisanssız repair işlemi gerçekleştirmiyor

değerli dostum anladığım kadarı z3x lisansız versiyon ile repair işlemi yapmaya çalışmıssın
z3x lisanssız repair işlemi gerçekleştirmiyor
Sitede W3X Mİ vardı onu alıp denesem problem çözülür mü? Yani 2 teknik servise götürdüm olmuyor yapamıyoruz dediler donanımsal bir problem olabilir mi?

öncelikle biraz daha detaylı bilgi vermen gerekiyor
1. cihaz bu duruma nasıl geldi
2. cihazın android sürümü kaç
götürdüğün teknik serviste chimera box yoksa cihazın anroid sürümünü 8.0 dan 7.0 a düşüremediği için işlem yapapamış olabilir

öncelikle biraz daha detaylı bilgi vermen gerekiyor
1. cihaz bu duruma nasıl geldi
2. cihazın android sürümü kaç
götürdüğün teknik serviste chimera box yoksa cihazın anroid sürümünü 8.0 dan 7.0 a düşüremediği için işlem yapapamış olabilir
1. Cihaza birkaç kere yazılım attık Android yükselttik düşürdük yükselttik düşürdük sonra servis komple gitti.
2. Şuanda Android 7.0 u5 yüklü teknik servise gönderdiğim 8.0 vardı geri getirdiğinde 7.0 yüklüydü ama açılmıyordu stock recovery yükleyip format attım öyle açıldı. Adam bana dediki buna başka telefonun yazılımını atmışsın ana sistem dosyaları bozulmuş o yüzden olmuyor dedi. Halbuki başka cihaz yazılımı atmadım.

cihaza neden yazılım attınız yükseltip düşürdünüz
bide cihazın üzerindeki imei numarası daha once repair oldumu
türkiye cihazımı ?

cihaza neden yazılım attınız yükseltip düşürdünüz
bide cihazın üzerindeki imei numarası daha once repair oldumu
türkiye cihazımı ?
Cihaz yurtdışı. Repair görmüş şekilde aldım. 6.0.1 yüklüydü. 8.0 a yükselttim imei repair yapamadım 7.0 a düşürdüm indirdiğim yazılım çok donuyordu 15 dk da bir resetliyordu cihaz kendini. Başka yazılım yükledim daha kötüsü çıktı. Yükselttim düşürdüm öyle birkaç kere.

Cihaz yurtdışı. Repair görmüş şekilde aldım. 6.0.1 yüklüydü. 8.0 a yükselttim imei repair yapamadım 7.0 a düşürdüm indirdiğim yazılım çok donuyordu 15 dk da bir resetliyordu cihaz kendini. Başka yazılım yükledim daha kötüsü çıktı. Yükselttim düşürdüm öyle birkaç kere.
S8 u5 şuan olmuyor

cihaza yüklediğin 7.0 yazılımın linkini benimle paylaşabilir misin kontrol edeyim

israil için yayınlanan u5 7.0 yazılımı var o mu bir bakayım

Cihaz evde bu gece atarım linkini müsait olunca incelersin uğraştırıyorum dostum hakkını helal et.
estağfurullah elimizden geldiğince olsun
müsait zamanda ilgilenirim yalnız cihaz daha önce repair işlem görmüş olduğu için
her durumda patch certificate işlemi yapılması gerekiyor
bunun için her durumda lisanslı yazılımlar engin tecrübeli bir usta gerekiyor evde uğraşarak zor

estağfurullah elimizden geldiğince olsun
müsait zamanda ilgilenirim yalnız cihaz daha önce repair işlem görmüş olduğu için
her durumda patch certificate işlemi yapılması gerekiyor
bunun için her durumda lisanslı yazılımlar engin tecrübeli bir usta gerekiyor evde uğraşarak zor
15634158441919077342364227514232.jpg

15634159266742962417759280973701.jpg
15634159762462302429413535888287.jpg
15634160195162855591085895363979.jpg
15634160788124430769105918547348.jpg

Geri
Üst Alt