Samsung Galaxy J7 2016 Oreo ve Nougat'ta Bildirim Sorunu

mt44

Üye
Merhabalar öncelikle j7 2016 6.0.1 marshmallow rom yüklersem hiçbir sorun yok. Ancak oreo veya nougat'ta ekran kilitli ve belli bir süre yarım saat gibi süre geçtikten sonra gelen bildirimlerde hiçbir şekilde ses vermiyor hatta bildirimde gelmemiş ne zamanki ekranı açmak için tuşa bastım ışığın açılmasıyla bildirim sesi ve bildirim önizlemesi beliriyor belli bir süre ekranı açmazsam artık o bildirimde gelmiyor bunu genellikle son dakika gibi haber uygulamasında yapıyor. Whatsapp için ise ilk gönderilen mesaj bildirim ön izlemesi gelmiş oluyor ancak ondada ses vermiyor hemen ardından ikinci bir mesaj gelirse o zaman bildirim sesi veriyor.
Not. Pil optimizasyon gibi ne varsa hepsini devre dışı bırakıp denedim aynı

cihazınıza root yükleme işlemi yaptınız mı hiç ?

Hiç root yüklemedim ancak twrp kurulu şu an ancak orjinal odin ile son sürüm rom yükleyince de aynı
cihazı dowland moda akıp fotografını çeçip paylaşabilimisiniz net bi şekilde ses kısma menü ve power tuşuna basılı tutun bi menü çıkacak ses yükseltme tuşuna basın fotograf çekip yollayın

cihazı dowland moda akıp fotografını çeçip paylaşabilimisiniz net bi şekilde ses kısma menü ve power tuşuna basılı tutun bi menü çıkacak ses yükseltme tuşuna basın fotograf çekip yollayın

Ekli dosyalar

• IMG-20200705-WA0004.jpg
    IMG-20200705-WA0004.jpg
    95.6 KB · Görüntüleme: 26
@xortoooo zor
ekran alıntısını attim

J710FQ

Bunu indirin. TWRP üzerinden de flashlama yapmayın, bilgisayar üzerinden Odin programı ile flashlayın. Flashlarken CSC Düz olanı seçin, HOME_CSC seçmeyin. Telefondaki tüm verileriniz silinecektir, yedek alın. Geçmiş olsun.

J710FQ

Bunu indirin. TWRP üzerinden de flashlama yapmayın, bilgisayar üzerinden Odin programı ile flashlayın. Flashlarken CSC Düz olanı seçin, HOME_CSC seçmeyin. Telefondaki tüm verileriniz silinecektir, yedek alın. Geçmiş olsun.

@xortoooo
Orjinal u3 rom var bende bunun bir farkı varmı

Son düzenleme:
Öncelikle telefonunuz daha önceden root yapılmış gözüküyor cihazınıza önce costum rom yükleyin daha sonra magisk root yükleyin sorununuz düzelecektir
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

J710FQ U3 Root burada bulunan dosyayı yükle

Telefon uykuya geçtiği zaman bildirim geç geliyor veya gelmiyor root yapınca ne olacak marshmallow da rootsuz ama onda bildirimler tıkır tıkır geliyor

J710FQ

Geçmiş olmadı.

Telefon her açılışta mobil ağlarda şebeke modu 3g 2g otomatik oluyor ben lte 3g 2g yapıyorum yeniden başlatınca tekrar 3g 2g olmuş oluyor yazılımsal değil ondan eminim

cihazınızın dowland mod görüntüsünü atabilir misiniz ?

Attım

Geri
Üst Alt