Yardım Samsung Galaxy J7 SM-J710f U4 IMEI Null Sorunu

dr65dr

Üye
Arkadaşlar merhaba j7 2016 cihazım var imei'si yok. Baştan full flash attım ama *#1234# yaptığım zaman CP gelmiyor. Reset efs yapıyorum sorunsuz alıyor ama imei ve CP bölümü yok.

Arkadaşlar merhaba j7 2016 cihazım var imei'si yok. Baştan full flash attım ama *#1234# yaptığım zaman CP gelmiyor. Reset efs yapıyorum sorunsuz alıyor ama imei ve CP bölümü yok.
Cihazın download ve recovery mod ekran görüntüsünü konuya atarmısınız.

bizim bir meslektaş geçen günlerde bu cihaza donanımsal olarak müdahale ediyordu
özellikle bu modelde şebeke sorunu geldiğini yaptığı o yöntemle düzelttiğini söyledi
yazılımsal olarak sorun çözülmezse konu altından haberdar edersin beni
o arkadaşa bir uğrar hangi parçaya işlem yaptığını sorarım

Sanırım elinde Z3X box var. Cihazı download moda al. Samsung pro tool dan N920f modelini seç, repair kısmından wipe nwm/efs tıkla. Null olan cihazları model farketmeksizin genelde bu yöntemle çözerim. Tabi donanımsal bir sorunu yoksa.. Umarım sende de işe yarar..

Sanırım elinde Z3X box var. Cihazı download moda al. Samsung pro tool dan N920f modelini seç, repair kısmından wipe nwm/efs tıkla. Null olan cihazları model farketmeksizin genelde bu yöntemle çözerim. Tabi donanımsal bir sorunu yoksa.. Umarım sende de işe yarar..
Yöntemi bende deneyim. Daha önce hiç denemedim bu yöntemi, teşekkürler.

u4 sadece modem yükleyince hata veriyormu yada atmayı denedin mi
araştırmaya göre

Spt box ile g920f modelini seçiyorsun. Sonra cihazı download moda alıyorsun. Com seçil adb reset file dedikten sonra cihaz kapanıp açılıyor. Eğer gerekirse yazılım atıyorsun. Format recovery ile sonra root yapıyorsun. Sonra Octoplus ile 2.5.6 Sürümü ile imei yazılıyor ve repair network ile şebeke çekimi sağlanıyor.
yada u5 7,0 var imei onarılabiliyormu bilmiyorum ama
bu yazılım da denenebilir İNDİR

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt