Samsung Galaxy S9 Hat Görünüyor ama Çekmiyor

whoave

Üye
Arkadaşlar selamlar.
Adım adım anlatıyorum cihazım SM-G960N kore cihazı. IMEI'si türkiyede başka bir telefon imeisi.
Bu cihazı 2. el aldığımda içinde bir şekilde türkiye stok romu vardı bloatsız temiz. Herşey çalışıyordu.
Ben buna Android 12-13 olması için custom rom kurdum, pixel experience, evolutionx, arrow os vb. birkaç tane denedim ama hangisini kurarsam kurayım sim'i görüyor, IMEI duruyor ama telefon çekmiyor, sadece acil aramalar diyordu.
Bunu telefoncuya götürüp stok rom tamir ettirdim, kore romu. Hat çekmeye başladı tekrar ama ben hem bloatlı hemde tekrar custom istediğim için tekrar custom rom attım gene gitti aynı şekil.
Bu sefer telefoncuya para vermek istemediğim için kendim stok attım kore romu aynı romu attım adamın kurduğuyla 1'e 1 ama customdakiyle aynı durum hat çekmiyor. Simi görüyor, imei duruyor ama çekmiyor.
Bunu nasıl çözeceğim?
Teşekkürler.

Arkadaşlar selamlar.
Adım adım anlatıyorum cihazım SM-G960N kore cihazı. IMEI'si türkiyede başka bir telefon imeisi.
Bu cihazı 2. el aldığımda içinde bir şekilde türkiye stok romu vardı bloatsız temiz. Herşey çalışıyordu.
Ben buna Android 12-13 olması için custom rom kurdum, pixel experience, evolutionx, arrow os vb. birkaç tane denedim ama hangisini kurarsam kurayım sim'i görüyor, IMEI duruyor ama telefon çekmiyor, sadece acil aramalar diyordu.
Bunu telefoncuya götürüp stok rom tamir ettirdim, kore romu. Hat çekmeye başladı tekrar ama ben hem bloatlı hemde tekrar custom istediğim için tekrar custom rom attım gene gitti aynı şekil.
Bu sefer telefoncuya para vermek istemediğim için kendim stok attım kore romu aynı romu attım adamın kurduğuyla 1'e 1 ama customdakiyle aynı durum hat çekmiyor. Simi görüyor, imei duruyor ama çekmiyor.
Bunu nasıl çözeceğim?
Teşekkürler.
Patch yapılması gerekiyor fakat free yapabilen program yok. *#0011# yapıp baktığınız da IMEI status NG dir. Orası OK olması gerekiyor. patch şart

Patch yapılması gerekiyor fakat free yapabilen program yok. *#0011# yapıp baktığınız da IMEI status NG dir. Orası OK olması gerekiyor. patch şart
Hocam telefoncuya patch yaptırdım ama benim cihazım kore versiyonu g960n, şimdi sim geldi kore stok sürümünde ama ben tekrar rom kurmak istiyorum, romu kurunca gidiyor sim imei duruyor, ben şimdi twrpden modem yedeği falan alsam romu kurunca geri yüklesem gelir mi tekrar sim? yoksa ben mecbur stok mu kullanmak zorundayım

Hocam TWRP'den efs yedeği alıp custom rom attım sonra yedeği yükledim ama gene de sim gitti ya :/

Custom rom üzerinde iken patch yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Custom rom üzerinde iken patch yaptırmayı deneyebilirsiniz.
Hocam bende macbook var, macbook'da patch yapabileceğim uygulama varmı korsan falan bulabileceğim.
M1 mac kullandığım için herhangi bir windows sürümünü kurup k3x korsan denediğimde çalışmıyor. Windows bilgisayarım yok valla telefoncuya veriyorum stok roma döndürüp patch yapıyor ben stok roma dönmek istemiyorum, gerekirse parasını vereyim bir arkadaş burdan bağlanayım yapsın olmaz mı?

Geri
Üst Alt