Çözüldü UEFİ Windows 8 ve 10 Parola Sıfırlama Programı

ysfakc

Üye
Merhaba bu konumuzda UEFİ işletim sisteminde parola sıfırlamayı çok sade ve basit bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle buradan programı indirelim ve kuralım.

Programı çalıştırın ve Burn CD/USB Disk butonuna tıklatın.
1.PNG

Next ile devam edelim

2.PNG

Seçeneği değiştirmeden Next diyelim

3.PNG

Burada ön yüklenebilir medyamızı oluşturacağız. Cd ya da Flash bellek kullanacağız seçim size kalmış. Hangisini kullanacaksanız onu seçin,

sshot-49.png

CD ya da Belleğimizi seçtikten sonra start diyoruz. (Usb blleğinizde veri var ise yedekleyin, program flashı biçimlendiriyor)

sshot-50.1.png

Bu işlem ile diskimizi oluşturduk, şimdi parolasını sıfırlayacağımız bilgisayarın boot ayarlarından Flash yada Cd mizi boot ediyoruz. Aşağıdaki ekrandan birinci seçeneği seçiyoruz..

sshot-53.png

Lazesoft Recovery Suite arayüzü açıldığında Password Recovery butonuna tıklatın.

image.png

Reset Windows Password seçeneğinin seçili olduğundan emin olduktan sonra Next butonuna tıklatın.

image.png

Ardından işletim sistemini seçip RESET LOCAL PASSWORD seçeneğini seçip NEXT diyelim,

image.png

Bilgisayarınızdaki kullanıcılar listelenecek. Parolasını sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçip Nextbutonuna tıklatın.

image.png

Gelen pencerede RESET/UNLOCK diyip bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Ve mutlu son ..

Şahsen kullandığım programdır, usb yada cd mizi bir kere oluşturduğumuzda her bilgisayarda kullanabiliriz. Microsoft hesabı ile şifrelenmiş işletim sistemlerini sıfırlamaz.

Son düzenleme:
Merhaba bu konumuzda UEFİ işletim sisteminde parola sıfırlamayı çok sade ve basit bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle buradan programı indirelim ve kuralım.

Programı çalıştırın ve Burn CD/USB Disk butonuna tıklatın.
Ekli dosyayı görüntüle 123

Next ile devam edelim

Ekli dosyayı görüntüle 124

Seçeneği değiştirmeden Next diyelim

Ekli dosyayı görüntüle 125

Burada ön yüklenebilir medyamızı oluşturacağız. Cd ya da Flash bellek kullanacağız seçim size kalmış. Hangisini kullanacaksanız onu seçin,

sshot-49.png

CD ya da Belleğimizi seçtikten sonra start diyoruz. (Usb blleğinizde veri var ise yedekleyin, program flashı biçimlendiriyor)

sshot-50.1.png

Bu işlem ile diskimizi oluşturduk, şimdi parolasını sıfırlayacağımız bilgisayarın boot ayarlarından Flash yada Cd mizi boot ediyoruz. Aşağıdaki ekrandan birinci seçeneği seçiyoruz..

sshot-53.png

Lazesoft Recovery Suite arayüzü açıldığında Password Recovery butonuna tıklatın.

image.png

Reset Windows Password seçeneğinin seçili olduğundan emin olduktan sonra Next butonuna tıklatın.

image.png

Ardından işletim sistemini seçip RESET LOCAL PASSWORD seçeneğini seçip NEXT diyelim,

image.png

Bilgisayarınızdaki kullanıcılar listelenecek. Parolasını sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçip Nextbutonuna tıklatın.

image.png

Gelen pencerede RESET/UNLOCK diyip bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Ve mutlu son ..

Şahsen kullandığım programdır, Microsoft hesabı ile şifrelenmiş işletim sistemlerini sıfırlamaz.

Teşekkürler bu site geleceğin bilgi arşivi olacak herkesin inşallah

Geri
Üst Alt