Yardım Vodafone Smart Pro 7 / Alcatel idol 4S VFD-900 Root + TWRP + Custom Rom

• Konbuyu başlatan borab
  • Başlangıç tarihi
Benim cihaz bazen açılıyor, bi ara açıldı miracle üzerinden info çektim alttaki gibi bilgiler çıktı. (telefon açıkken info resmi)

Görüldüğü gibi Miracle üzerinden info yaptığımda cihazın chipseti msm8952 gözüküyor. Baseband kısmında ise msm8976.la.1.0.1-60022-std.pro gözüküyor. Qualcomm / Repair başlığı altında reboot edl yaptığımda miracle kapanıyor. Daha sonra tekrar açsamda ;

Connecting to Phone,Wait..
>>Timeout. Please Check Pinouts or ReDo

hatası alıyorum. Çözüm bulabilmiş değilim.

Ekli dosyalar

• telefon açıkken info.jpg
    telefon açıkken info.jpg
    178.5 KB · Görüntüleme: 42
Benim cihaz bazen açılıyor, bi ara açıldı miracle üzerinden info çektim alttaki gibi bilgiler çıktı. (telefon açıkken info resmi)

Görüldüğü gibi Miracle üzerinden info yaptığımda cihazın chipseti msm8952 gözüküyor. Baseband kısmında ise msm8976.la.1.0.1-60022-std.pro gözüküyor. Qualcomm / Repair başlığı altında reboot edl yaptığımda miracle kapanıyor. Daha sonra tekrar açsamda ;

Connecting to Phone,Wait..
>>Timeout. Please Check Pinouts or ReDo

hatası alıyorum. Çözüm bulabilmiş değilim.
Bana yakında gelecek üyemiz gönderiyor. Bakalım bende biraz uğraşayım şu cihazla ne sonuç çıkacak.

Bana yakında gelecek üyemiz gönderiyor. Bamerhabakalım bende biraz uğraşayım şu cihazla ne sonuç çıkacak.

Merhaba Serdar bey, cihaz elinize ulaştı mı acaba . Ben şuan yazılımı çekme değilde bootloader kilidini kaldırmaya çalışıyorum. Eğer çözebilirsem root atıp twrp ile custom rom yükleyeceğim

Merhaba Serdar bey, cihaz elinize ulaştı mı acaba . Ben şuan yazılımı çekme değilde bootloader kilidini kaldırmaya çalışıyorum. Eğer çözebilirsem root atıp twrp ile custom rom yükleyeceğim
Cihaz daha gelmedi ama başka bir arkadaşın cihazı geldi. Cihazın elimde bulunan EFT Dongle aracında desteği varmış. Lakin yazılımı oda çekemedi. Bende EFT Dongle ekibine mesaj atıp durumu bildirdim. Düzeltme yapacaklarını söylediler.

Cihazın sanki Partiton koruması var. Partiton okuyor ama çekme işlemi yapamıyor.

Cihaz elime gelirse daha detay bir uğraşı vereceğim. Bu cihazdan aslında Geliştirici @Barış MIZRAKLI elinde olsa çok güzel custom rom, edl rom, fastboot rom yapar.

Bu cihazdan bulursak uzun süreli elimizde olursa çok iyi şeyler yaparız.

Cihaz gerçekten güzel bir cihaz benimde hoşuma gitti.

Ustam 2 gün oldu ben yollafım cihazı yurtiçi kargı ile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir paket satın alma zorunluluğu olan bir sitede V900-2XVDQA7_RAR_V04.exe adlı bir yazılım mevcut 1,61 GB büyüklüğünde. Sanırım bizim cihazın orjinal yazılımı. Tam emin olsam paket satın alacağım ama emin olamıyorum.

Bir paket satın alma zorunluluğu olan bir sitede V900-2XVDQA7_RAR_V04.exe adlı bir yazılım mevcut 1,61 GB büyüklüğünde. Sanırım bizim cihazın orjinal yazılımı. Tam emin olsam paket satın alacağım ama emin olamıyorum.
Siz linki atın ben alırım. Cihaz şu an elimde ama yazılım yüklememe rağmen açmadı. Uğraşmaya devam ediyorum. Ayrıca cihaz fastboot modda da unlock yapılmıyor. Alcatel idol 4S yazılımları yani OT-6070K yazılımları indirdim ama onlarda mbn uzantılı olduğu için yüklem aracını bulamadım. Arıyorum şu an bulursam indirdiğim yazılımları deneyeceğim.

Ayrıca Elimde bulunan EFT Dongle aracında VFD-900 cihazının desteği mevcut lakin hiç bir şekilde yedekleme yapmıyor.

Siz linki atın ben alırım. Cihaz şu an elimde ama yazılım yüklememe rağmen açmadı. Uğraşmaya devam ediyorum. Ayrıca cihaz fastboot modda da unlock yapılmıyor. Alcatel idol 4S yazılımları yani OT-6070K yazılımları indirdim ama onlarda mbn uzantılı olduğu için yüklem aracını bulamadım. Arıyorum şu an bulursam indirdiğim yazılımları deneyeceğim.

Ayrıca Elimde bulunan EFT Dongle aracında VFD-900 cihazının desteği mevcut lakin hiç bir şekilde yedekleme yapmıyor.
Üstadım özelden mesaj attım. Tam emin değilim ama Miracle'da cihaz infosunda OT-V900 ibaresi görmüştüm. Olasılık yüksek

Üstadım özelden mesaj attım. Tam emin değilim ama Miracle'da cihaz infosunda OT-V900 ibaresi görmüştüm. Olasılık yüksek
Evet özelden yazdım. O siteye üyeliğimiz var. O yazılımı indirdim ama uzantıları ne yazıkki mbn ve hangi Tool ile yükleniyor o belli değil. Onu bilmek lazım.

Cihaz açıldı şuan şarjda fakat yeniden başlatınca tekrar takılıyor. Sistem dosyalarını çekebileceğim bir program yada apk var mı ? 4gb bir gizli recovery bellek var. Bunu çekmemi sağlayacak bir yazılım vardır inşallah

Cihaz açıldı şuan şarjda fakat yeniden başlatınca tekrar takılıyor. Sistem dosyalarını çekebileceğim bir program yada apk var mı ? 4gb bir gizli recovery bellek var. Bunu çekmemi sağlayacak bir yazılım vardır inşallah
Sizin cihaz çalışıyordu zaten. Sorun mu oldu.

Ben Infinity-Box ile çekmeye uğraşıyorum ama box hata verdi. Ama system boot recovery çektim. Ama yüklemek için gene Infinity-Box lazım.

Geri
Üst Alt