Yardım Xiaomi Mi 8 IMEI Çalışmaları Sırasında Yanlış Dosyayı Sildim

• Konbuyu başlatan action0666
  • Başlangıç tarihi
A

action0666

İmei çalışmalarını yaparken yanlış dosyayı sildim.Cihaz bootloop oldu açılmıyor lütfen yardım edin.
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf1 dosyasını silecekken dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf dosyasını sildim.Bana bu partitons yedeğini atabilirseniz belki geri hayata döndürebilirim.Şimdiden Teşekkür ederim Allah razı olsun

shellden bu komutla yedek alıp atabilirseniz lütfen dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/sdf.bin

İmei çalışmalarını yaparken yanlış dosyayı sildim.Cihaz bootloop oldu açılmıyor lütfen yardım edin.
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf1 dosyasını silecekken dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf dosyasını sildim.Bana bu partitons yedeğini atabilirseniz belki geri hayata döndürebilirim.Şimdiden Teşekkür ederim Allah razı olsun
shellden bu komutla yedek alıp atabilirseniz lütfen dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/sdf.bin
Benim elimde o cihazdan yok. Gelen arkadaşlar olursa yardımcı olacaktır.

ben yardımcı olabilirim. fakat bu işlerden hiç anlamıyorum.

ne yapacağımı bilale anlatır gibi anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım

ben yardımcı olabilirim. fakat bu işlerden hiç anlamıyorum.

ne yapacağımı bilale anlatır gibi anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım
hocam cihazınız rootluysa Google Playden Terminal editör indirmeniz gerekiyor. Terminal emülatörü açtıktan sonra su komutu verip sonra dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/sdf.bin komutuyla dosyanın yedeğini almış oluyorsunuz sonra Dosyalarımdan sdf.bin dosyasını bana gönderceksiniz.Şimdiden Allah razı olsun

hocam cihazınız rootluysa Google Playden Terminal editör indirmeniz gerekiyor. Terminal emülatörü açtıktan sonra su komutu verip sonra dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/sdf.bin komutuyla dosyanın yedeğini almış oluyorsunuz sonra Dosyalarımdan sdf.bin dosyasını bana gönderceksiniz.Şimdiden Allah razı olsun
Terminal Emülatör

Cihazınız hangi konumda unbrick mi oldu 9008 e mi düştü bootloader mu kılıtlendı ? Daha detaylı yazarsanız bence yardım amaclı daha kolay olur.
sdf partitonsunu sildikden sonra bootloop oldu.Twrp,Bootloader hepsine giriyor.Mi flashden yazilim atarken imagefv.elf dosyasini yazamadigi icin o yontemde olmuyor.Edl modda yazilim atamiyorum onayli hesap istiyo.Tek çarem artık o partitonsun yedegini bulup dd komutuyla dev/block komutuna tekrar atmak

Cihazınız hangi konumda unbrick mi oldu 9008 e mi düştü bootloader mu kılıtlendı ? Daha detaylı yazarsanız bence yardım amaclı daha kolay olur.
IMG-20181126-WA0010.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG-20181126-WA0006.jpeg
    IMG-20181126-WA0006.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
Geri
Üst Alt