Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
işlem sadece partitionları silip qcn yi editleyip yazmak yani recovery de kalma ya da nv data hatası verme gibi bir sıkıntı vermez mi 8 SE de bu hatayı ben note 6 pro , note 7 , 6 pro da aldım sadece @lAfrol

işlem sadece partitionları silip qcn yi editleyip yazmak yani recovery de kalma ya da nv data hatası verme gibi bir sıkıntı vermez mi 8 SE de bu hatayı ben note 6 pro , note 7 , 6 pro da aldım sadece @lAfrol

Daha önce bu sorunu Note 6 Pro da yaşamıştım qpst den qcn yedeği almıştım. Umt ile reset efs ve ardından diag açıp editlediğim qcn yi yazdırınca aynı sorunu yaşamıştım. Benimle aynı sorunu yaşayıp sorunu çözen bi arkadaşım vardı ve bana bi tane qcn yedeği verdi bunu editleyip reset efs yap ve qcn yi yükle dedi yükledim cihaz açıldı şebeke verdi repair işlemi oldu.
Onun verdiği qcn yi satın almış birinden o da sihirli bu qcn demişti ☺️ bu mi 8 se de de acaba sihirli bir qcn yedeği mi var acaba. Anlamadım gerçekten. Acemi birisi de değilim yaptığım işlemler kimine göre çok zor ama her zaman yaptığımız işlemler
Qcn yedekledim editledim
Partitionları sildim qcn yükledim cihaz nv hatası veriyor bende anlamlandıramadım.

Daha önce bu sorunu Note 6 Pro da yaşamıştım qpst den qcn yedeği almıştım. Umt ile reset efs ve ardından diag açıp editlediğim qcn yi yazdırınca aynı sorunu yaşamıştım. Benimle aynı sorunu yaşayıp sorunu çözen bi arkadaşım vardı ve bana bi tane qcn yedeği verdi bunu editleyip reset efs yap ve qcn yi yükle dedi yükledim cihaz açıldı şebeke verdi repair işlemi oldu.
Onun verdiği qcn yi satın almış birinden o da sihirli bu qcn demişti ☺️ bu mi 8 se de de acaba sihirli bir qcn yedeği mi var acaba. Anlamadım gerçekten. Acemi birisi de değilim yaptığım işlemler kimine göre çok zor ama her zaman yaptığımız işlemler
Qcn yedekledim editledim
Partitionları sildim qcn yükledim cihaz nv hatası veriyor bende anlamlandıramadım.
Yapacağınız sunlar twrp girin oradan advandec girin orada install root var basın cihazı rootlayin bitince geri girin bu sefer terminal girin şunları tek tek yazin silme işlemini yapın
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p57
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p59
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p60
reboot
cihaz açılır sonra diag açın onun için
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
diag açın sonra dual writer IMEI ile yazın IMEI daha sonra qpst programı ile
MEGA
bu xqcn dosyasını qpst programı ile restore edin işlem tamam

Yapacağınız sunlar twrp girin oradan advandec girin orada install root var basın cihazı rootlayin bitince geri girin bu sefer terminal girin şunları tek tek yazin silme işlemini yapın
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p57
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p59
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p60
reboot
cihaz açılır sonra diag açın onun için
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
diag açın sonra dual writer IMEI ile yazın IMEI daha sonra qpst programı ile
MEGA
bu xqcn dosyasını qpst programı ile restore edin işlem tamam
Teşekkürler

Ekran Alıntısı.PNG

Xioami Mi 8 SE sirus modeli bildiğim kadarıyla imei repair yapılan model. Ama yöntemler fark edebilir. Cihaz Qualcom olduğu için önce imei alanını temizleme yapıp sonra yazmak lazım. Yani Partiton silmek. Hangi yazılımda buna izin veriyorsa onunla yapın. Genelde twrp yükleyip twrp modda Partiton silip işlemleri yapıyorlar.
Twrp modda bilgisayardan komut yazamıyorum. yardımcı olur musunuz? Resimdeki gibi bir hata var

hocam imei değişti ama şebeke gelmedi ama ne yapmalıyım

Ben android 9 da yaptım sorun olmadı biyerde yanlış yapıyorsunuz yüksek ihtimal

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

işlemleri tekrar yaptım ama bi sonuç alamadım. hala şebeke yok. orijinal qcn yüklediğimde de gelmiyor şebeke

efs yedeği atabilecek var mı belki öyle gelir şebeke

Hocam modemst1 modemst2 fsc fsg yedekleri lazım yardımcı olabilir misiniz

@ahmetkoc06, hocam aldığınız qcn bin boyutununu söyleyebilir misiniz belki qcnyi eksik çekmiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt