Arkadaşlar biri yardımcı olabilirmi qxcn yedeği almak için QPST programını açıyorum software downloada bastığım an mscvr100.dll hatası veriyor o dll yi indirsem bile 0xc000007b hatası alıyorum yok mu yardımcı olabilecek biri
Başka bir yerden indir qpst yi ,olmazsa kurarken virüs programını devre dışı bırak

Arkadaşlar biri yardımcı olabilirmi qxcn yedeği almak için QPST programını açıyorum software downloada bastığım an mscvr100.dll hatası veriyor o dll yi indirsem bile 0xc000007b hatası alıyorum yok mu yardımcı olabilecek biri
Konuda tüm detaylı bilgiler mevcut. Ayrıca Google'da ve youtu.be'da sorununuz ile ilgili bir çok makale ve video bulunmaktadır.​

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.

Kod:
adb shell[/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]su[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;

Kod:
[/B][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.
redmi note 7 için blok numaraları neler? biliyormusunuz

Yok global romsa kurma ama efs yedeği için twrp sart
EU rom benimki twrpden kurmak en iyisi sanırım teşekkürler .son birşey soracağım magiski kaldırsam bi sıkıntı olur mu cevaplarsaniz çok sevinirim aşırı rahatsız ediyor beni herşeyde hata alıyorum rootdan dolayı

Herşeyi hallettim ama yedeğini aldığım qxcn nin restoresini yapamıyorum.Qpts programı ile restore yapmaya çalışırken open file failed hatası verıyor yok mu bunun çözümü *

EU rom benimki twrpden kurmak en iyisi sanırım teşekkürler .son birşey soracağım magiski kaldırsam bi sıkıntı olur mu cevaplarsaniz çok sevinirim aşırı rahatsız ediyor beni herşeyde hata alıyorum rootdan dolayı
Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum kaldır magisk i sonra 1 saat sonra bak bakalım twrp duruyor mu yoksa gitmiş mi twrp duruyorsa magisk kurma twrp yoksa magisk kurmak gerekir

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.

Kod:
adb shell[/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]su[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;

Kod:
[/B][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.
usta kolay gelsin emeğine sağlık,
root ve diag açmaya kadar herşey tamam port açıyor ve pc görüyor fakat write imei no diag port hatası veriyor varmıdır bir çözümü

usta kolay gelsin emeğine sağlık,
root ve diag açmaya kadar herşey tamam port açıyor ve pc görüyor fakat write imei no diag port hatası veriyor varmıdır bir çözümü
Büyük ihtimalle driver sorunu vardır. Aygıt yöneticisinde cihazınız nasıl gözüküyor?​

No me apoyé necesito ayuda

Moderatör tarafında düzenlendi:
No entiendo;
No me apoyé necesito ayuda
Qcn error

Moderatör tarafında düzenlendi:
Error qcn
No IMEI
Sin respaldo
Help me please

Ekli dosyalar

• received_402990670323586.jpeg