selamın aleyküm mi 9 se için *#*#717717*#*# yazdıgımda open diag failed! hatası alıyorum kilit açık rootlu ve twrp kurulu
terminalde bunlarda yazılı
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

adb driver ile adb shell su setprop sys.usb.config diag,adb komutlarını yazdıgımda aygıt yöneticisinden com3 portu açılıyor telefon bağlı writedualimei programındanda com3 portunu görüyorum imei yazdıgımda yeşil pass yazısı geliyor Qpst programı ile xqcn yedeği restore yüklüyorum kapat aç yaptıgımda telefonda aynı imeinin yazdıgını görüyorum imei değişmiyor yardımcı olurmusunuz nerede eksiklik var orjinal global rom

selamın aleyküm mi 9 se için *#*#717717*#*# yazdıgımda open diag failed! hatası alıyorum kilit açık rootlu ve twrp kurulu

adb driver ile adb shell su setprop sys.usb.config diag,adb komutlarını yazdıgımda aygıt yöneticisinden com3 portu açılıyor telefon bağlı writedualimei programındanda com3 portunu görüyorum imei yazdıgımda yeşil pass yazısı geliyor Qpst programı ile xqcn yedeği restore yüklüyorum kapat aç yaptıgımda telefonda aynı imeinin yazdıgını görüyorum imei değişmiyor yardımcı olurmusunuz nerede eksiklik var orjinal global rom
qcn yedeğini yükleyin bende sizin gibi xqcn yedeğini yükledim imei değişmedi qcn yükleyince oldu telefonu kapat aç.

Son düzenleme:

Hocam cihaza 10.3 miui sürümünü mü yüklediniz?

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qcn yedeğini yükleyin bende sizin gibi xqcn yedeğini yükledim imei değişmedi qcn yükleyince oldu telefonu kapat aç.
qcn yedek almadım nerden alındıgınıda bilmiyorum araştırayım ben bu diger işlemleri yapdıgımda silinmişmidir

benim ki yok diye degil yani yedekleme yapmadım bütün işlemleri yapdım silinmişmidir yedek almamışdım silindiyse nasıl anlarım :)
Disk bölümlerini silmediyseniz, yedek alabilirsiniz. Başlıktaki 3 tane komut var, onlar diskleri siliyor. Yapmdıysanız şanslısınız.

onları yapdım ama telefon kapa aç yapdım herangi bi imei değişikligi sinyal bozuklugu wifi sorunum yok şimdi qpst programı ile qcn yedek al dedim İnş. sorun yaşamam

Sürücüler yüklü mü? Ayrıca cihazda root var mı? Muhtemelen sürücüdendir. Kaldırıp tekrar yükleyin. Olmaz ise başka bilgisayarla deneyin. Bu arada cihazın romu KESİNLİKLE stock rom olması lazım. Eu rom vb. asla olmaz.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende stock eu var onda oldu

Qpst programı ile xqcn yedeği restore yüklüyorum söylenilen üzerine qcn yide restore yapdım gene aynı gene aynı yapamadım gitti arkadaş
telefon sürümü 10,3 bunla alaka olma ihtimali varmı ne yapmam gerektiğini hala anlamadım

Qpst programı ile xqcn yedeği restore yüklüyorum söylenilen üzerine qcn yide restore yapdım gene aynı gene aynı yapamadım gitti arkadaş
telefon sürümü 10,3 bunla alaka olma ihtimali varmı ne yapmam gerektiğini hala anlamadım
ustam partitonları sildin mi imei 0 yazıyor mu

Mi a1 cihazı kullanırken android pie ve rootluyken dual writer IMEI programıyla direk imei işlemi yapılabiliyordu bunlarınki niye bu kadar zor

Mi a1 cihazı kullanırken android pie ve rootluyken dual writer IMEI programıyla direk imei işlemi yapılabiliyordu bunlarınki niye bu kadar zor
Root varken bu cihazlarınki de kolay. Ama problem IMEI yazılmasında değil, "baseband 20" olmamasında. O çözülemiyor.

Geri
Üst Alt