Root varken bu cihazlarınki de kolay. Ama problem IMEI yazılmasında değil, "baseband 20" olmamasında. O çözülemiyor.
şuan mi 9t kullanıyorum hocam araştırmalarıma göre band 20 gitmiyormuş nasıl yapabiliriz paylaşan olmadı.

şuan mi 9t kullanıyorum hocam araştırmalarıma göre band 20 gitmiyormuş nasıl yapabiliriz paylaşan olmadı.
Ben bandın neden gittiğini anlamadım. Tüm EFS'nin yedeğini alsaydım keşke. Bu durumun önemine başlıkta değilmesi gerekiyor bence. Zira şu anda QCN yedeğinden telefonun ilk günkü haline dönebilir miyiz bilmiyorum.

Qualcomm'un yapısını öğrenmeye çalışıyorum bir yandan. Bu sırada dual imei writer programının gerçekte nereleri değiştirdiğine bakacağım. Belki bir ip ucu yakalanır.

Siz 9T'nin repair yapılmasını nerede okudunuz? Yöntem tıpa tıp aynı mı?

arkadaşlar merhaba write dual imei programında no diag port hatası alıyorum diag açık olduğu halde. resimleri ekliyorum
sdf.jpg

Ekli dosyalar

• zxcz.jpg
    zxcz.jpg
    81.5 KB · Görüntüleme: 17
Ben bazı dosyalar arasındaki farktan sistemi anlamaya çalışıyorum. Bu işe başlamadan önce QPST ile XQCN, QFIL ile QCN yedeği almıştım. Bu iki yedek aynı şey mi?

Telefonun aşağıdaki bölümlerini silip, orjinal XQCN dosyasını geri atarsam, telefon ilk haline (eski imei ve baseband hatası olmayan) geri döner mi?
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

hocam sendeki xqcn dosyasını alabilir miyim yedek alınan ?

mi flash ile sonrada orjinal recovery ile wipe yaptım imei gitmedi ancak band olayı aynı band'lar gidiyor.
sanırım xqcn ile restore ederken sıkıntı çıkıyor.(qpst snapdragon 712 ile tam uyumlu değil benim düşüncem)

Arkadaşlar, Merhaba ben baya konulara baktım fakat herkes kendine göre sadece üye çekmek için boş boş konu açıyorlar. Fakat ben bu dosyayı özel supporta aldım size özel veriyorum. işlemleri aynı şekilde yapın %100 olur bugün 10 tane Mİ9 Se yaptım işlem %100 okey.
Boot kilidi açık olması yeterli. [Gizli içerik][Gizli içerik][Gizli içerik] dosyayı indiriniz.
band 20 sebeke sorunu duzeliyormu bu yontemle

@MyRom,
Arkadaşlar, Merhaba ben baya konulara baktım fakat herkes kendine göre sadece üye çekmek için boş boş konu açıyorlar. Fakat ben bu dosyayı özel supporta aldım size özel veriyorum. işlemleri aynı şekilde yapın %100 olur bugün 10 tane Mİ9 Se yaptım işlem %100 okey.
Boot kilidi açık olması yeterli. [Gizli içerik][Gizli içerik][Gizli içerik] dosyayı indiriniz.
Denendi band 20 hala olumsuzz İ!İ!!:!

bende öyle zannettim ama sonuç yok .. grup taki yöntem ile aynı bu..
Kendi QCN dosyam ile kıyasladım. Kayda değer bir değişiklik göremedim. Dosyada önemsiz yerlerde farklar var. Hatta başlığa eklenmiş olan CN dosyası çok farklı. Benim aldığım yedek bu dosyaya çok benziyor.

Ben vazgeçmedim henüz. Keşke bu işlemleri yapmadan önceki EFS yedeğim olsaydı. Şu anda QCN yedeğinden geri dönüp, incelemeye çalışacağım değişiklikleri. O haliyle Band20 gelirse belki farkı bulabiliriz.

Ekli dosyalar

• SS_07.jpg
    SS_07.jpg
    167.4 KB · Görüntüleme: 49
Bir süre sonra mı 9 se gelicek repair yapmadan önce efs her türlü yedeği alırım lazım sana da gonderirim

Bir süre sonra mı 9 se gelicek repair yapmadan önce efs her türlü yedeği alırım lazım sana da gonderirim

Kod:
modemst1
modemst2
fsg
Bu üç disk bölümünü silip, herhangi bir QCN dosyasını geri atsam da telefonun IMEI bilgileri değişmiyor. Yani telefonda yer alan IMEI kalıyor. Halbuki QCN dosyasında bir IMEI var, onun gelmiş olması gerekirdi diye düşünüyordum.

Demek ki "Dual IMEI Writer" programı nereye yazıyorsa, orayı sıfırlayamıyoruz bu komutlarla. Bu bağlamda telefonu ilk haline getiremiyorum. EFS olsaydı belki oradan eski haline getirip band20'nin açıldığını teyit edebilirdim.

xiaomi bootloader unlock kısa dan yapa bilirmiyiz

Geri
Üst Alt