XDA üzerinden biraz bilgi edinmeye çalıştım. Biraz sesli düşünerek, belki bir yol olur umuduyla buraya yazacağım bulduklarımı.

Kod:
lrwxrwxrwx 1 root root   16 1970-04-17 23:55 fsg -> /dev/block/sde33
lrwxrwxrwx 1 root root   16 1970-04-17 23:55 modem -> /dev/block/sde47
lrwxrwxrwx 1 root root   15 1970-04-17 23:55 modemst1 -> /dev/block/sdf6
lrwxrwxrwx 1 root root   15 1970-04-17 23:55 modemst2 -> /dev/block/sdf7
fsg: yedeğin olduğu disk. modemst1 ve modemst2'nin bozulması durumunda bu yedek telefon tarafından otomatik geri yükleniyor.
modemst1 ve modemst2: NV items denilen dosyaların da içinde olduğu ve modem'in kullandığı parametrelerin saklandığı disk.
modem: qualcomm'a ait çipi kumanda eden asıl yazılımın çalıştığı yer.

Biz modem'e hiç dokunmuyoruz. Demek ki modemst1 ve modemst2'yi eski haline getiremiyoruz restore sırasında.

9T için band20 hatası olmadan imei repair yapabilmişler. Forumda konuşuluyor. Onların kullandığı QCN dosyası ile, bizim kullandığımız dosyaları kıyasladım. /nv/item_files/ dizinindeki ilgili olabilecek bazı dosyalar farklılık gösteriyor. Orjinal EFS üzerinden bu dosyaları restore sonrası geri atmak belki çözebilir.

Bende imeiler 0 gösteriyor. twrp ile root yapsam tekrar twrp ye dönüyor ne yapmam gerekir sizce arkadaşlar? imei atmadan önce orjinal qcn yedeği almıştım

Bende imeiler 0 gösteriyor. twrp ile root yapsam tekrar twrp ye dönüyor ne yapmam gerekir sizce arkadaşlar? imei atmadan önce orjinal qcn yedeği almıştım
Efs silsen acilir

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet adnan hocam sildim acildi fakat şimdide sim takiyorum sim kilidi degilde başka bir kilit var avrupadan geldi. Kullanabilmek icin bir sifre istiyor mi9 se
Resim eklerseniz daha iyi olur

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Band 20 olayı çözülmedi mi hala Mi 9T çok kaba ama band 20 siz 9 SE de çok yavan oluyor :(

kodları hem twrp hemde cmd üzerinden yazmama rağmen no space left on device şeklinde bir dönüş oluyor. imei silinmedi ama şebeke uçtu yardımcı olabilecek var mı

kodları hem twrp hemde cmd üzerinden yazmama rağmen no space left on device şeklinde bir dönüş oluyor. imei silinmedi ama şebeke uçtu yardımcı olabilecek var mı
Ben yaptığımda da ımeı silinmemişti ama write ımeı dual programı ile ımeı yazıp qpst ile yedeği restore edince ımeı düzeldi

Arkadaşlar tekrar bootloader ı kitlesem sorun olur mu ? Direk açılır mı tekrar , netflix gpay kullanamiyorum

Arkadaşlar tekrar bootloader ı kitlesem sorun olur mu ? Direk açılır mı tekrar , netflix gpay kullanamiyorum
Bunu yapanlar olmuş. Cihaz brick oluyor ve kilitli olduğundan kapağı açıp öyle rom yüklüyorlar. Eğer anlamıyorsanız yapmayın. Cihaz çöp olabilir.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunun bootloader ile alakası yok. Magisk Manager içinden bu söylediğiniz uygulamaları gizleyin sorun olmuyor.​

Tamam o zaman kalsın öyle teşekkürler

Arkadaşlar Mi 9 SE için pixel experience rom çıktı.Kurdugumuzda bir sıkıntı olur mu IMEI se ve şu Vendor olayı nedir o kısmı çözemedim kurup rehber hazırlamayı düşünüyorum

Arkadaşlar Mi 9 SE için pixel experience rom çıktı.Kurdugumuzda bir sıkıntı olur mu IMEI se ve şu Vendor olayı nedir o kısmı çözemedim kurup rehber hazırlamayı düşünüyorum
TWRP ile yapılan işlemlerde normalde birşey olmuyor. Tüm yedeklerinizi düzgünce alıp deneyin derim.​

Mi 9 t IMEI repair işlemi sayfasına ulaşılamıyor lütfen açar mısınız mi 9 se band 20 olayini ayarlamaya çalışıyorum

Geri
Üst Alt