Çözüldü Xiaomi Mi A2 Lite Daisy IMEI Repair İşlemi

hocam düzenlenmiş yedeğimi geri tekrar yüklediniz. silip mi tekrar yüklediniz servis gelmeme olayında takıldım kaldım.
Hocam ilk başta yedeği geri yükledim olmadı. Sonra 4 e dönüp sil tekrar yükle işlemine geçtim. İmei yine uçtu yedeği geri yükleyince geldi şebeke de geldi.

bütüm işlemler 5 dakikada biter.

1.fastboota alıp fastboot oem unlok-go komutu ile unlock işlemi
2.twrp ile 39-40-41 nolu bloklar silinecek.
3. diag port açıp *#*#717717*#*# kolay yöntem ile repair işlemi.
4.qpts ile xqcn yedeğini restore etmek.
5.işlem başarılı.hiç bir box ve dongle kullanmılmadı.

Ekli dosyalar

• a2lite.zip
    72.8 KB · Görüntüleme: 53
umt gsm tool ile 1 tushla hall ede bilirisiniz roota bootlader kilidi acmaya gerek kalmadan android surumude fark etmeden sadece diagi acmaniz yeterli

Mart güvenlik güncellemesi dün geldi ama yükleme sorunu guncellenemiyor diye hata veriyor. Bi yerde imei repair dolayısıyla güncelleme yapılamaz yazıyor. Doğru mudur ne yapmak lazım?

Mart güvenlik güncellemesi dün geldi ama yükleme sorunu guncellenemiyor diye hata veriyor. Bi yerde imei repair dolayısıyla güncelleme yapılamaz yazıyor. Doğru mudur ne yapmak lazım?
Güncellemeyi Wi-Fi üzerinden ota yoluyla mı alıyorsunuz?

Evet ustad. Bu konuda yaptığım adımları da paylaşmıştım.
Root vesaire varsa belki o yüzden olmuyor olabilir. Manuel yükleme yapın diyeceğim ama IMEI Repair yapıldığı için bir sorun çıkar mı hiç bilmiyorum. O yüzden iyice araştırıp bakmak lazım.

Şu anki mevcut Romu tekrar sıfırdan yükleyip OTA'yı yapmayı deneyeceğim. Root falan gider böylelikle. Bir yerde konu buldum şebeke kaybı sonrası yerine getirme rehberi diye. Eğer sıkıntı çıkarsa onunla hallolur diye düşünüyorum. Deneyeceğim.

Şu anki mevcut Romu tekrar sıfırdan yükleyip OTA'yı yapmayı deneyeceğim. Root falan gider böylelikle. Bir yerde konu buldum şebeke kaybı sonrası yerine getirme rehberi diye. Eğer sıkıntı çıkarsa onunla hallolur diye düşünüyorum. Deneyeceğim.
Bir deneyin sonucu yazarsanız sevinirim.

Bir önceki sürümü telefonu sıfırlayarak yükledim. Güncellemeyi yaptı onun üzerine. Herhangi bi şebeke sorunu ile karşılaşmadım. Uygulama ve ayarları baştan yapmak zorunda kaldık ama olsun (y)
Geçmiş olsun. O zaman güncelleme ile ilgili bir sorun olmuyor.

Merhaba arkadaşlar. Mi A2 model içinde aynı işlemi mi yapıyoruz. Anca bugun root yapabildim telefona.

Bir sorum daha olacak twrp den yapacağımız işlemi cmd den su yetkilendirilmesi ile yapabilir miyiz ?

Merhaba arkadaşlar. Mi A2 model içinde aynı işlemi mi yapıyoruz. Anca bugun root yapabildim telefona.
Mi a2 farklı model ama mantık onda da aynıdır hocam. Onunla ilgili forumda konu mevcut isterseniz bi oraya bakın.

hocam sadece ilk komutu değiştirdim. ls -lap /dev/block/platform/soc/c0c4000.sdhci/by-name olarak . ne yaptım ne oldu bilmiyorum ama komple kapandı telefon. açılmıyor şuan :S mi a2 tool kit ile unbrick işlemi yapıyorum. 8gb lik bir dosya indiriyor. bu arada mi flash telefonu görüyor. firmware atmıyor

qualcomm hs-usb qdloader 9008 olarak görüyor bilgisayar. bu aşamada yardımcı olabilecek var mı ? ne yapabilirim ?

Geri
Üst Alt